Petev bondscoach Bosnië en Herzegovina
SARAJEVO (ANP) - Ivaylo Petev is de nieuwe bondscoach van Bosnië en Herzegovina. De voetbalbond van het Balkanland benoemde de 45-jarige Bulgaar twee maanden voor het eerste WK-kwalificatieduel met Finland. Met Edin Dzeko en Miralem Pjanic als sterspelers neemt het land het in de kwalificatie voor het WK van 2022 verder op tegen Frankrijk, Kazachstan en Oekraïne.
Petev is de opvolger van Dusan Bajevic, die er niet in slaagde Bosnië naar het naar dit jaar uitgestelde EK te leiden. Hij was eerder bondscoach van Bulgarije (2015-2016), won twee landstitels met Ludogorets en was werkzaam bij clubs in onder meer Cyprus, Saudi-Arabië en Polen. Bosnië deed sinds de onafhankelijkheid in 1992 één keer mee aan een WK, in 2014 in Brazilië.
Meer uit Voetbal
LEIPZIG (ANP) - Crystal Palace heeft de Conference League gewonnen. De club uit het zuiden van Londen rekende in de finale af met Rayo Vallecano (1-0). Jean-Philippe Mateta maakte het winnende doelpunt in Leipzig.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Manuel Neuer mist zondag de oefenwedstrijd van Duitsland tegen Finland. De 40-jarige doelman is nog onvoldoende hersteld van een kuitblessure.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De procureurs-generaal van New York en New Jersey hebben wereldvoetbalbond FIFA gedagvaard in het kader van een onderzoek naar de verkoop van WK-tickets. Dat gebeurt slechts twee weken voor de start van het wereldkampioenschap voetbal.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De nieuwe algemeen directeur Robert Eenhoorn heeft al 'heel veel gesprekken' gevoerd met Dévy Rigaux, die als technisch directeur bij de club uit Rotterdam aan de slag gaat. "De club was met ons allebei in gesprek", vertelt hij op Feyenoord One, het mediakanaal van de nummer 2 van de Eredivisie. "De tijd dringt, dus dat is ook logisch."
7 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman van het Nederlands elftal mag tot een dag voor de eerste WK-groepswedstrijd tegen Japan een vervanger oproepen als iemand ernstig geblesseerd of ziek is. Dat is tot 13 juni 22.00 uur Nederlandse tijd.
7 uur geledenROME (ANP) - De Nederlanders Kenneth Taylor en Tijjani Noslin krijgen een nieuwe trainer bij Lazio. De club uit Rome heeft na een seizoen alweer afscheid genomen van Maurizio Sarri.
8 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Lucas Jetten gaat met SC Cambuur de Eredivisie in. De 18-jarige linksback verlaat Ajax en heeft zijn handtekening onder een contract voor drie seizoenen gezet.
9 uur geleden