Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Petitie van adoptieouders tegen adoptiestop

Petitie van adoptieouders tegen adoptiestop

DEN HAAG (ANP) - Een groep adoptieouders en geadopteerden wil het stilleggen van adopties van kinderen uit het buitenland tegengaan. Ze zijn een petitie gestart om het kabinetsbesluit tot een volledige adoptiestop terug te draaien. Die is binnen een week meer dan 6300 keer ondertekend.

De initiatiefnemers hebben zelf positieve ervaringen met adoptie uit het buitenland. Ze vinden dan ook dat "aantoonbaar zorgvuldige internationale adopties" gewoon moeten kunnen doorgaan. Volgens hen zijn de aanbeveling van de commissie-Joustra "op een beperkte, slecht onderbouwde en niet-inzichtelijke wijze tot stand gekomen".

Een van de initiatiefnemers is Karen Gregory, zelf adoptiemoeder van twee kinderen uit de Verenigde Staten. "Je kunt niet alle landen over één kam scheren, veel adopties lopen wel goed en volgens de regels", zegt zij in Trouw. "Een kleine groep geadopteerden heeft een enorm trauma opgelopen - dat betwijfel ik niet - maar dat hoeven ze niet op alle adopties te projecteren", aldus Gregory tegen de krant.

Minister Sander Dekker (Rechtsbescherming) kondigde vorige week maandag de adoptiestop aan. Ongeveer 450 adoptiedossiers van Nederlanders die een kind uit het buitenland wilden adopteren, worden niet meer afgerond. Ouderparen die al in beginsel toestemming hebben gekregen om een kind naar Nederland te halen, mogen "na uitvoering van een extra toets" die procedure afronden. Het besluit is gebaseerd op een rapport van de commissie-Joustra, die "structureel ernstige misstanden" in het Nederlandse adoptiesysteem beschreef.

Meer uit Binnenland

Batavia drijft van Lelystad naar Amsterdam voor onderhoud

LELYSTAD (ANP) - Het schip De Batavia, een replica van het VOC-schip, is zaterdagochtend vertrokken vanuit Lelystad en wordt naar Amsterdam gesleept. Daar gaat het schip het droogdok in en wordt het voorzien van een stalen ondersteuningsconstructie. Dat is nodig om de replica, die in een kwetsbare conditie is, beter te beschermen en voor lange tijd te kunnen bewaren. Twee sleepboten begeleiden De Batavia op haar reis, die ongeveer zes uur duurt.

3 uur geleden
Verdachte van brandstichting aangereden op A2 bij Maastricht

MAASTRICHT (ANP) - Op de A2 bij Maastricht is in de nacht van vrijdag op zaterdag een man aangereden die wordt verdacht van brandstichting. De politie meldt in een persbericht dat er rond 01.10 uur een melding kwam van een voertuigbrand op de Kasteel Hillenraadweg in Maastricht. De verdachten van die brandstichting waren volgens omstanders te voet gevlucht in de richting van de A2, die parallel aan de Kasteel Hillenraadweg ligt.

7 uur geleden
Suriname zoekt via Interpol naar verdachte vermissing Leysner

PARAMARIBO (ANP) - Suriname heeft Interpol gevraagd een internationaal opsporingsbevel uit te vaardigen tegen de voortvluchtige verdachte Ryan T. Die wordt verdacht van betrokkenheid bij de vermissing van de Nederlandse filmproducent, ondernemer en dj Rodney Leysner. De Nederlander verdween op 15 augustus. Het Surinaamse Openbaar Ministerie meldt vrijdag dat Interpol het verzoek momenteel beoordeelt.

13 uur geleden
België pakt verdachten uit Nederland op na vondst drugslab

BREE (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft vijf verdachten opgepakt na de vondst van een groot drugslaboratorium in het Belgische Bree, dicht bij de Nederlandse grens. Vier verdachten komen uit Nederland.

14 uur geleden
Aanhoudingen voor uitbuiting, mensensmokkel bij restaurantketens

DEN HAAG (ANP) - Twee eigenaren van in totaal acht restaurants van drie internationale Indiase horecaketens zijn aangehouden door de Arbeidsinspectie, meldt de organisatie. Ze worden verdacht van het uitbuiten van mensen en mensensmokkel.

15 uur geleden
Lokkooi met schapen voor wolf mag in gebruik blijven

ARNHEM (ANP) - Onderzoekers van de universiteit van Wageningen (WUR) mogen voorlopig een lokkooi met levende schapen blijven gebruiken om wolven op de Hoge Veluwe te vangen en uit te rusten met een zender. Een handhavingsverzoek van de Faunabescherming om dat met spoed te stoppen is afgewezen door de provincie Gelderland.

17 uur geleden
Gehackt lab mag weer bevolkingsonderzoek uitvoeren

DEN HAAG (ANP) - Het laboratorium Clinical Diagnostics, waar vorig jaar bij een hack de medische data van bijna een half miljoen vrouwen werden buitgemaakt, mag weer bijdragen aan het bevolkingsonderzoek baarmoederhalskanker. Het lab heeft zijn databeveiliging inmiddels goed genoeg op orde, schrijft minister Sophie Hermans (Volksgezondheid) in een brief aan de Tweede Kamer.

17 uur geleden