Peterhansel boekt eerste zege in Dakar Rally
BISHA (ANP) - Stéphane Peterhansel heeft in zijn Audi de eerste etappezege in de huidige Dakar Rally binnen. De Fransman won woensdag de tiende etappe. De Spanjaard Carlos Sainz (Audi) eindigde als tweede. In de stand blijft de Qatarees Nasser Al-Attiyah (Toyota) comfortabel aan de leiding. Peterhansel moest tien etappes op zijn eerste succes wachten.
Na een goede start bleef hij in het spoor van Sainz om na 128 kilometer de leiding over te nemen en door te stomen naar de dagzege. Voor de Fransman was het zijn 49e zege bij de auto's. Daarmee komt hij tot op een ritzege van recordhouder Ari Vatanen uit Finland. Behalve 49 zeges bij de auto's won Peterhansel ook 33 etappes bij de motoren.
De Fransman Sébastien Loeb, tweede in het klassement. eindigde als vijfde op 4.25. In de stand liep hij 1.25 in op Al-Attiyah, die woensdag als zevende eindigde. De Qatarees kreeg dinsdagavond nog 5 minuten tijdstraf vanwege het te laat omdoen van zijn veiligheidsgordel. Eerder op de dag had hij lek gereden. Nadat de lekke band vervangen was, vertrokken Al-Attiyah en bijrijder Baumel. Beelden wezen uit dat beiden pas na ruim anderhalve minuut hun veiligheidsgordel omdeden. Het verschil tussen Al-Attiyah en Loeb bedraagt nog altijd ruim 30 minuten.
Motoren
Bij de motoren was de winst voor de Australiër Toby Price op zijn KTM. Zijn teamgenoot Matthias Walkner verloor ruim een kwartier en de koppositie. Die is nu weer voor Yamaha-coureur Adrien Van Beveren. De Fransman gaat de Brit Sam Sunderland (KTM) en de Chileen Pablo Quintanilla (Honda) voor. De Argentijn Kevin Benavides, de winnaar van vorig jaar, moest opgeven.
De Rus Dmitri Sotnikov (Kamaz) won voor de vierde keer een etappe en is koploper bij de vrachtwagens. Janus van Kasteren was de beste Nederlander op de zevende plaats. In het klassement staat hij vijfde.
Meer uit Sport
MONTMÉLO (ANP) - Max Verstappen rijdt dit weekeinde in de Grote Prijs van Barcelona-Catalonië met een splinternieuwe motor. "Dat moet wel, want de oude doet het niet meer. Anders ben ik straks Fred Flintstone", zei de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 op de persdag voorafgaand aan het raceweekend.
9 uur geledenVILLARS-LES-DOMBES (ANP) - Wout van Aert heeft de vijfde etappe van de Tour Auvergne-Rhône-Alpes gewonnen, voorheen het Critérium du Dauphiné. De Belgische renner van Visma - Lease a Bike was in Villars-les-Dombes de snelste in de massasprint, voor de Fransman Hugo Hofstetter en Phil Bauhaus uit Duitsland.
9 uur geledenMONTMÉLO (ANP) - Kimi Antonelli is zelf ook verbaasd dat hij al in zijn tweede jaar de Formule 1 domineert. De 19-jarige Italiaan van Mercedes won de laatste vijf grands prix en leidt riant in het wereldkampioenschap. "Als je me twee jaar geleden had gezegd dat ik ooit het kampioenschap zou leiden, had ik je voor gek verklaard", zei hij tijdens de persconferentie van de FIA voorafgaand aan de Grote Prijs van Barcelona-Catalonië. "Maar ik ben blij dat ik in deze positie verkeer en dankbaar voor de kans die ik heb gekregen."
11 uur geledenROSMALEN (ANP) - Tallon Griekspoor is er niet in geslaagd de kwartfinales te bereiken van het grastoernooi van Rosmalen. De als zesde geplaatste Nederlander verloor in twee sets van Zhang Zhizhen, de Chinese nummer 214 van de wereldranglijst: 6-7 (5) 4-6.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Wimbledon heeft het prijzengeld voor de tennissers met 20 procent verhoogd. De organisatie meldt dat er een prijzenpot is van in totaal 64,2 miljoen Britse pond, zo'n 74,4 miljoen euro.
14 uur geledenROSMALEN (ANP) - Titelverdedigster Elise Mertens is uitgeschakeld op het grastoernooi van Rosmalen. De als derde geplaatste Belgische verloor in twee sets van de Roemeense Elena-Gabriela Ruse: 6-3 6-3.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - De rentree van Serena Williams in het vrouwendubbel op het grastoernooi van Queen's is tot een vroegtijdig einde gekomen. Williams' dubbelpartner Victoria Mboko uit Canada heeft zich moeten terugtrekken met een blessure.
15 uur geleden