Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Petitie van adoptieouders tegen adoptiestop

Petitie van adoptieouders tegen adoptiestop

DEN HAAG (ANP) - Een groep adoptieouders en geadopteerden wil het stilleggen van adopties van kinderen uit het buitenland tegengaan. Ze zijn een petitie gestart om het kabinetsbesluit tot een volledige adoptiestop terug te draaien. Die is binnen een week meer dan 6300 keer ondertekend.

De initiatiefnemers hebben zelf positieve ervaringen met adoptie uit het buitenland. Ze vinden dan ook dat "aantoonbaar zorgvuldige internationale adopties" gewoon moeten kunnen doorgaan. Volgens hen zijn de aanbeveling van de commissie-Joustra "op een beperkte, slecht onderbouwde en niet-inzichtelijke wijze tot stand gekomen".

Een van de initiatiefnemers is Karen Gregory, zelf adoptiemoeder van twee kinderen uit de Verenigde Staten. "Je kunt niet alle landen over één kam scheren, veel adopties lopen wel goed en volgens de regels", zegt zij in Trouw. "Een kleine groep geadopteerden heeft een enorm trauma opgelopen - dat betwijfel ik niet - maar dat hoeven ze niet op alle adopties te projecteren", aldus Gregory tegen de krant.

Minister Sander Dekker (Rechtsbescherming) kondigde vorige week maandag de adoptiestop aan. Ongeveer 450 adoptiedossiers van Nederlanders die een kind uit het buitenland wilden adopteren, worden niet meer afgerond. Ouderparen die al in beginsel toestemming hebben gekregen om een kind naar Nederland te halen, mogen "na uitvoering van een extra toets" die procedure afronden. Het besluit is gebaseerd op een rapport van de commissie-Joustra, die "structureel ernstige misstanden" in het Nederlandse adoptiesysteem beschreef.

Meer uit Binnenland

Rijkswaterstaat waarschuwt voor gevaarlijke situaties en files

DEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat waarschuwt weggebruikers om tijdens de avondspits alert te zijn op gevaarlijke situaties en mogelijk lange files door de verwachte slechte weersomstandigheden. Het KNMI heeft voor dinsdag code geel voor vrijwel het hele land uitgeroepen.

37 minuten geleden
Politie: nog veel onduidelijk over steekpartij in Heerhugowaard

HEERHUGOWAARD (ANP) - Er is dinsdag nog veel onduidelijk over het steekincident bij een bedrijf in Heerhugowaard maandagavond. Daarbij vielen een dode en twee gewonden. De politie kan nog niet melden wat de identiteit is van de slachtoffers. Er is nog niemand aangehouden.

54 minuten geleden
Kabinet wil arbeidsmigrant beter beschermen tegen onderbetaling

DEN HAAG (ANP) - Werknemers die te weinig betaald krijgen, kunnen straks makkelijker hun achterstallig loon terugkrijgen. Vooral arbeidsmigranten worden onderbetaald. Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) wil werkgevers sneller verantwoordelijk maken.

1 uur geleden
Meer gemeenten hebben lokaal hitteplan, meerderheid nog niet

DEN HAAG (ANP) - Steeds meer gemeenten ontwikkelen eigen hitteplannen, met maatregelen om kwetsbare mensen te beschermen tegen de gevolgen van hoge temperaturen. Het Rode Kruis en het Klimaatverbond becijferen dat het aantal gemeenten dat een hitteplan heeft, of aan het maken is, afgelopen jaar is gestegen van 90 naar 128. Ze noemen dat "een stap in de goede richting", maar vinden dat iedere gemeente zo'n plan zou moeten hebben.

3 uur geleden
Jongerenbank BUUT laat tieners onder 16 als eerste mobiel betalen

AMSTERDAM (ANP) - Kinderen vanaf 10 jaar oud kunnen vanaf dinsdag met hun smartphone betalen bij de jongerenbank van ABN AMRO. Die bank, BUUT, is naar eigen zeggen de eerste in Nederland die jongeren onder de 16 jaar betalingen laat doen via hun mobiel. Daarmee wil BUUT jongeren onder begeleiding van hun ouders leren bewuster met hun uitgaven om te gaan.

5 uur geleden
Dode en twee gewonden door steekincident in Heerhugowaard

HEERHUGOWAARD (ANP) - Bij een steekincident bij een bedrijf in Heerhugowaard zijn een dode en twee gewonden gevallen, meldt de politie. Rond 19.35 uur kreeg de politie een melding van een steekpartij en zette vervolgens de omgeving af voor een grote actie. De politie heeft nog niemand aangehouden en roept getuigen op zich te melden.

5 uur geleden
Van den Brink tevreden met EU-akkoord over terugkeerhubs

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink noemt het "goed nieuws" dat er in de Europese Unie een onderhandelingsakkoord is om asielzoekers die niet mogen blijven terug te sturen. Het Europees Parlement, de EU-lidstaten en de Europese Commissie bereikten maandagavond een akkoord over een nieuwe terugkeerregeling.

11 uur geleden