Peterhansel boekt eerste zege in Dakar Rally
BISHA (ANP) - Stéphane Peterhansel heeft in zijn Audi de eerste etappezege in de huidige Dakar Rally binnen. De Fransman won woensdag de tiende etappe. De Spanjaard Carlos Sainz (Audi) eindigde als tweede. In de stand blijft de Qatarees Nasser Al-Attiyah (Toyota) comfortabel aan de leiding. Peterhansel moest tien etappes op zijn eerste succes wachten.
Na een goede start bleef hij in het spoor van Sainz om na 128 kilometer de leiding over te nemen en door te stomen naar de dagzege. Voor de Fransman was het zijn 49e zege bij de auto's. Daarmee komt hij tot op een ritzege van recordhouder Ari Vatanen uit Finland. Behalve 49 zeges bij de auto's won Peterhansel ook 33 etappes bij de motoren.
De Fransman Sébastien Loeb, tweede in het klassement. eindigde als vijfde op 4.25. In de stand liep hij 1.25 in op Al-Attiyah, die woensdag als zevende eindigde. De Qatarees kreeg dinsdagavond nog 5 minuten tijdstraf vanwege het te laat omdoen van zijn veiligheidsgordel. Eerder op de dag had hij lek gereden. Nadat de lekke band vervangen was, vertrokken Al-Attiyah en bijrijder Baumel. Beelden wezen uit dat beiden pas na ruim anderhalve minuut hun veiligheidsgordel omdeden. Het verschil tussen Al-Attiyah en Loeb bedraagt nog altijd ruim 30 minuten.
Motoren
Bij de motoren was de winst voor de Australiër Toby Price op zijn KTM. Zijn teamgenoot Matthias Walkner verloor ruim een kwartier en de koppositie. Die is nu weer voor Yamaha-coureur Adrien Van Beveren. De Fransman gaat de Brit Sam Sunderland (KTM) en de Chileen Pablo Quintanilla (Honda) voor. De Argentijn Kevin Benavides, de winnaar van vorig jaar, moest opgeven.
De Rus Dmitri Sotnikov (Kamaz) won voor de vierde keer een etappe en is koploper bij de vrachtwagens. Janus van Kasteren was de beste Nederlander op de zevende plaats. In het klassement staat hij vijfde.
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP) - De Australische motorracer Senna Agius maakt in 2027 de overstap naar de MotoGP. De 20-jarige Agius gaat rijden voor KTM-team Tech3. Hij komt dit seizoen uit in de Moto2.
51 minuten geledenTAMPERE (ANP) - De Nederlandse volleyballers zijn uitgeschakeld op het EK. De ploeg van bondscoach Joel Banks leed in Tampere tegen gastland Finland de vierde nederlaag dit toernooi. Net als maandag tegen Servië gaf Oranje een voorsprong uit handen en ging het na vijf sets onderuit: 25-18 21-25 26-24 20-25 11-15.
12 uur geledenLAUSANNE (ANP) - Kogelstootster Jessica Schilder is de enige Nederlandse atlete bij de tien genomineerden voor de verkiezing van Europees atlete van het jaar. Femke Broeders-Bol, die vorig jaar voor de derde keer werd gekozen tot Europa's beste atlete, ontbreekt in het lijstje met namen. Bij de mannen is geen Nederlander genomineerd.
18 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - De wereldkampioenschappen atletiek in 2029 zijn toegewezen aan de Keniaanse hoofdstad Nairobi. Het wordt de eerste keer dat de WK plaatsvinden op het Afrikaanse continent. De mondiale atletiekbond World Athletics wees op een vergadering in Boedapest ook alvast de gaststad aan voor de WK atletiek in 2031. Dat is München in Duitsland geworden.
22 uur geledenBAD WIMPFEN (ANP/BELGA) - Wielrenner Felix Gall verruilt Decathlon CMA CGM voor de Duitse WorldTour-formatie Lidl-Trek. De 28-jarige Oostenrijker eindigde zondag als derde in het klassement van de Ronde van Spanje, achter de Spanjaard Enric Mas en de Sloveen Primož Roglič. Eerder dit jaar werd hij al tweede in de Ronde van Italië.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - NOC*NSF roept het kabinet op meer geld te investeren in sport en bewegen. Sport moet breed op de rijksbegroting om de maatschappelijke waarde van sport beter te benutten, luidt het pleidooi van de sportkoepel in een paginagrote advertentie in het AD.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam komt dit seizoen niet in actie op de ijsbaan. Dat heeft de olympisch kampioene op de 1000 meter maandag bekendgemaakt via haar eigen YouTubekanaal. De 27-jarige Leerdam wil zich voorlopig richten op andere aspecten van haar leven.
1 dag geleden