Petitie tegen coronapas groeit met recordsnelheid
AMSTERDAM (ANP) - Een petitie heeft op petities.nl nog nooit zo snel zo veel handtekeningen gekregen als die voor onmiddellijke afschaffing van het coronatoegangsbewijs, zegt oprichter Reinder Rustema van de website.
De petitie van oud-CDA-staatssecretaris Mona Keijzer die verwijst naar een manifest onder het motto Onverdeeld Open is sinds vrijdag al 594.000 keer getekend. Zondagavond ging de teller over het half miljoen heen. "De snelheid waarmee de petitie is gegroeid is een record. Vrijdagavond explodeerde het gelijk. We zaten meteen aan de piek van de capaciteit van de server", aldus Rustema.
Hij voorziet dat deze week de grens van 1 miljoen handtekeningen doorbroken wordt. "Als de petitie in dezelfde populariteit doorgaat als de afgelopen dagen dan komen er 15.000 per uur bij", vertelt de oprichter van de site. Dat is het maximale aantal dat de site momenteel aankan.
Foutmelding
"Als er meer vraag binnenkomt dan de server kan verwerken dan laadt de pagina niet. Mensen krijgen dan een foutmelding: probeer het later weer. Wat we nu zien is dat mensen die al hebben ondertekend heel de tijd terugkomen op de site om te kijken: en hoeveel zijn het er nu? Maar dat belast de server weer waardoor er minder capaciteit is voor mensen die komen om te ondertekenen", zegt Rustema.
Een eerdere oproep op petities.nl voor een vuurwerkverbod leverde 467.500 handtekeningen op. Rustema: "Maar dat is een petitie die in meerdere jaren is opgebouwd, steeds rond de kerst kwamen er dan weer een heleboel handtekeningen bij." Een andere petitie voor het vervroegen van borstkankeronderzoek kreeg 398.000 steunbetuigingen.
Onverdeeld Open
In het manifest Onverdeeld Open pleit een brede coalitie van prominenten voor het heropenen van de samenleving zonder coronapas. "Nu duidelijk wordt dat ook dit coronavirus endemisch zal worden, mogen coronatoegangsbewijzen geen plaats krijgen in de 'gereedschapskist' van een vrije democratie. Wij roepen de regering en het parlement op om het coronatoegangsbewijs per direct af te schaffen", zeggen ze.
Onder de opstellers van het manifest zijn ex-politici, medici, juristen, ondernemers en wetenschappers, onder wie oud-Kamerleden Joël Voordewind (ChristenUnie), Marianne Thieme (Partij voor de Dieren) en Michel Rog (CDA). Ook hoogleraar Jan Rotmans, cabaretier Guido Weijers en de regisseurs Dick Maas en Martin Koolhoven staan onder de oproep.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Degene die ervan wordt verdacht zaterdagavond drie mannen te hebben gestoken bij station Amsterdam Centraal, is een 43-jarige man en hij komt uit Naarden. De drie raakten gewond en twee van hen moesten kort voor behandeling naar het ziekenhuis. De verdachte raakte ook gewond en ligt zondag als enige nog in het ziekenhuis, aldus de politie.
52 minuten geledenDEVENTER (ANP) - Aan de Brink in de binnenstad van Deventer is zondagochtend brand uitgebroken. Wegens de rookontwikkeling werd een NL-Alert verstuurd, maar die is inmiddels ingetrokken. De brand ontstond tussen de verdiepingsvloer, tussen de begane grond en de eerste etage van een pand. Het gaat om een loze ruimte van ongeveer een meter hoog.
1 uur geledenGRAVE (ANP) - In het Brabantse Grave is zaterdagmiddag een 39-jarige man uit Ysselsteyn (Limburg) ernstig gewond geraakt doordat hij werd gestoken met een mes, meldt de politie zondag. Dat gebeurde na een aanrijding. De dader is nog voortvluchtig.
3 uur geledenLELYSTAD (ANP) - De Markerwaarddijk (N307) is weer open nadat de gehele dijk tussen Lelystad en Enkhuizen in de nacht van zaterdag op zondag werd gesloten in verband met een dodelijke aanrijding. Dat blijkt uit de verkeersinformatie van Rijkswaterstaat en de ANWB.
5 uur geledenLELYSTAD (ANP) - Zeker drie mensen zijn zaterdagavond laat om het leven gekomen door een aanrijding tussen twee auto's op de dijk tussen Lelystad en Enkhuizen. De politie meldt dat de Markerwaarddijk (N307) voorlopig dicht is.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vier activisten van Extinction Rebellion (XR) die zaterdagmiddag de A12 in Den Haag blokkeerden, zitten nog vast. Dat heeft een woordvoerder van de politie zaterdagavond laten weten. In totaal werden 53 activisten aangehouden.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Net buiten station Amsterdam Centraal zijn zaterdagavond drie mannen neergestoken. Ze zijn gewond geraakt. Twee van hen werden naar een ziekenhuis gebracht. Hun toestand is niet bekend, maar volgens de politie zijn ze niet in levensgevaar. Het derde slachtoffer werd ter plaatse gecontroleerd en hoefde niet met een ambulance mee.
15 uur geleden