Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Petitie tegen universitair docent Pettit 10.000 keer ondertekend

Petitie tegen universitair docent Pettit 10.000 keer ondertekend

NIJMEGEN (ANP) - Een petitie waarmee de Radboud Universiteit in Nijmegen wordt opgeroepen om maatregelen te nemen tegen docent Harry Pettit is ruim 10.000 keer ondertekend.

Volgens de petitie hebben uitingen die Pettit eerder deze maand deed "bij velen gevoelens van angst en onveiligheid veroorzaakt". Pettit schreef onder meer op X dat het tijd is om "af te maken waar de Palestijnen op 7 oktober mee begonnen zijn".

De ondertekenaars van de petitie roepen het College van Bestuur van de Radboud Universiteit onder meer op om zich "publiekelijk te distantiëren van de genoemde uitspraken" en aangifte te doen tegen de docent om mogelijke strafbare feiten. Daarnaast verzoeken ze de universiteit om de docent tijdelijk te schorsen.

'Kritische dialoog'

Ruim 200 (oud-)studenten, hoogleraren en medewerkers van de Radboud Universiteit riepen het universiteitsbestuur woensdag in een open brief op om aangifte te doen tegen Pettit.

Ook demissionair minister van Onderwijs Gouke Moes zei te willen dat de universiteit aangifte zou doen. Pettit liet daarop via X weten donderdag zelf aangifte te hebben gedaan tegen Moes, naar eigen zeggen omdat hij "geen politieke repressie ten dienste van het zionisme" accepteert. In reactie op de oproep tot maatregelen tegen hem wees de docent erop dat vijfhonderd docenten en medewerkers twee weken geleden juist een brief hebben geschreven om hem te steunen.

De universiteit zei eerder afstand te nemen van geweldsoproepen, maar benadrukte ook het belang van een "kritische dialoog". Het college van bestuur liet weten om privacyredenen niet op "individuele casuïstiek" te reageren.

Meer uit Binnenland

Website DigiD weer toegankelijk

DEN HAAG (ANP) - De website van DigiD is weer bereikbaar, nadat die het grootste gedeelte van de dag was afgesloten vanwege twee zwakke plekken in de PHP-programmeertaal. De meeste websites die worden beheerd door Logius zijn weer online, maar nog niet allemaal, meldt een woordvoerster.

4 uur geleden
Cameratoezicht in Floradorp na rellen

AMSTERDAM (ANP) - In Floradorp in Amsterdam-Noord is per direct cameratoezicht ingesteld. Burgemeester Femke Halsema heeft daartoe besloten na de onrust van de laatste tijd in de wijk.

8 uur geleden
Website en app RTL Nieuws na problemen met PHP weer online

HILVERSUM (ANP) - De app en website van RTL Nieuws zijn na een paar uur offline te zijn geweest weer online. De website was net als vele anderen uit voorzorg offline gehaald vanwege kwetsbaarheden in de programmeertaal PHP.

8 uur geleden
Politie onderzoekt pand Buitenveldert in zaak-Hajar

AMSTERDAM (ANP) - De politie doet onderzoek in een pand aan De Klencke in Buitenveldert (Amsterdam-Zuid) en dat heeft te maken met de zaak-Hajar. Volgens de politie is het de locatie waar de 29-jarige Amsterdamse vermoedelijk om het leven is gekomen. Forensische opsporing en de recherche doen er uitgebreid onderzoek, aldus de politie.

8 uur geleden
Websites meerdere veiligheidsregio's offline om PHP-zorgen

DEN HAAG (ANP) - Websites van zeker dertien van de 25 veiligheidsregio's in Nederland zijn woensdag offline door kwetsbaarheden in de programmeertaal PHP. Organisaties halen hun websites uit voorzorg uit de lucht vanwege het risico op digitale aanvallen. Dat blijkt uit een inventarisatie van het ANP.

10 uur geleden
Patiëntenfederatie: stijging premie brengt patiënten in problemen

DEN HAAG (ANP) - De grootste stijging van de zorgpremie in jaren maakt de aanstaande bezuinigingen op de zorg nog pijnlijker voor patiënten. Dat stelt Patiëntenfederatie Nederland nadat verzekeraar DSW woensdag de premie voor volgend jaar bekendmaakte. Dit in combinatie met het verhoogde eigen risico en het uitblijven van hogere zorgtoeslag gaat "nog meer patiënten in de financiële problemen brengen", schrijft de organisatie.

10 uur geleden
CPNB: stemmen op NS Publieksprijs kan niet door PHP-probleem

UTRECHT (ANP) - De website waarop lezers kunnen stemmen voor de NS Publieksprijs is woensdagmiddag offline gehaald na waarschuwingen over kwetsbaarheden in programmeertaal PHP. Boekenkoepel CPNB laat weten de website uit voorzorg te hebben gesloten.

10 uur geleden