Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pete Hegseth minister van Defensie na beslissende stem Vance

Pete Hegseth minister van Defensie na beslissende stem Vance

WASHINGTON (ANP/AFP) - Pete Hegseth is de nieuwe Amerikaanse minister van Defensie. Voor zijn aanstelling was vrijdagavond de stem van vicepresident J.D. Vance nodig, nadat de stemming in de Senaat was geëindigd in vijftig stemmen voor en vijftig tegen.

Republikeinen hebben een 53-47 meerderheid in de Senaat, maar drie Republikeinse senatoren stemden tegen de aanstelling van Hegseth: Susan Collins, Mitch McConnell en Lisa Murkowski. Bij een gelijke eindstand wordt de vicepresident, die tevens voorzitter van de Senaat is, opgeroepen om een stem uit te brengen. J.D. Vance schaarde zich achter Hegseth en bezegelde met zijn stem de aanstelling van de oud-presentator van Fox News.

Hegseth is omstreden. Hij werd eerder beschuldigd van seksueel wangedrag en alcoholmisbruik. Hegseth ontkent die aantijgingen. Senatoren Collins en Murkowski hadden eerder in de week al aangegeven dat zij vonden dat Hegseth te weinig ervaring heeft voor een baan als defensieminister. Na zijn nee-stem vrijdagavond liet McConnell in een verklaring aan The New York Times weten dat Hegseth wat hem betreft niet genoeg strategische vaardigheden heeft laten zien.

Meer uit Buitenland

Duitsland ziet meer cyberaanvallen en wil gaan terugslaan

BERLIJN (ANP/AFP) - Duitsland werkt aan een actievere vorm van cyberdefensie en wil gaan terugslaan na een toename van cyberaanvallen. Minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt kondigde nieuwe wetgeving aan om dat mogelijk te maken.

2 uur geleden
Kritieke grens bereikt: 81 partijgenoten willen Starmer weg

LONDEN (ANP) - Steeds meer parlementariërs van de Britse Labourpartij spreken zich uit voor het vertrek van hun politieke leider, premier Keir Starmer. Omroep BBC meldt dat inmiddels 81 van de 403 Labour-parlementsleden duidelijk hebben gemaakt een andere leider te willen. Dat zijn er voldoende om een leiderschapsverkiezing af te dwingen waarmee ze Starmer opzij kunnen schuiven.

3 uur geleden
Libanon: 380 doden bij aanvallen sinds ingaan bestand met Israël

BEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische aanvallen op Libanon zijn sinds het ingaan van een staakt-het-vuren vorige maand 380 mensen omgekomen, zegt het Libanese ministerie van Gezondheid tegen persbureau AFP. Onder de doden zouden 22 kinderen en 39 vrouwen zijn.

3 uur geleden
Rusland bevestigt einde bestand met Oekraïne

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland bevestigt dat het bestand met Oekraïne ten einde is gekomen en gevechtsoperaties worden hervat. "Het humanitaire staakt-het-vuren is afgelopen", zei een woordvoerder van het Kremlin.

4 uur geleden
Israël keurt oprichting tribunaal voor aanvallen 7 oktober goed

JERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische parlement heeft de oprichting goedgekeurd van een tribunaal voor het berechten van Palestijnen die worden verdacht van deelname aan de aanvallen van 7 oktober 2023. Daar kan ook de doodstraf worden opgelegd.

4 uur geleden
Starmer zegt ondanks druk dat hij doorgaat met land besturen

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer heeft zijn kabinet laten weten dat hij niet opstapt. "De Labourpartij heeft een procedure om een partijleider aan te vechten en die is niet in gang gezet", staat in een verklaring van zijn kantoor. "Het land verwacht van ons dat we aan de slag gaan met regeren. Dat is wat ik doe en wat we als kabinet moeten doen."

5 uur geleden
EU-buitenlandchef Kallas: defensieproductie moet fors omhoog

BRUSSEL (ANP) - De productie van defensiemateriaal in Europa blijft achter en moet fors omhoog, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Ook de gezamenlijke inkoop van defensiemateriaal blijft achter. "We moeten de lidstaten echt aansporen tot meer gezamenlijke aankopen en innovatie", zei Kallas voor het begin van de vergadering met de EU-ministers van Defensie. Daar wordt onder meer gesproken over de defensieparaatheid van de EU.

6 uur geleden