Peterhansel boekt eerste zege in Dakar Rally
BISHA (ANP) - Stéphane Peterhansel heeft in zijn Audi de eerste etappezege in de huidige Dakar Rally binnen. De Fransman won woensdag de tiende etappe. De Spanjaard Carlos Sainz (Audi) eindigde als tweede. In de stand blijft de Qatarees Nasser Al-Attiyah (Toyota) comfortabel aan de leiding. Peterhansel moest tien etappes op zijn eerste succes wachten.
Na een goede start bleef hij in het spoor van Sainz om na 128 kilometer de leiding over te nemen en door te stomen naar de dagzege. Voor de Fransman was het zijn 49e zege bij de auto's. Daarmee komt hij tot op een ritzege van recordhouder Ari Vatanen uit Finland. Behalve 49 zeges bij de auto's won Peterhansel ook 33 etappes bij de motoren.
De Fransman Sébastien Loeb, tweede in het klassement. eindigde als vijfde op 4.25. In de stand liep hij 1.25 in op Al-Attiyah, die woensdag als zevende eindigde. De Qatarees kreeg dinsdagavond nog 5 minuten tijdstraf vanwege het te laat omdoen van zijn veiligheidsgordel. Eerder op de dag had hij lek gereden. Nadat de lekke band vervangen was, vertrokken Al-Attiyah en bijrijder Baumel. Beelden wezen uit dat beiden pas na ruim anderhalve minuut hun veiligheidsgordel omdeden. Het verschil tussen Al-Attiyah en Loeb bedraagt nog altijd ruim 30 minuten.
Motoren
Bij de motoren was de winst voor de Australiër Toby Price op zijn KTM. Zijn teamgenoot Matthias Walkner verloor ruim een kwartier en de koppositie. Die is nu weer voor Yamaha-coureur Adrien Van Beveren. De Fransman gaat de Brit Sam Sunderland (KTM) en de Chileen Pablo Quintanilla (Honda) voor. De Argentijn Kevin Benavides, de winnaar van vorig jaar, moest opgeven.
De Rus Dmitri Sotnikov (Kamaz) won voor de vierde keer een etappe en is koploper bij de vrachtwagens. Janus van Kasteren was de beste Nederlander op de zevende plaats. In het klassement staat hij vijfde.
Meer uit Sport
SINGAPORE (ANP) - Max Verstappen start zondag vanaf poleposition in de Grote Prijs van Singapore. De viervoudig wereldkampioen was in de kwalificatie op het stratencircuit van Marina Bay met een rondje van 1.31,373 de snelste. Hij was een fractie sneller dan Ferrari-coureur Charles Leclerc uit Monaco en diens Britse teamgenoot Lewis Hamilton.
4 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Carlos Alcaraz heeft de derde ronde bereikt op het masterstoernooi van Shanghai. De Spaanse toptennisser rekende in de tweede ronde in twee sets af met de Argentijn Juan Manuel Cerúndolo: 6-3 6-3.
6 uur geledenBAKOE (ANP) - De Nederlandse judoka's zijn voor het eerst sinds 2017 zonder medaille geëindigd op een WK. Zwaargewicht Jur Spijkers verloor zaterdag in Bakoe (Azerbeidzjan) als laatste Nederlandse deelnemer in de herkansingen van de Tsjech Lukáš Krpálek op ippon.
7 uur geledenSINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft met zijn zege in de sprintrace van de Grote Prijs van Singapore op alle huidige circuits van de Formule 1 gewonnen. De Red Bull-coureur zei in het interview na afloop echter dat hij de zege in een sprintrace niet meetelt. "Ik ben blij dat ik heb gewonnen, maar ik wil morgen winnen, niet vandaag."
7 uur geledenSINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft de sprintrace van de Grote Prijs van Singapore gewonnen. De viervoudig wereldkampioen bleef de Ferrari's van de Brit Lewis Hamilton en Charles Leclerc uit Monaco ruim voor.
8 uur geledenSINGAPORE (ANP) - De start van de sprintrace van de Grote Prijs van Singapore in de Formule 1 is enige tijd uitgesteld door hevige regenval. Ruim tien minuten voor de start begon het hard te regenen boven het stratencircuit in Marina Bay in Singapore.
9 uur geledenBERGAMO (ANP) - Bauke Mollema weet nog niet wat hij gaat doen na zijn afscheid als wielrenner. De 39-jarige Groninger komt zaterdag voor het laatst in actie in de Ronde van Lombardije, de Italiaanse najaarsklassieker die hij in 2019 won. "Ik wil het gewoon rustig aan doen en bij mijn gezin zijn. Ik wil van het leven genieten", zegt Mollema op de website van zijn ploeg Lidl-Trek.
9 uur geleden