Peter van der Vorst: RTL wist niets van misstanden bij The Voice
HILVERSUM (ANP) - Programmadirecteur van RTL, Peter van der Vorst, noemt het "pijnlijk" dat de zender niet op de hoogte is gesteld van het grensoverschrijdend gedrag achter de schermen bij The Voice. Van der Vorst zei in de talkshow Beau dat ook na specifieke navraag door RTL bij producent ITV of er iets was dat ze moesten weten, niets is gezegd.
Afgelopen zomer, toen programmamaker Tim Hofman oud-deelnemers van talentenjachten opriep zich te melden als ze daar een nare ervaring hadden gehad, belde RTL direct met producenten van dergelijke shows. Ook met Voice-producent ITV. "We hebben doorgevraagd: jongens, moeten wij iets weten? Wij hebben geen idee wat er gaat komen, jullie wel?", aldus Van der Vorst. "Er is gevraagd: wat moeten we weten? En daar is niks over gezegd. Dat is het hele pijnlijke van deze situatie. Wij hadden dit moeten en willen weten."
Van Erven Dorens vroeg zijn baas ook naar het incident waarvoor Jeroen Rietbergen, de bandleider van The Voice of Holland, op het matje was geroepen bij de producent van het programma. Ook dat wist Van der Vorst "absoluut niet", zegt hij. "Als we hadden geweten dat de bandleider van The Voice zeer ongepaste berichten had gestuurd naar kandidaten, dan hadden we hem ontslagen." In tegenstelling tot wat oud-Voice-producent John de Mol donderdag beweerde in BOOS, vindt Van der Vorst wel dat Rietbergen een machtspositie bekleedde in het programma. "Natuurlijk had hij dat", aldus Van der Vorst.
RTL stelt geen eigen onderzoek in naar de gebeurtenissen bij The Voice maar gaat mee in het onderzoek dat ITV laat uitvoeren door advocatenkantoor Van Doorne. Van der Vorst zei dat het programma "in ieder geval" niet op de korte termijn terugkeert. "Het is een programma waar mensen met veel plezier aan mee hebben gedaan en dat is nu besmeurd. Het format is ijzersterk. Maar het keert niet terug op de korte termijn."
Meer uit Binnenland
LOOSDRECHT (ANP) - Er zijn acht mensen aangehouden na de ongeregeldheden dinsdagavond bij een demonstratie tegen de komst van asielzoekers in het leegstaande gemeentehuis in Loosdrecht, meldt een woordvoerder van de politie. De mobiele eenheid greep in nadat er met stenen was gegooid.
29 minuten geledenDORDRECHT (ANP) - De rechtbank in Dordrecht heeft woensdag een voorwaardelijke celstraf van vier maanden en een taakstraf van 120 uur opgelegd aan een 34-jarige man uit Rijsenhout (Noord-Holland) voor het afleveren van drugs met drones en telefoons aan gevangenen en drugsbezit. Daarnaast krijgt de man een boete van 10.000 euro waarvan de helft voorwaardelijk. De rechtbank ging akkoord met procesafspraken tussen het Openbaar Ministerie en verdachte Mark S. en deed na afloop van de inhoudelijke behandeling direct uitspraak.
49 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet moet wat de provincies betreft zo snel mogelijk crisismaatregelen nemen tegen de overbelasting van het elektriciteitsnet. Het Interprovinciaal Overleg (IPO) roept de regering onder meer op meer geld uit te trekken voor warmtenetten en waterstof om de gevolgen van netcongestie beter op te kunnen vangen.
54 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Den Haag, Amsterdam, Utrecht en de G40-steden, het netwerk van 41 grote en middelgrote steden, doen "opnieuw een dringend beroep op het Rijk" om extra geld beschikbaar te stellen voor het uitvoeren van de inburgeringswet. Het aantal inburgeraars is verdubbeld ten opzichte van eerdere inschattingen, maar het budget voor de uitvoeringskosten is ondanks eerder gemaakte afspraken niet verhoogd, stellen de gemeenten in een persbericht.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Utrechtse burgemeester Sharon Dijksma noemt de aangekondigde stop op stroomnetaansluitingen "een bittere pil". Dat schrijft zij op haar Instagramkanaal.
7 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft opnieuw moeten ingrijpen bij een demonstratie tegen de opvang van asielzoekers in Loosdrecht. Er zijn minstens twee personen aangehouden voor openbare geweldpleging, meldt een woordvoerder van de politie. Meer aanhoudingen worden niet uitgesloten.
8 uur geledenHOENSBROEK (ANP) - Bij een steekincident in het Limburgse Hoensbroek is een man overleden. De politie meldt dat zij een onderzoek heeft gestart.
8 uur geleden