Peter Pannekoek verzorgt dit jaar oudejaarsconference op NPO 1
HILVERSUM (ANP) - Peter Pannekoek verzorgt dit jaar de oudejaarsconference op NPO 1. Dat heeft BNNVARA dinsdag bekendgemaakt. Het is de tweede keer dat Pannekoek de eindejaarsvoorstelling maakt. Hij deed dit ook al in 2021.
"Ik vind het een gigantische eer dat ik wederom de oudejaarsconference mag doen", aldus de cabaretier. "Het is een prachtige, unieke, Nederlandse traditie en ik zal mijn best doen de mensen thuis en in het theater een knallend uiteinde te geven. Het is hartverwarmend om te zien dat de grote spelers op het wereldtoneel nu al zo hun best doen om mij van genoeg materiaal te voorzien."
Na de oudejaarsconference 2021 maakte Pannekoek de voorstelling DNA, waarmee hij 2,5 jaar in uitverkochte zalen stond. Hij won in 2023 de Poelifinario in de categorie Engagement, de prijs voor het meest indrukwekkende theaterprogramma van het seizoen.
De komiek begint in mei met try-outs voor de voorstelling. Eerst heet de show nog de 'Halfjaarconference', vanaf september doopt hij de voorstelling om tot 'Oudejaarsconference'. De kaartverkoop voor de tournee is dinsdagmiddag begonnen.
Meer uit Binnenland
HOOGEVEEN (ANP) - In het centrum van Hoogeveen is in de nacht van zaterdag op zondag een grote brand uitgebroken aan de Jonkheer de Jongestraat. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio Drenthe begon het met een autobrand die is overgeslagen naar een woning.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hevige buien die gepaard gaan met onweer zijn zaterdagavond via het zuiden Nederland binnengetrokken. Op sommige plekken zorgde dat voor overlast. Zo werd de voetbalwedstrijd in Nijmegen tussen NEC en Telstar tijdelijk stilgelegd.
9 uur geledenARNHEM (ANP) - De inzet van de buitenlandse brandweerdiensten is niet meer nodig bij het bestrijden van de natuurbranden. Dat laten minister David van Weel van Justitie en Veiligheid en voorzitter Hein van der Loo van het Interregionaal Beleidsteam (IRBT) weten.
12 uur geledenBUDEL (ANP) - De brandweer gaat bij het bestrijden van de natuurbrand bij Weert en Budel over op een andere tactiek. Er worden daar nu voor het eerst twee zogenoemde handcrews ingezet, meldt de brandweer. Dat zijn specialistische brandweerteams die met handgereedschap de brand tegengaan op plekken waar blusvoertuigen niet kunnen komen.
13 uur geledenOIRSCHOT (ANP) - In de buurt van Oirschot is zaterdagmiddag opnieuw vuur waargenomen in een natuurgebied waar eerder ook al brand heeft gewoed. Dat meldt de veiligheidsregio van Zuidoost-Brabant.
14 uur geledenDEN HAAG/ATHENE (ANP) - De Nederlandse ambassade in Griekenland heeft consulaire bijstand verleend aan drie Nederlandse deelnemers aan de Global Sumud Flotilla, de burgervloot met hulpgoederen voor Gaza. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voormalige televisiepresentator en politicus Carlo Strijk is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat laat Niels Jens Uitvaartzorg weten aan het ANP namens de familie. Strijk overleed afgelopen week in zijn slaap.
17 uur geleden