
Peter Pellegrini wint presidentsverkiezingen Slowakije
BRATISLAVA (ANP) - Oud-premier Peter Pellegrini heeft de presidentsverkiezingen in Slowakije gewonnen. De door de huidige premier Robert Fico gesteunde kandidaat versloeg met ruim 53 procent van de stemmen de pro-Europese oud-minister Ivan Korcok.
Fico ligt in de Europese Unie onder vuur, onder meer omdat hij de banden met Rusland warm wil houden. Hij heeft gezegd Oekraïne niet meer militair te willen steunen. Ook Pellegrini heeft zich kritisch uitgelaten over de Europese steun aan Oekraïne.
Verdeeldheid over de oorlog was een belangrijk punt in de campagne en eerste verkiezingsronde in maart, waarbij geen van de kandidaten de meerderheid van de stemmen wist binnen te halen. Daarom namen koplopers Pellegrini en Korcok het zaterdag opnieuw tegen elkaar op.
De president neemt in Slowakije een grotendeels ceremoniële functie in, maar heeft wel een aantal belangrijke functies. Zo kan die bepaalde wetten vetoën of voorleggen aan het constitutionele hof.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/RTR) - Het Israëlische leger heeft evacuatiewaarschuwingen afgegeven voor mensen in drie Jemenitische havens. Het leger zegt dat het deze gebieden zal aanvallen vanwege militaire activiteiten die daar plaatsvinden.
4 uur geledenBEIROET (ANP) - Het Israëlische leger heeft luchtaanvallen uitgevoerd op gebieden in Libanon. Dat melden Libanese media op basis van ooggetuigen en online circulerende beelden. Het Israëlische leger (IDF) heeft de aanvallen bevestigd op X.
4 uur geledenHOUSTON (ANP/RTR) - Het dodental door de overstromingen in het midden van de Amerikaanse staat Texas is opgelopen tot zeker 67, onder wie 21 kinderen. Veruit de meeste slachtoffers vielen in de regio Kerr County, waar onder meer een zomerkamp voor meisjes werd weggevaagd door een vloedgolf.
8 uur geledenAURILLAC (ANP) - Een zwerm bijen heeft mensen aangevallen in de Franse plaats Aurillac, in de regio Auvergne-Rhône-Alpes. Vierentwintig mensen werden gestoken en drie van hen verkeren in kritieke toestand. Dat melden Franse media waaronder de krant La Dépêche.
10 uur geledenHOUSTON (ANP) - Van vijf meisjes in een zomerkamp in de Amerikaanse staat Texas dat door een vloedgolf werd getroffen, is inmiddels de dood bevestigd. Nog steeds worden kampeerders vermist na de overstroming van Camp Mystic, een christelijk vakantiekamp voor meisjes in Hunt in Kerr County. Volgens NBC gaat het om elf meisjes en een begeleider.
11 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De drie plekken in de Seine in Parijs waar zaterdag voor het eerst in ruim een eeuw gezwommen mocht worden, zijn een dag later weer tijdelijk gesloten. Net als in de decennia ervoor was het water te vervuild.
13 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - Openbaar aanklagers hebben opnieuw een arrestatiebevel uitgevaardigd voor de Zuid-Koreaanse oud-president Yoon Suk-yeol. Het bevel heeft te maken met zijn rechtszaak rond machtsmisbruik en het belemmeren van overheidswerkzaamheden, heeft aanklager Park Ji-young bekendgemaakt.
15 uur geleden