Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Peter Gillis gaat in beroep na veroordeling

Peter Gillis gaat in beroep na veroordeling

AMSTERDAM (ANP) - Peter Gillis gaat in hoger beroep tegen de celstraf die hij dinsdag opgelegd heeft gekregen. De vastgoedondernemer en realityster werd door de rechter in Den Bosch veroordeeld tot een celstraf van zes maanden om belastingfraude. Direct na afloop van de uitspraak was nog niet zeker of hij beroep zou aantekenen. Dinsdagmiddag hebben zijn advocaten laten weten dat Gillis het er niet bij wil laten zitten en verder procedeert.

De verdediging heeft de vonnissen inmiddels kunnen bestuderen, schrijven de advocaten in een verklaring. "De verdediging is teleurgesteld in het oordeel van de rechtbank. In het bijzonder omdat de verdediging van mening is dat de verdachten geen eerlijk proces hebben gehad. Een van de fundamenten van onze rechtsstaat."

De advocaten stellen onder meer dat er een inbreuk op het verschoningsrecht heeft plaatsgevonden. Daarmee verwijzen ze naar het recht dat een getuige op grond van zijn familierelatie met de verdachte of op grond van zijn beroep heeft om vragen van de rechter onbeantwoord te laten. Een getuige mag zich ook 'verschonen' van het geven van een antwoord als hij zichzelf daardoor zou belasten.

Gillis' dochter en ex-vrouw werden in de zaak verdacht van betrokkenheid, wat de rechter dinsdag bewezen achtte. Zij kregen een taakstraf van respectievelijk 240 uur en 180 uur, evenals een voorwaardelijke gevangenisstraf van zes maanden. Ook namens hen zullen de advocaten verder procederen. "De verdediging blijft zich inzetten voor een eerlijk proces en zal in hoger beroep de noodzakelijke stappen ondernemen om de belangen van de verdachten te waarborgen. Zij zien het hoger beroep dan ook met vertrouwen tegemoet."

Meer uit Financieel

Wall Street terughoudend in aanloop naar stortvloed resultaten

NEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street deden het maandag voorzichtig aan na de opmars van afgelopen week die volgde op optimisme over toenadering tussen de Verenigde Staten en China op handelsgebied. Ook namen zij een afwachtende houding aan in aanloop naar een stroom kwartaalresultaten van belangrijke bedrijven zoals Apple, Amazon, Meta en Microsoft later deze week.

2 uur geleden
Porsche waarschuwt voor lagere winst door Amerikaanse heffingen

STUTTGART (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse sportautofabrikant Porsche waarschuwt voor tegenvallende winstcijfers en een lagere omzet dit jaar. Oorzaak zijn de negatieve gevolgen van de Amerikaanse importheffingen van 25 procent, gecombineerd met oplopende kosten als gevolg van een trager dan verwachte overgang naar elektrische auto's.

3 uur geleden
Nachtkijkermaker Theon ziet vraag hard stijgen door defensie

ATHENE (ANP) - Defensieconcern Theon International, genoteerd aan de Amsterdamse beurs, profiteert flink van de groeiende onrust en de verhogingen van de defensiebudgetten door de politiek. De in Athene gevestigde fabrikant van nachtkijkers en warmtebeeldsystemen voor de defensiesector heeft in het eerste kwartaal van dit jaar voor bijna 118 miljoen euro aan nieuwe orders binnengehaald, drie keer zoveel vergeleken met dezelfde periode vorig jaar.

4 uur geleden
Geen vluchten vanuit Brussel dinsdag door staking

ZAVENTEM (ANP) - Door een nationale stakingsdag in Belgiƫ vertrekken er dinsdag geen vluchten vanaf het vliegveld van Brussel. Beveiligings- en afhandelingsmedewerkers van de luchthaven in Zaventem doen net als personeel uit verschillende andere sectoren mee aan de vakbondsactie. "Om de veiligheid van onze passagiers en ons personeel te kunnen garanderen" heeft Brussels Airport besloten geen vluchten te laten vertrekken.

6 uur geleden
Europese beurzen verliezen vaart door verliezen op Wall Street

AMSTERDAM (ANP) - De meeste belangrijke Europese aandelenmarkten zijn maandag hoger gesloten, maar leverden een deel van de winsten van eerder op de dag in het laatste handelsuur weer in. De stemming werd gedrukt door koersdalingen op Wall Street.

6 uur geleden
Marriott koopt Nederlands hotelmerk citizenM

BETHESDA (ANP) - De Amerikaanse hotelketen Marriott heeft het Nederlandse merk citizenM gekocht. De bestaande 36 hotels en drie vestigingen in aanbouw blijven in handen van citizenM. Nieuwe hotels worden eigendom van Marriott, dat in ieder geval 355 miljoen dollar (312 miljoen euro) betaalt. Dat bedrag kan nog met 110 miljoen dollar oplopen.

7 uur geleden
Rekenkamer: EU gaat doelen voor microchips niet halen

LUXEMBURG (ANP) - De Europese Unie slaagt er waarschijnlijk niet in om in 2030 een vijfde van de wereldwijde markt voor microchips voor haar rekening te nemen. Dat concludeert de Europese Rekenkamer (ERK) maandag in een nieuw rapport. Volgens de ERK is de EU-strategie voor de microchipsector "dringend aan een realitycheck toe".

7 uur geleden