Peter van der Vorst: RTL wist niets van misstanden bij The Voice
HILVERSUM (ANP) - Programmadirecteur van RTL, Peter van der Vorst, noemt het "pijnlijk" dat de zender niet op de hoogte is gesteld van het grensoverschrijdend gedrag achter de schermen bij The Voice. Van der Vorst zei in de talkshow Beau dat ook na specifieke navraag door RTL bij producent ITV of er iets was dat ze moesten weten, niets is gezegd.
Afgelopen zomer, toen programmamaker Tim Hofman oud-deelnemers van talentenjachten opriep zich te melden als ze daar een nare ervaring hadden gehad, belde RTL direct met producenten van dergelijke shows. Ook met Voice-producent ITV. "We hebben doorgevraagd: jongens, moeten wij iets weten? Wij hebben geen idee wat er gaat komen, jullie wel?", aldus Van der Vorst. "Er is gevraagd: wat moeten we weten? En daar is niks over gezegd. Dat is het hele pijnlijke van deze situatie. Wij hadden dit moeten en willen weten."
Van Erven Dorens vroeg zijn baas ook naar het incident waarvoor Jeroen Rietbergen, de bandleider van The Voice of Holland, op het matje was geroepen bij de producent van het programma. Ook dat wist Van der Vorst "absoluut niet", zegt hij. "Als we hadden geweten dat de bandleider van The Voice zeer ongepaste berichten had gestuurd naar kandidaten, dan hadden we hem ontslagen." In tegenstelling tot wat oud-Voice-producent John de Mol donderdag beweerde in BOOS, vindt Van der Vorst wel dat Rietbergen een machtspositie bekleedde in het programma. "Natuurlijk had hij dat", aldus Van der Vorst.
RTL stelt geen eigen onderzoek in naar de gebeurtenissen bij The Voice maar gaat mee in het onderzoek dat ITV laat uitvoeren door advocatenkantoor Van Doorne. Van der Vorst zei dat het programma "in ieder geval" niet op de korte termijn terugkeert. "Het is een programma waar mensen met veel plezier aan mee hebben gedaan en dat is nu besmeurd. Het format is ijzersterk. Maar het keert niet terug op de korte termijn."
Meer uit Binnenland
TER APEL (ANP) - Drie bussen met in totaal ongeveer 120 asielzoekers zijn rond 22.00 uur vanuit Ter Apel vertrokken naar congrescentrum Hanzeplaza in Groningen, meldt het Rode Kruis dat hulp verleent in Ter Apel. Het gaat om mensen voor wie de komende nacht geen plek is in het aanmeldcentrum. Zij brengen de nacht door in Groningen en worden maandagochtend weer teruggebracht.
10 uur geledenTER APEL (ANP) - Bij het aanmeldcentrum in Ter Apel deelt het Rode Kruis ook zondag maaltijden uit aan asielzoekers die in afwachting zijn van een plek om de nacht door te brengen, meldt een woordvoerder van de hulporganisatie.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De gemeente Den Haag roept strandgangers zondagmiddag op met de fiets, scooter of het openbaar vervoer naar het strand te komen. De parkeerplaatsen Kijkduin en Scheveningen zijn vol, meldt de gemeente.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse kabinet heeft nog geen excuses gekregen van Israël voor de behandeling van activisten van de Global Sumud Flotilla. Buitenlandminister Tom Berendsen had daar wel om gevraagd toen hij afgelopen woensdag de Israëlische ambassadeur ontbood, maar zegt in het programma Buitenhof dat hij die nog niet heeft gekregen.
20 uur geledenVUGHT (ANP) - Ruim 130 gedetineerden zijn geëvacueerd naar andere gevangenissen na een brand die zaterdagavond ontstond in de wasruimte op een gevangenisvleugel van de PI Vught. De Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) meldt dat de hele afdeling met 162 gevangenen is ontruimd vanwege wateroverlast.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door de brand zaterdagnacht in een seniorencomplex aan de Wagenstraat in het centrum van Den Haag is een dode gevallen. Dat zegt een woordvoerder van de politie. De overledene is de bewoner van de woning waar de brand uitbrak. Eerder meldde de veiligheidsregio nog dat er geen gewonden waren.
22 uur geledenTER APEL (ANP) - Twee bussen met tientallen asielzoekers zijn zondag om 8.40 uur weer terug aangekomen in Ter Apel. Dat ziet een verslaggever van het ANP. De mensen hebben de nacht doorgebracht in congrescentrum Hanzeplaza in Groningen en wachten weer voor de ingang van het aanmeldcentrum op een plek binnen. Volgens een woordvoerder van het Rode Kruis gaat het om zo'n 105 personen.
23 uur geleden