Peter Gillis gaat in beroep na veroordeling
AMSTERDAM (ANP) - Peter Gillis gaat in hoger beroep tegen de celstraf die hij dinsdag opgelegd heeft gekregen. De vastgoedondernemer en realityster werd door de rechter in Den Bosch veroordeeld tot een celstraf van zes maanden om belastingfraude. Direct na afloop van de uitspraak was nog niet zeker of hij beroep zou aantekenen. Dinsdagmiddag hebben zijn advocaten laten weten dat Gillis het er niet bij wil laten zitten en verder procedeert.
De verdediging heeft de vonnissen inmiddels kunnen bestuderen, schrijven de advocaten in een verklaring. "De verdediging is teleurgesteld in het oordeel van de rechtbank. In het bijzonder omdat de verdediging van mening is dat de verdachten geen eerlijk proces hebben gehad. Een van de fundamenten van onze rechtsstaat."
De advocaten stellen onder meer dat er een inbreuk op het verschoningsrecht heeft plaatsgevonden. Daarmee verwijzen ze naar het recht dat een getuige op grond van zijn familierelatie met de verdachte of op grond van zijn beroep heeft om vragen van de rechter onbeantwoord te laten. Een getuige mag zich ook 'verschonen' van het geven van een antwoord als hij zichzelf daardoor zou belasten.
Gillis' dochter en ex-vrouw werden in de zaak verdacht van betrokkenheid, wat de rechter dinsdag bewezen achtte. Zij kregen een taakstraf van respectievelijk 240 uur en 180 uur, evenals een voorwaardelijke gevangenisstraf van zes maanden. Ook namens hen zullen de advocaten verder procederen. "De verdediging blijft zich inzetten voor een eerlijk proces en zal in hoger beroep de noodzakelijke stappen ondernemen om de belangen van de verdachten te waarborgen. Zij zien het hoger beroep dan ook met vertrouwen tegemoet."
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Ook ABN AMRO ziet dat Nederlandse automobilisten die in de buurt van België wonen sinds het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten vaker de grens overgaan om te tanken. Zoals bekend liggen de prijzen aan de Nederlandse pomp aanzienlijk hoger dan in België. Voor een gemiddelde auto scheelt het inmiddels ongeveer tussen de 25 en 30 euro per volle tank, becijferde de bank.
8 uur geledenCUPERTINO (ANP) - Tim Cook stopt als topman van Apple. Het Amerikaanse bedrijf meldt dat hij de komende maanden nog in functie blijft, maar vanaf september wordt vervangen door John Ternus. Die is nu bestuurder van de hardwaredivisie.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - Wall Street beperkte maandag de verliezen, gesteund door hernieuwde hoop bij beleggers op een compromis tussen de VS en Iran over het conflict. Volgens de Amerikaanse nieuwszender CNN houden de VS en Iran woensdag een tweede onderhandelingsronde in Pakistan.
9 uur geledenMÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse industriële concern Siemens waarschuwt dat de EU ernstig achterop raakt in de race rond kunstmatige intelligentie. Het concern zegt dat Brussel ingrijpende verbeteringen moet doorvoeren om het gebruik van de technologie te versnellen.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De aanvoer van kerosine naar Europese luchthavens is verstoord door meer militair gebruik van een pijpleidingennetwerk vanuit Rotterdam, zegt een brandstofhandelaar. Onder andere het belangrijke vliegveld van Frankfurt zou zijn getroffen.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De beurshandel in Amsterdam werd maandag opnieuw gedomineerd door spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Vrijdag gingen de beurzen nog omhoog door het nieuws dat Iran de Straat van Hormuz volledig zou heropenen voor de commerciële scheepvaart. Zaterdag sloot Teheran de voor het olietransport belangrijke zeestraat echter weer af door de aanhoudende blokkade van de Iraanse havens door de Amerikaanse marine. Olie werd daardoor weer duurder na de forse prijsdaling op vrijdag.
14 uur geledenGDAŃSK (ANP) - Frankrijk en Polen gaan samen een communicatiesatelliet de ruimte in sturen voor de Poolse krijgsmacht. Polen wil er zeker van zijn dat zijn militairen met elkaar kunnen blijven communiceren als het zich moet verweren tegen bijvoorbeeld een Russische aanval.
15 uur geleden