Peter Gillis krijgt 1,5 jaar cel om belastingfraude 2020 en 2021
DEN BOSCH (ANP) - De rechtbank in Den Bosch heeft Peter Gillis, bekend van de tv-serie Massa is Kassa, een gevangenisstraf opgelegd van anderhalf jaar, waarvan zes maanden voorwaardelijk. Ook moeten ondernemingen van Gillis boetes van in totaal ruim 1,3 miljoen euro betalen. De vastgoedondernemer en realityster heeft volgens de rechters over de jaren 2020 en 2021 te laat aangifte van vennootschapsbelasting ingediend voor onder meer de Oostappen Groep.
Het Openbaar Ministerie eiste vorige maand een onvoorwaardelijke gevangenisstraf van 1,5 jaar tegen Gillis en boetes voor zijn ondernemingen van in totaal 1.323.000 euro. De rechtbank vindt een onvoorwaardelijke celstraf aan de orde, "gelet op de hoge bedragen". Volgens de rechters moesten Gillis en zijn ondernemingen ruim 2,8 miljoen euro aan vennootschapsbelasting betalen over de twee jaren.
Gillis verklaarde tijdens de behandeling van de zaak vorige maand dat hij niet op tijd aangifte van vennootschapsbelasting had gedaan omdat hij een tijd geen goede accountant kon vinden. Hij zei dat de vaste accountant in 2020 afscheid van hem nam en dat hij pas twee jaar later een nieuwe had gevonden.
Teleurgesteld
"Heftig, ik ging uit van vrijspraak", zei hij na de uitspraak tegen journalisten. Zijn advocaat verklaarde dat ze "teleurgesteld" zijn en dat ze de uitspraak gaan bestuderen, maar dat hoger beroep "in de rede" ligt.
De veroordeling komt bovenop die in een soortgelijke zaak tegen Gillis in hoger beroep. In die zaak wordt hij beschuldigd van belastingfraude tussen 2014 en 2019. Vorig jaar kreeg hij twaalf maanden cel opgelegd, waarvan zes maanden voorwaardelijk. Gillis ging in hoger beroep tegen die uitspraak.
Vakantieparken
Om de vakantieparken van Gillis was lange tijd veel te doen. De realityster en ondernemer zou via zijn parken fraude plegen en mensen zouden er illegaal wonen. Uiteindelijk moesten de locaties sluiten. Gillis zei onlangs dat nog maar een van zijn negen Nederlandse parken open is.
Gillis hoorde donderdag ook een uitspraak aan in een andere zaak, over huiselijk geweld. Zijn ex-partner Nicol Kremers stelt dat ze door hem is mishandeld. De rechter legde hem hiervoor een taakstraf van zestig uur op.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Landen moeten meer doen en beter samenwerken om kwetsbare ecosystemen in internationale wateren te beschermen. Dat stelt Greenpeace op de dag dat in de Armeense hoofdstad Jerevan een VN-biodiversiteitstop begint.
4 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het is zondag op geen enkel weerstation in Nederland warmer geworden dan 15 graden. Dat is volgens Weeronline voor het eerst sinds 16 mei, waardoor een reeks van 155 dagen op rij met een temperatuur van 15 graden of hoger ergens in Nederland ten einde komt.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - Onder begeleiding van één trom is een 'rouwstoet' met zo'n vijfhonderd mensen zondag door Utrecht getrokken. De aanwezigen herdachten de ruim 21.630 gedode Palestijnse kinderen. 'Ieder kind heeft een naam', was te lezen op een spandoek van Getuigen van Gaza.
14 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Het onderzoek naar enkele onwelwordingen zaterdagmiddag tijdens een rondleiding in de Grolsch-fabriek in Enschede loopt nog. Mogelijk is er pas na het weekend iets te zeggen over de oorzaak, meldt de politie zondag.
19 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft zaterdag twaalf actievoerders van Kappen met Kolen aangehouden die een kolenspoor in de Rotterdamse haven onklaar wilden maken. De activisten wilden steentjes onder het spoor weghalen, maar werden tegengehouden door de politie.
1 dag geledenVLAARDINGEN (ANP) - Een 27-jarige man uit Vlaardingen is vrijdag aangehouden voor betrokkenheid bij een explosie bij een kapperszaak in de Zuid-Hollandse stad, meldt de politie zaterdag. De ontploffing vond plaats bij een zaak aan het Liesveld op 6 augustus. De laatste tijd zijn er vaker gewelddadige incidenten geweest bij verschillende kapsalons in Vlaardingen.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - Op het Museumplein hebben zaterdagmiddag enkele tientallen mensen Amerikaanse kiezers in Nederland aangespoord te gaan stemmen voor de tussentijdse verkiezingen in hun geboorteland. Die vinden volgende maand plaats. Deze bijeenkomst 'No Tyrants: Vote Early' vindt zaterdag niet alleen plaats in Amsterdam, maar over de hele wereld.
1 dag geleden