Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Peter den Oudsten waarnemend burgemeester in Utrecht

Peter den Oudsten waarnemend burgemeester in Utrecht

UTRECHT (ANP) - Peter den Oudsten wordt waarnemend burgemeester van Utrecht. De 68-jarige PvdA'er was tot oktober vorig jaar burgemeester in Groningen. Eind vorige eeuw (1997 tot 2001) was Den Oudsten wethouder in Leeuwarden en daarna burgemeester van Meppel en Enschede.

De benoeming, die 1 juli ingaat, is gedaan door commissaris van de Koning Hans Oosters, in overleg met de fractievoorzitters in de Utrechtse gemeenteraad. De vacature ontstond na de overstap van Jan van Zanen die burgemeester van Den Haag wordt.

Den Oudsten zegt in een reactie dat hij het burgemeesterschap eigenlijk achter zich had gelaten. Maar voor een tijdelijke functie in de Domstad zei hij graag ja. "Utrecht is een prachtige stad, een belangrijk knooppunt voor Nederland. Een stad met een toekomstgerichte atmosfeer die de komende periode door een moeilijke tijd geloodst moet worden. Ik zet graag mijn ervaring in om daar waar ik kan een bijdrage te leveren."

Lokale politiek

Ook de lokale politiek is blij. "Met Den Oudsten krijgt Utrecht een bekwame bestuurder met ruime ervaring. Dat is nodig, juist in deze onzekere tijd als gevolg van de coronacrisis", aldus de wethouders in een gezamenlijke reactie. De gemeenteraad toont zich eveneens verheugd. De fractievoorzitters van de lokale politieke partijen hebben al kennis met hem gemaakt en zien de samenwerking positief tegemoet.

Den Oudsten blijft waarnemer in Utrecht tot een nieuwe, vaste burgemeester is benoemd. Die procedure duurt meestal ongeveer een halfjaar.

Meer uit Binnenland

Burgemeester Stadskanaal: deze week melding gedaan bij inspectie

STADSKANAAL (ANP) - De gemeente Stadskanaal heeft begin deze week een melding gedaan bij de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) naar aanleiding van de zaak waarin twee vrouwen worden verdacht van ernstige kindermishandeling. Dat zei Klaas Sloots, burgemeester van Stadskanaal, in een verklaring vrijdagmiddag die live te volgen was bij streekomroep RTV1. "Het is belangrijk dat de kwestie zorgvuldig wordt onderzocht. We willen een volledig beeld krijgen."

1 uur geleden
OM: eerst gedegen onderzoek voor aanhouding vrouwen Stadskanaal

GRONINGEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie wilde het onderzoek naar de twee vrouwen uit Stadskanaal die verdacht worden van kindermishandeling eerst "gedegen inhoud geven" alvorens hen aan te houden. Dat zegt het OM vrijdag. Politie en OM krijgen naar eigen zeggen veel vragen over het moment van de aanhoudingen.

1 uur geleden
Vier aanhoudingen na demonstratie in Apeldoorn op Hemelvaartsdag

APELDOORN (ANP) - De politie heeft donderdagavond vier mensen aangehouden bij een nieuwe demonstratie tegen asielopvang in Apeldoorn. Twee worden verdacht van het beledigen van de politie en twee van het afsteken van vuurwerk.

2 uur geleden
Vernieling bij drie woningen Stadskanaal, politie zoekt getuigen

STADSKANAAL (ANP) - Voor zover bekend bij de politie zijn er donderdag in Stadskanaal bij drie woningen vernielingen aangericht, wordt vrijdag gemeld. Het gaat om huizen aan de Julianastraat en Oranjestraat die donderdagmiddag doelwit waren. Een woning aan de Koninginnelaan was dat 's avonds rond 22.30 uur. In alle gevallen werden een of meerdere ruiten ingegooid.

2 uur geleden
Erben Wennemars stopt als NOS-analist om carrière van zoon Joep

HILVERSUM (ANP) - Erben Wennemars stopt als schaatsanalist bij de NOS. Dat laat de nieuwsomroep vrijdag weten. De oud-schaatser neemt na zeventien jaar afscheid vanwege zijn dubbelrol als analist en vader van succesvol schaatser Joep Wennemars.

2 uur geleden
Oproep burgemeester Stadskanaal: recht niet in eigen hand nemen

STADSKANAAL (ANP) - De burgemeester van Stadskanaal, Klaas Sloots, doet "een dringend beroep" op inwoners van zijn gemeente niet het recht in eigen hand te nemen. In de gemeente is een noodverordening van kracht naar aanleiding van onrust door een strafrechtelijk onderzoek naar kindermishandeling.

3 uur geleden
Ombudsman wil dat toeslagenouders beter geïnformeerd worden

DEN HAAG (ANP) - De Nationale ombudsman Reinier van Zutphen vindt dat de informatievoorziening aan gedupeerde ouders van de toeslagenaffaire nog altijd niet op orde is. Hij roept staatssecretaris van Financiën Sandra Palmen vrijdag opnieuw op om die te verbeteren.

3 uur geleden