Peter van der Vorst: Matthijs moet zich houden aan Mediapact
HILVERSUM (ANP) - Programmadirecteur Peter van der Vorst van RTL stelt dat Matthijs van Nieuwkerk zich bij zijn nieuwe werkgever moet houden aan het Mediapact Respectvol Samenwerken. Dat zei Van der Vorst vrijdag in gesprek met het NOS Radio 1 Journaal. Van Nieuwkerk stopte eind 2022 bij de NPO na berichten over wangedrag op de werkvloer bij zijn programma DWDD. Hij gaat in januari bij RTL aan de slag.
"We hebben daar met alle collega's voor en achter de schermen afspraken mee", aldus Van der Vorst. "Er is de afgelopen jaren veel gebeurd in de mediawereld. De bewustwording is toegenomen, en als dat voor iemand geldt, dan is dat voor Matthijs van Nieuwkerk." Ook voegde hij hieraan toe dat "we ons realiseren dat er nogal wat gebeurd is, we zijn niet naïef".
Het pact kwam tot stand na de misstanden achter de schermen van het programma The Voice of Holland. Tot nu toe heeft overleg tussen alle grote mediapartijen in Hilversum ertoe geleid dat medewerkers in de audiovisuele sector een onlinetraining over "gedeelde normen en respectvol samenwerken" moeten doen.
Resultaten
De NPO stelde doorlopend dat Matthijs pas weer terug mocht komen als de commissie-Van Rijn, die onderzoek doet naar de werkcultuur bij de NPO, zijn rapport had afgerond. Deze resultaten worden eind januari verwacht. De commerciële zenders, zoals RTL waar Van Nieuwkerk nu voor gaat werken, zijn niet meegenomen in dit onderzoek.
Van der Vorst sloot in het NOS Radio 1 Journaal niet uit dat Van Nieuwkerk in de toekomst weer een dagelijks programma krijgt, bij RTL.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De Telegraaf is van plan om de columns die Maarten Spanjer schreef voor zijn dood alsnog te publiceren. Dat zegt Evert Santegoeds, hoofdredacteur van het blad Privé. De op 73-jarige leeftijd overleden Amsterdammer schreef ongeveer 25 columns, waarvan er pas zeven gepubliceerd zijn.
2 uur geledenSCHAGEN (ANP) - Een 81-jarige man uit Schagen (Noord-Holland) is overleden nadat hij vrijdagavond in zijn woning was overvallen. De bejaarde man raakte zwaargewond en stierf even later in een ziekenhuis. Die avond is na een achtervolging een 36-jarige man aangehouden, meldt de politie.
3 uur geledenBEEK EN DONK (ANP) - De verdachte die in de nacht van vrijdag op zaterdag is aangehouden rond de dood van een vrouw in Beek en Donk, is een 56-jarige man uit de Noord-Brabantse plaats. Hij wordt ervan verdacht de vrouw om het leven te hebben gebracht, aldus de politie. Zij was 50 jaar en woonde in Tilburg.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een 22-jarige man uit Amsterdam is vrijdag op een supersnelrechtzitting veroordeeld tot een deels onvoorwaardelijke celstraf en een werkstraf wegens zijn aandeel in ongeregeldheden deze week in Floradorp. Dat meldt het Openbaar Ministerie zaterdag.
4 uur geledenOUDERKERK AAN DE AMSTEL (ANP) - De Nederlandse acteur en schrijver Maarten Spanjer is op 73-jarige leeftijd overleden. Dat bevestigt zijn partner Monique Waterham aan het ANP na berichtgeving van De Telegraaf. Spanjer werd in 2025 gediagnosticeerd met blaas- en prostaatkanker.
5 uur geledenBEEK EN DONK (ANP) - In het Brabantse Beek en Donk heeft de politie in de nacht van vrijdag op zaterdag een overleden vrouw in een woning aangetroffen. Er is één persoon aangehouden. De politie heeft een "sterk vermoeden" dat het gaat om een misdrijf.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - Op drie trajecten rondom Utrecht rijden sinds vrijdagmiddag 14.30 uur minder treinen door een tekort aan verkeersleiders, meldt ProRail. De spoorwegbeheerder verwacht dat dit nog tot in de loop van de avond gaat duren. In de reisinformatie van de NS wordt ongeveer 23.15 uur als verwachte eindtijd genoemd.
16 uur geleden