Pete Hegseth minister van Defensie na beslissende stem Vance
WASHINGTON (ANP/AFP) - Pete Hegseth is de nieuwe Amerikaanse minister van Defensie. Voor zijn aanstelling was vrijdagavond de stem van vicepresident J.D. Vance nodig, nadat de stemming in de Senaat was geëindigd in vijftig stemmen voor en vijftig tegen.
Republikeinen hebben een 53-47 meerderheid in de Senaat, maar drie Republikeinse senatoren stemden tegen de aanstelling van Hegseth: Susan Collins, Mitch McConnell en Lisa Murkowski. Bij een gelijke eindstand wordt de vicepresident, die tevens voorzitter van de Senaat is, opgeroepen om een stem uit te brengen. J.D. Vance schaarde zich achter Hegseth en bezegelde met zijn stem de aanstelling van de oud-presentator van Fox News.
Hegseth is omstreden. Hij werd eerder beschuldigd van seksueel wangedrag en alcoholmisbruik. Hegseth ontkent die aantijgingen. Senatoren Collins en Murkowski hadden eerder in de week al aangegeven dat zij vonden dat Hegseth te weinig ervaring heeft voor een baan als defensieminister. Na zijn nee-stem vrijdagavond liet McConnell in een verklaring aan The New York Times weten dat Hegseth wat hem betreft niet genoeg strategische vaardigheden heeft laten zien.
Meer uit Buitenland
NEW DELHI (ANP/AFP) - Volgens de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Marco Rubio, bestaat er nog steeds een kans dat er maandag een deal wordt gesloten tussen de Verenigde Staten en Iran.
1 uur geledenBELGOROD (ANP/RTR) - Bij een grote raketaanval op de Russische regio Belgorod werd energie-infrastructuur beschadigd. Dat meldt het Russische persbureau Interfax op basis van de lokale autoriteiten. Onder meer de stad Belgorod, vlak bij de grens met Oekraïne, werd getroffen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn met meer dan 5 procent gedaald door de hoop op een akkoord tussen de Verenigde Staten en Iran om uiteindelijk de oorlog te beëindigen. Ook gingen de Aziatische markten licht omhoog.
4 uur geledenBARINAS (ANP) - In de stad Barinas in het westen van Venezuela hebben honderden gedetineerden zondag een gevangenis overgenomen. Ze protesteerden tegen marteling en eisten het ontslag van de gevangenisdirecteur.
6 uur geledenLACANAU/LÈGE-CAP-FERRET (ANP) - Aan de Franse kust zijn twee zwemmers verdronken nadat zij door sterke stromingen werden meegesleurd in het water. Dat melden de autoriteiten in het departement Gironde in een verklaring.
7 uur geledenGENÈVE (ANP) - Het vermoedelijke aantal ebolabesmettingen in de Democratische Republiek Congo (DRC) is opgelopen tot 900. Dat meldt de baas van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus zondag. 101 ebolabesmettingen zijn inmiddels vastgesteld in de DRC, waar het virus uitbrak.
7 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Een groep van acht Arabisch-islamitische staten heeft de acties veroordeeld van de extreemrechtse Israëlische minister van Nationale Veiligheid, Itamar Ben-Gvir, tegen buitenlandse flotilla-activisten die werden vastgehouden op een Israëlisch schip. Ben-Gvir bespotte activisten die tegen de grond waren gedrukt, zo is in een door hemzelf geplaatste video te zien. Enkele van de gedetineerden, die van plan waren humanitaire hulp naar Gaza te brengen, beweerden later dat zij tijdens hun detentie fysiek zijn mishandeld.
10 uur geleden