Petev bondscoach Bosnië en Herzegovina
SARAJEVO (ANP) - Ivaylo Petev is de nieuwe bondscoach van Bosnië en Herzegovina. De voetbalbond van het Balkanland benoemde de 45-jarige Bulgaar twee maanden voor het eerste WK-kwalificatieduel met Finland. Met Edin Dzeko en Miralem Pjanic als sterspelers neemt het land het in de kwalificatie voor het WK van 2022 verder op tegen Frankrijk, Kazachstan en Oekraïne.
Petev is de opvolger van Dusan Bajevic, die er niet in slaagde Bosnië naar het naar dit jaar uitgestelde EK te leiden. Hij was eerder bondscoach van Bulgarije (2015-2016), won twee landstitels met Ludogorets en was werkzaam bij clubs in onder meer Cyprus, Saudi-Arabië en Polen. Bosnië deed sinds de onafhankelijkheid in 1992 één keer mee aan een WK, in 2014 in Brazilië.
Meer uit Voetbal
GIRONA (ANP/DPA) - De Duitse doelman Marc-André ter Stegen moet vrezen voor deelname aan het WK voetbal. De 33-jarige keeper van het Spaanse Girona ondergaat vrijdag een operatie aan zijn bovenbeen en is voor "meerdere maanden" uitgeschakeld, maakt Ter Stegen bekend via sociale media.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV staat in de halve finale van de KNVB-beker. Het elftal van Peter Bosz schakelde op woensdagavond sc Heerenveen met een 4-1-overwinning uit. De loting is vrijdag.
14 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz geeft met PSV tegen sc Heerenveen de voorkeur aan Yarek Gasiorowski als centrale verdediger boven Armando Obispo. De international van Curaçao zit wederom op de bank naast de coach van de club uit Eindhoven.
17 uur geledenZEIST (ANP) - In de transferperiode deze winter zijn in het Nederlandse betaald voetbal 228 voetballers van club gewisseld. Dat is 27 keer meer dan in de winterse transferperiode halverwege het vorige seizoen, meldt voetbalbond KNVB.
19 uur geledenMILAAN (ANP) - Een sportrechter heeft Internazionale een boete van 50.000 euro opgelegd voor de vuurwerkbom die zondag in de buurt van doelman Emil Audero van tegenstander Cremonese ontplofte. De club mag ook tot 23 maart van de Italiaanse voetbalbond geen supporters meenemen naar uitduels in de Serie A.
19 uur geledenALKMAAR (ANP) - Desiree van Lunteren (33) heeft opnieuw bijgetekend bij AZ Vrouwen. De voormalig speelster van het Nederlands elftal had al eens afscheid genomen van het voetbal, maar keerde in 2023 terug bij AZ. Haar contract in Alkmaar loopt nu tot medio 2029.
1 dag geledenISTANBUL (ANP) - Fenerbahçe heeft de Franse middenvelder N'Golo Kanté (34) aangetrokken van de Saudische club Al-Ittihad. De deal leek gestrand, maar door bemiddeling van de Turkse president Recep Tayyip Erdogan is de transfer alsnog rondgekomen.
1 dag geleden