Peter R. de Vries: dreiging kwam eerst bij ons binnen
HILVERSUM (ANP) - De dreiging rond de advocaten van kroongetuige Nabil B. en rond zijn vertrouwenspersoon Peter R. de Vries, kwam in eerste instantie bij henzelf binnen. Zo'n 2,5 maanden geleden. Dat zei Peter R. de Vries, tevens misdaadverslaggever, vrijdag in het tv-programma BEAU.
"Ik kan niet zeggen hoe of wat, maar dat verhaal is bij ons binnengekomen. Wij vonden het er nijdig, serieus uitzien. We hebben bevoegde instanties daarover geïnformeerd en gezegd: kijk daar eens naar."
Later hoorden de advocaten en De Vries van de NCTV dat de door hen ontvangen info bevestigd kon worden. "Maar als je dan aan ze vraagt hoe dat precies zit, dan krijg je niets te horen", aldus De Vries over de NCTV.
Hij noemt dat een "onvolkomenheid". "Wij zijn geen boefies uit het milieu. Er zitten twee advocaten met beroepsgeheim en ik hak ook al veertig jaar met dat bijltje. Dan kun je het niet maken om te zeggen; we informeren je niet."
Een gesprek dat Peter R. de Vries en de twee advocaten, Peter Schouten en Onno de Jong, hadden met de NCTV verliep dan ook met een "pittige, ruzie-achtige" sfeer, zei De Vries.
Eerder vrijdag meldde De Telegraaf dat de advocaten en De Vries gevaar lopen wegens hun rol in het Marengo-proces tegen Ridouan Taghi, die volgens het OM behoren tot de Mocro-maffia.
In het programma Op1 bevestigden de beide raadslieden vrijdagavond dat ze zo'n twee maanden geleden te horen kregen dat ze op een dodenlijst staan. "Er is niet een echte lijst maar er is kennelijk wel informatie die is opgepikt door de politie waaruit blijkt dat er wellicht een liquidatie-opdracht is gegeven of zoiets", aldus De Jong.
Meer uit Binnenland
DEN BOSCH (ANP) - De Stint-ondernemers hebben na het dodelijke ongeluk met een Stint in 2018 een Duits keuringsrapport "op een kwalijke manier gemanipuleerd". Dat stelde de officier van justitie maandag in de rechtbank in Den Bosch. "Dit zegt veel over het manipulatieve en onbetrouwbare karakter van de verdachten", zei de aanklager.
22 minuten geledenTER APEL (ANP) - Het aantal asielzoekers in Ter Apel is weer gezakt tot onder de limiet van 2000 mensen. Tijdens het weekeinde overnachtten ongeveer 1950 mensen in het aanmeldcentrum. Opvangorgaan COA hoeft daardoor geen nieuwe dwangsommen te betalen.
46 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Van de 22 demonstranten die zondag zijn aangehouden bij het Concertgebouw in Amsterdam zitten er maandagochtend nog vijf vast, meldt de politie. Justitie beslist nadat zij zijn gehoord over een eventuele vervolging.
47 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM blijft naar Curaçao vliegen, nadat er afgelopen weekend meldingen waren geweest van bijna-ongelukken in het luchtruim van het eiland. Wel houdt de Nederlandse luchtvaartmaatschappij de situatie nauw in de gaten en is er contact met de relevante autoriteiten, stelt het bedrijf in een verklaring.
55 minuten geledenDEN BOSCH (ANP) - Het Openbaar Ministerie verwacht acht uur nodig te hebben voor het requisitoir in de Stint-zaak. Twee officieren van justitie zijn maandagochtend in de rechtbank in Den Bosch begonnen aan de voordracht, die is opgeknipt in vier blokken van telkens twee uur. Aan het einde van de vierde zittingsdag horen de Stint-ondernemers de strafeisen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De datacenters in Nederland gebruiken steeds meer elektriciteit. Het verbruik is vorig jaar toegenomen naar bijna 5100 gigawattuur. Volgens statistiekbureau CBS staat dat gelijk aan het stroomgebruik van bijna 2 miljoen woningen. Cijfers voor dit jaar zijn nog niet bekend.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Tijdens het protest bij het Concertgebouw in Amsterdam tegen het optreden van de Israëlische voorzanger Shai Abrahmson zijn 22 demonstranten aangehouden, meldt de politie. Een agent raakte lichtgewond toen de politie moest ingrijpen.
9 uur geleden