Peter Pannekoek verzorgt dit jaar oudejaarsconference op NPO 1
HILVERSUM (ANP) - Peter Pannekoek verzorgt dit jaar de oudejaarsconference op NPO 1. Dat heeft BNNVARA dinsdag bekendgemaakt. Het is de tweede keer dat Pannekoek de eindejaarsvoorstelling maakt. Hij deed dit ook al in 2021.
"Ik vind het een gigantische eer dat ik wederom de oudejaarsconference mag doen", aldus de cabaretier. "Het is een prachtige, unieke, Nederlandse traditie en ik zal mijn best doen de mensen thuis en in het theater een knallend uiteinde te geven. Het is hartverwarmend om te zien dat de grote spelers op het wereldtoneel nu al zo hun best doen om mij van genoeg materiaal te voorzien."
Na de oudejaarsconference 2021 maakte Pannekoek de voorstelling DNA, waarmee hij 2,5 jaar in uitverkochte zalen stond. Hij won in 2023 de Poelifinario in de categorie Engagement, de prijs voor het meest indrukwekkende theaterprogramma van het seizoen.
De komiek begint in mei met try-outs voor de voorstelling. Eerst heet de show nog de 'Halfjaarconference', vanaf september doopt hij de voorstelling om tot 'Oudejaarsconference'. De kaartverkoop voor de tournee is dinsdagmiddag begonnen.
Meer uit Binnenland
TER APEL (ANP) - De asielzoekers die donderdagnacht niet terechtkunnen in het opvangcentrum in het Groningse Ter Apel, worden overgebracht naar het nabijgelegen Gieten. Dat meldt een woordvoerder van het Rode Kruis.
56 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Het Domplein in Utrecht is donderdagavond rond 18.30 uur gevuld met honderden mensen die een demonstratie voor solidariteit bijwonen. Dat ziet een ANP-verslaggever. De sfeer is gemoedelijk. De demonstratie is een initiatief van De Straat Op, een samenwerkingsverband van verschillende organisaties zoals DeGoedeZaak, Extinction Rebellion (XR) en de Dolle Mina's.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Geen van de personen die zich nog op het Nederlandse cruiseschip Hondius bevonden toen het aanmeerde in Rotterdam is besmet met het hantavirus. Ook vertonen zij geen klachten, meldt minister Sophie Hermans (Volksgezondheid, Welzijn en Sport) donderdag in een brief aan de Kamer.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal gevangeniscellen dat nodig is, blijft de komende jaren stijgen, schrijft het Wetenschappelijk Onderzoek- en Datacentrum (WODC) in een prognose. Bijna alle cellen in Nederland zijn al bezet. Er is alleen geen tekort door noodmaatregelen.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vier jonge mannen uit Utrecht moeten op 14 en 15 september voor de rechter verschijnen voor het verspreiden van een zogeheten 'bangalijst'. Daarop stonden namen, persoonlijke gegevens en foto's van vrouwelijke studenten, met daarbij seksuele, grove en beledigende opmerkingen. De lijst ging in maart 2024 rond op internet en in groepsapps, aldus het OM.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De parlementaire enquêtecommissie corona heeft "een strijd moeten leveren" om documenten los te krijgen over de besluitvorming tijdens de coronapandemie. Dat heeft commissievoorzitter Daan de Kort (VVD) gezegd tijdens een persconferentie. De enquêtecommissie begint volgende week met haar openbare verhoren.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam vangt 230 extra vluchtelingen op wegens het tekort aan opvangplekken bij het aanmeldcentrum in Ter Apel. De 230 vluchtelingen worden opgenomen in bestaande opvanglocaties in de stad voor de duur van zes maanden, meldt de gemeente donderdag.
7 uur geleden