Peter Pellegrini wint presidentsverkiezingen Slowakije
BRATISLAVA (ANP) - Oud-premier Peter Pellegrini heeft de presidentsverkiezingen in Slowakije gewonnen. De door de huidige premier Robert Fico gesteunde kandidaat versloeg met ruim 53 procent van de stemmen de pro-Europese oud-minister Ivan Korcok.
Fico ligt in de Europese Unie onder vuur, onder meer omdat hij de banden met Rusland warm wil houden. Hij heeft gezegd Oekraïne niet meer militair te willen steunen. Ook Pellegrini heeft zich kritisch uitgelaten over de Europese steun aan Oekraïne.
Verdeeldheid over de oorlog was een belangrijk punt in de campagne en eerste verkiezingsronde in maart, waarbij geen van de kandidaten de meerderheid van de stemmen wist binnen te halen. Daarom namen koplopers Pellegrini en Korcok het zaterdag opnieuw tegen elkaar op.
De president neemt in Slowakije een grotendeels ceremoniële functie in, maar heeft wel een aantal belangrijke functies. Zo kan die bepaalde wetten vetoën of voorleggen aan het constitutionele hof.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Slowaakse premier Robert Fico uitgenodigd voor een bezoek aan Kyiv. De twee belden over de betrekkingen tussen hun landen, nu de energieruzie van de afgelopen maanden is opgelost.
58 minuten geledenJERUZALEM (ANP) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat twee opvarenden van de vloot die richting Gaza voer met hulpgoederen, naar Israël zijn gebracht voor verhoor. Eerder werd via de sociale media van de Global Sumud Flotilla bekendgemaakt dat alle activisten waren vrijgelaten op het Griekse eiland Kreta, behalve twee van de organisatoren.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse minister van Defensie Boris Pistorius zegt dat de Amerikaanse troepenterugtrekking "te voorzien" was. Volgens hem is Duitsland op de goede weg om zelf meer verantwoordelijkheid te nemen voor de eigen veiligheid.
4 uur geledenSKAGEN (ANP/DPA) - Timmy, de bultrug die wekenlang vastlag voor de Duitse kust, is vrijgelaten. De walvis werd met een schip naar het Skagerrak gebracht, het deel van de Noordzee tussen Denemarken en Noorwegen, en is daar in open water losgelaten.
5 uur geledenCULIACÁN (ANP) - Rubén Rocha Moya, de gouverneur van de Mexicaanse staat Sinaloa, is tijdelijk opgestapt. Dat meldt The New York Times. Rocha Moya werd deze week aangeklaagd in de Verenigde Staten, omdat hij banden zou hebben met een drugskartel.
5 uur geledenSKAGEN (ANP) - Het schip dat de bultrug Timmy naar de Noordzee vervoert, vaart inmiddels op het Skagerrak, de zee tussen Denemarken en Noorwegen. Vrijdag draaide het schip vlak voor het Skagerrak nog om, omdat de golven op die zee te hoog waren.
6 uur geledenHAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.
11 uur geleden