Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Peter R. de Vries: dreiging kwam eerst bij ons binnen

Peter R. de Vries: dreiging kwam eerst bij ons binnen

HILVERSUM (ANP) - De dreiging rond de advocaten van kroongetuige Nabil B. en rond zijn vertrouwenspersoon Peter R. de Vries, kwam in eerste instantie bij henzelf binnen. Zo'n 2,5 maanden geleden. Dat zei Peter R. de Vries, tevens misdaadverslaggever, vrijdag in het tv-programma BEAU.

"Ik kan niet zeggen hoe of wat, maar dat verhaal is bij ons binnengekomen. Wij vonden het er nijdig, serieus uitzien. We hebben bevoegde instanties daarover geïnformeerd en gezegd: kijk daar eens naar."

Later hoorden de advocaten en De Vries van de NCTV dat de door hen ontvangen info bevestigd kon worden. "Maar als je dan aan ze vraagt hoe dat precies zit, dan krijg je niets te horen", aldus De Vries over de NCTV.

Hij noemt dat een "onvolkomenheid". "Wij zijn geen boefies uit het milieu. Er zitten twee advocaten met beroepsgeheim en ik hak ook al veertig jaar met dat bijltje. Dan kun je het niet maken om te zeggen; we informeren je niet."

Een gesprek dat Peter R. de Vries en de twee advocaten, Peter Schouten en Onno de Jong, hadden met de NCTV verliep dan ook met een "pittige, ruzie-achtige" sfeer, zei De Vries.

Eerder vrijdag meldde De Telegraaf dat de advocaten en De Vries gevaar lopen wegens hun rol in het Marengo-proces tegen Ridouan Taghi, die volgens het OM behoren tot de Mocro-maffia.

In het programma Op1 bevestigden de beide raadslieden vrijdagavond dat ze zo'n twee maanden geleden te horen kregen dat ze op een dodenlijst staan. "Er is niet een echte lijst maar er is kennelijk wel informatie die is opgepikt door de politie waaruit blijkt dat er wellicht een liquidatie-opdracht is gegeven of zoiets", aldus De Jong.

Meer uit Binnenland

Prinses Amalia gaat opleiding volgen aan Defensity College

DEN HAAG (ANP) - Prinses Amalia gaat na het afronden van haar bachelor Politics, Psychology, Law and Economics (PPLE) aan de Universiteit van Amsterdam starten met een bachelor Nederlands Recht, eveneens aan de UvA. Daarnaast gaat ze de komende twee studiejaren een werkstudentprogramma van Defensie volgen.

7 uur geleden
IND mag deel van tweestatusstelsel later invoeren

DEN HAAG (ANP) - De Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) mag een deel van het tweestatusstelsel voor asielzoekers later invoeren. Dat schrijft minister Mona Keijzer voor Asiel en Migratie (BBB) in een brief aan de Tweede Kamer. Ze komt hiermee met name het CDA tegemoet, dat kritiek had op het moment waarop de wet in werking zou treden. Of de wet wordt aangenomen, is nog onzeker.

7 uur geleden
Koninklijk gezin kiest schaduwrijke plekken voor zomerfotosessie

DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander, koningin Máxima en hun drie dochters hebben maandag aan het begin van de avond voor de pers geposeerd in de tuin van Paleis Huis ten Bosch. De familie koos voornamelijk voor schaduwrijke plekken onder de bomen. Ook hondje Mambo was weer bij.

9 uur geleden
Explosie in elektriciteitskast NS-trein kwam door kapot onderdeel

UTRECHT (ANP) - De ontploffing in een elektriciteitskast in een NS-trein bij Castricum werd veroorzaakt door een defect "specifiek type condensator in de installatie van de trein", meldt de NS. Volgens de spoorvervoerder is het voor het eerst dat zoiets is gebeurd en is de kans op herhaling klein. Wel voert de NS bij alle treinen met hetzelfde type condensator uit voorzorg extra inspecties uit. Om hoeveel treinen het gaat, wordt nog geïnventariseerd, aldus een woordvoerder.

10 uur geleden
Man (44) aangehouden voor ontvoering vrouw uit winkel Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft maandagmiddag een 44-jarige man uit Harderwijk aangehouden die ervan wordt verdacht een vrouw te hebben ontvoerd uit een winkel in Amsterdam. De vrouw is in goede gezondheid aangetroffen, meldt de politie. Waar de man is aangehouden, kan een woordvoerder niet zeggen. Ook is niet bekend waar de vrouw is gevonden.

10 uur geleden
ACM: versobering postdienst is onvermijdelijk voor betaalbaarheid

DEN HAAG (ANP) - Zonder aanpassingen zal de postdienst in de toekomst "structureel verlieslatend" zijn. Versobering van de dienst is onvermijdelijk om deze betaalbaar te houden, meldt de Autoriteit Consument & Markt (ACM) na onderzoek.

12 uur geleden
Ventilatoren, airco's en koelboxen in trek door warme weer

DEN HAAG (ANP) - Nederlanders schaffen door het warme weer massaal ventilatoren aan. HEMA en Coolblue zeggen beide een stijging te zien van de verkopen van deze apparaten die moeten zorgen voor verkoeling. Ook andere zomerse producten zoals barbecues, koelboxen en waterspeelgoed zijn in trek.

12 uur geleden