Peter Pannekoek verzorgt dit jaar oudejaarsconference op NPO 1
HILVERSUM (ANP) - Peter Pannekoek verzorgt dit jaar de oudejaarsconference op NPO 1. Dat heeft BNNVARA dinsdag bekendgemaakt. Het is de tweede keer dat Pannekoek de eindejaarsvoorstelling maakt. Hij deed dit ook al in 2021.
"Ik vind het een gigantische eer dat ik wederom de oudejaarsconference mag doen", aldus de cabaretier. "Het is een prachtige, unieke, Nederlandse traditie en ik zal mijn best doen de mensen thuis en in het theater een knallend uiteinde te geven. Het is hartverwarmend om te zien dat de grote spelers op het wereldtoneel nu al zo hun best doen om mij van genoeg materiaal te voorzien."
Na de oudejaarsconference 2021 maakte Pannekoek de voorstelling DNA, waarmee hij 2,5 jaar in uitverkochte zalen stond. Hij won in 2023 de Poelifinario in de categorie Engagement, de prijs voor het meest indrukwekkende theaterprogramma van het seizoen.
De komiek begint in mei met try-outs voor de voorstelling. Eerst heet de show nog de 'Halfjaarconference', vanaf september doopt hij de voorstelling om tot 'Oudejaarsconference'. De kaartverkoop voor de tournee is dinsdagmiddag begonnen.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De Bank of New York Mellon weigert commentaar te geven op de explosie bij zijn vestiging aan de Amsterdamse Zuidas in de nacht van zondag op maandag. Dat heeft een woordvoerster van de Amerikaanse bank laten weten.
28 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft de identiteit van veertien mensen die worden verdacht van oplichting achterhaald. Zij waren te zien in een campagne die op 9 maart van start ging, waarbij de foto's van honderd verdachten van oplichting gepubliceerd zijn. De verdachten worden nu onherkenbaar getoond. De mensen van wie de identiteit nog onbekend is, worden vanaf 23 maart herkenbaar getoond.
29 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De bestuurder van de joodse school Cheider in Amsterdam, Herman Loonstein, is "zeer teleurgesteld" na het gesprek met minister-president Rob Jetten maandagmiddag. Jetten had vertegenwoordigers van de Joodse gemeenschap uitgenodigd na de recente aanslagen op een synagoge in Rotterdam en de joodse school in Amsterdam.
52 minuten geledenJERUZALEM (ANP) - Israël waarschuwt voor de nieuwe groep die de verantwoordelijkheid heeft opgeëist voor explosies en brandstichting bij Joodse doelen in Europa, waaronder in Nederland. De autoriteiten stellen volgens media als de krant Haaretz dat beelden van incidenten worden verspreid via pro-Iraanse kanalen op sociale media. Die kanalen worden gelinkt aan bijvoorbeeld de Iraanse Revolutionaire Garde of het pro-Iraanse Hezbollah in Libanon.
1 uur geledenROERMOND (ANP) - De Commissie Mijnbouwschade heeft tot nu toe 226 schademeldingen binnengekregen na de dubbele aardbeving in de buurt van Assen afgelopen weekend. Dat laat een woordvoerder weten. Zondag stond de teller bij de commissie nog op 132.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten heeft maandag een "indringend gesprek" gehad met vertegenwoordigers van de Joodse gemeenschap. Aanleiding voor het onderhoud waren recente aanslagen op een joods gebedshuis en een joodse school in Rotterdam en Amsterdam.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is "heel moeilijk" om snel een missie te realiseren om de Straat van Hormuz veilig te maken voor de scheepvaart. Dat zei premier Rob Jetten maandag. De Amerikaanse president Donald Trump dringt aan op een NAVO-inzet in het gebied bij de Perzische Golf.
3 uur geleden