Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Petitie spelersvakbond VVCS over WK in Qatar

Petitie spelersvakbond VVCS over WK in Qatar

HOOFDDORP (ANP) - Spelersvakbond VVCS overhandigt donderdag aan voetbalbond KNVB een petitie waarin honderden profvoetballers uit de Nederlandse competities een oproep doen via wereldvoetbalbond FIFA druk uit te oefenen op de regering van Qatar. In het land dat volgend jaar het WK voetbal organiseert worden de mensenrechten geschonden, onder meer bij de werkomstandigheden van gastarbeiders die aan de bouw van de stadions werken.

Via de VVCS vragen de voetballers de KNVB en FIFPro, als wereldwijde vakbond van de spelers, om al het mogelijke te doen om de FIFA invloed te laten uitoefenen op de regeringsleiders in Qatar. De in Nederland actieve profs en andere in het voetbal werkzame leden van de VVCS vinden bovendien dat de FIFA een fonds zou moeten vormen waaruit de families van de overleden arbeiders financieel ondersteund kunnen worden.

De VVCS liet al weten dat secretaris-generaal Gijs de Jong van de KNVB blij is met de betrokkenheid van de VVCS-leden en hun steun aan het initiatief "Football supports Change" van hun collega’s van het Nederlands elftal. Hij zegde toe dat de KNVB in gesprekken met de FIFA haar uiterste best zal doen om de gewenste druk uit te laten oefenen.

Meer uit Voetbal

Burgemeester Marcouch over Vitesse: fantastische uitspraak

ARNHEM (ANP) - De beslissing van de Hoge Raad op vrijdag waardoor Vitesse de licentie behoudt om betaald voetbal te kunnen spelen, is een "fantastische uitspraak", zegt Ahmed Marcouch, burgemeester van Arnhem. Marcouch noemt het "een mooie beloning voor de supporters en voor de ondernemers die hun nek hebben uitgestoken."

2 uur geleden
Vitesse: vonnis Hoge Raad geeft extra rust na roerige periode

ARNHEM (ANP) - Vitesse is blij met de juridische zege die de club heeft behaald in de slepende kwestie over de proflicentie van de club. De Hoge Raad verwierp vrijdag in cassatie het beroep van de KNVB en oordeelde daarmee dat het gerechtshof in september 2025 een juiste beslissing nam om de licentie van Vitesse niet in te trekken.

2 uur geleden
Hoge Raad verwerpt beroep KNVB, Vitesse behoudt proflicentie

DEN HAAG (ANP) - Vitesse mag de licentie om betaald voetbal te spelen behouden. Dat is het gevolg van een uitspraak van de Hoge Raad, die het cassatieberoep van voetbalbond KNVB heeft verworpen.

3 uur geleden
FIFA onderzoekt spandoek Argentinië over Falklandeilanden

ZÜRICH (ANP/AFP) - Wereldbond FIFA stelt een onderzoek in naar het incident op het veld na de halve finale van het WK voetbal tussen Engeland en Argentinië, waarbij Argentijnse spelers een spandoek vertoonden. Daarop stond de tekst: De Falklandeilanden zijn Argentijns. Argentinië won de wedstrijd met 2-1.

4 uur geleden
FC Twente treft Ferencváros, Ajax tegen FK Vojvodina

BOEDAPEST (ANP) - FC Twente treft in de tweede voorronde van de Europa League het Hongaarse Ferencváros. Ajax speelt in de tweede voorronde van de Conference League tegen het Servische FK Vojvodina. Dat is de uitkomst van de onderlinge confrontatie tussen Ferencváros en Vojvodina in de eerste voorronde van de Europa League.

15 uur geleden
Marokkaanse bondscoach Ouahbi blijft ook na WK aan

RABAT (ANP) - De Marokkaanse bondscoach Mohamed Ouahbi mag na het behalen van de kwartfinale op het wereldkampioenschap voetbal langer aanblijven. Dat blijkt uit een verklaring van de Marokkaanse voetbalbond FRMF. De bond spreekt "hernieuwd vertrouwen" uit in de Belgisch-Marokkaanse trainer.

16 uur geleden
Feyenoord-doelman Wellenreuther vertrekt naar Wolfsburg

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-doelman Timon Wellenreuther vertrekt naar het Duitse VfL Wolfsburg. Dat heeft Feyenoord donderdagavond bekendgemaakt. De 30-jarige Duitser heeft voor drie jaar getekend bij de club die afgelopen seizoen degradeerde uit de Bundesliga. Hij had bij Feyenoord nog een contract tot medio 2027.

17 uur geleden