Peter Pannekoek verzorgt dit jaar oudejaarsconference op NPO 1
HILVERSUM (ANP) - Peter Pannekoek verzorgt dit jaar de oudejaarsconference op NPO 1. Dat heeft BNNVARA dinsdag bekendgemaakt. Het is de tweede keer dat Pannekoek de eindejaarsvoorstelling maakt. Hij deed dit ook al in 2021.
"Ik vind het een gigantische eer dat ik wederom de oudejaarsconference mag doen", aldus de cabaretier. "Het is een prachtige, unieke, Nederlandse traditie en ik zal mijn best doen de mensen thuis en in het theater een knallend uiteinde te geven. Het is hartverwarmend om te zien dat de grote spelers op het wereldtoneel nu al zo hun best doen om mij van genoeg materiaal te voorzien."
Na de oudejaarsconference 2021 maakte Pannekoek de voorstelling DNA, waarmee hij 2,5 jaar in uitverkochte zalen stond. Hij won in 2023 de Poelifinario in de categorie Engagement, de prijs voor het meest indrukwekkende theaterprogramma van het seizoen.
De komiek begint in mei met try-outs voor de voorstelling. Eerst heet de show nog de 'Halfjaarconference', vanaf september doopt hij de voorstelling om tot 'Oudejaarsconference'. De kaartverkoop voor de tournee is dinsdagmiddag begonnen.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Het centrum van Amsterdam krijgt deze zomer een Walk of Pride, een looproute met speciale tegels waarop de namen staan van "helden uit de internationale lhbtiq+-gemeenschap". De gemeente laat weten dat de eerste 52 tegels worden onthuld tijdens het evenement WorldPride. Daar draagt de gemeente 50.000 euro subsidie aan bij.
1 uur geledenDEN HOORN (ANP) - De politie zoekt nog naar antwoorden in de zaak van de 16-jarige jongen die vorige maand in Den Hoorn is doodgestoken. Ook is bij de politie niet duidelijk waarom de jongen uit Delft die avond op donderdag 22 januari bij de Spoorplaats in Den Hoorn was.
12 uur geledenDE BILT (ANP) - Friesland, Groningen en Drenthe moeten dinsdag nog meer dan de andere provincies rekening houden met gladheid. Het KNMI waarschuwt die drie provincies daarvoor met code oranje van dinsdag 22.00 tot woensdag 10.00 uur. Op Zeeland na geldt voor de rest van het land vanaf dinsdagochtend waarschuwingscode geel.
16 uur geledenALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - De tienerjongen die donderdag in Zweden werd opgepakt voor betrokkenheid bij de schietpartij bij de gevangenis in Alphen aan den Rijn op 16 januari wordt in zijn thuisland vervolgd. Dat meldt het Openbaar Ministerie.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Syrische minderheden als alawieten, druzen en Koerden moeten betere asielbescherming krijgen van de Nederlandse regering, omdat zij ook na de machtsovername in Syrië slachtoffer zijn van gericht geweld. Dat vindt VluchtelingenWerk Nederland.
18 uur geledenZAANDAM (ANP) - De Amsterdamse afvalverwerker AEB moet maximaal 280.000 euro betalen als het bedrijf weer te veel schadelijke stoffen uitstoot. De Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied (OD NZKG) heeft een last onder dwangsom opgelegd, die in delen wordt geïnd als het bedrijf opnieuw de regels overtreedt. Het Afval Energie Bedrijf (AEB) in het Westelijk Havengebied van Amsterdam heeft in 2024 en 2025 meerdere keren de normen voor de uitstoot van dioxine overschreden.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nationaal Coördinator Antisemitismebestrijding (NCAB), Eddo Verdoner, wil actief in gesprek met universiteiten over het rapport van de Taskforce Antisemitismebestrijding, waarvan hij zelf ook lid was. Het is belangrijk dat de onderwijsinstellingen "een stap naar voren doen" en achter de Joodse studenten en medewerkers gaan staan die zich onveilig voelen, vindt Verdoner. "Het moet dus niet iets eenmaligs zijn, maar een continu proces waarin universiteiten ervoor zorgen dat het sociale klimaat veiligheid biedt voor iedereen."
19 uur geleden