Pesterijen motief voor dodelijke schietpartij op school Finland
HELSINKI (ANP/RTR) - De 12-jarige jongen die in Finland drie leeftijdsgenoten op school neerschoot, werd gepest. Dit was zijn motief voor het geweld, dat één slachtoffer het leven kostte, meldt de Finse politie.
"De verdachte heeft tijdens verhoren verklaard dat hij het doelwit was van pesterijen en deze informatie is ook bevestigd in het vooronderzoek van de politie", staat in een politieverklaring. De verdachte zit sinds begin dit jaar op de school Viertola in Vantaa, een stad naast de hoofdstad Helsinki. Hij sloeg na de schietpartij van dinsdag op de vlucht en werd binnen een uur in een nabijgelegen wijk gevonden door de politie.
De jongen schoot op meerdere klasgenoten. Een jongen overleed ter plaatse. Twee meisjes zijn met "zeer ernstige" verwondingen naar het ziekenhuis gebracht en worden daar nog steeds behandeld. Uit het vooronderzoek komt ook naar voren dat de jongen na de schietpartij andere scholieren met het vuurwapen heeft bedreigd. Die kinderen waren onderweg naar een school in Helsinki. Dit wordt nog verder onderzocht.
Vervolging
De jongen had het vuurwapen bij zich toen hij door de politie werd opgepakt. Het handvuurwapen is eigendom van een naast familielid. Die persoon had een wapenvergunning en wordt in een apart onderzoek onderzocht, meldt de politie woensdag.
Dinsdag werd al bekend dat de jongen een bekentenis had afgelegd. Maar omdat hij pas 12 jaar is, kan hij niet strafrechtelijk verantwoordelijk worden gehouden voor zijn daden. De politie meldt dat de jongen inmiddels is overgedragen aan de sociale diensten.
Meer uit Buitenland
CAJIBÍO (ANP/AFP/RTR) - Bij een bomaanslag in het zuidwesten van Colombia zijn zaterdag 14 mensen om het leven gekomen. Zeventien anderen raakten gewond.
14 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op zijn sociale mediaplatform Truth Social video's en foto's gedeeld van de verdachte. Op een video van een bewakingscamera is te zien hoe de verdachte langs de beveiligingscontrole voor het evenement probeert te stormen.
46 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is door agenten van de Secret Service van het podium geëvacueerd tijdens het Correspondents' Dinner van het Witte Huis, zo toonden beelden van de locatie. Dat gebeurde nadat er een hard ongeïdentificeerd geluid te horen was. CNN meldt dat de president veilig is.
48 minuten geledenRAMALLAH (ANP/RTR/AFP) - In de Palestijnse gebieden zijn de stembureaus gesloten na lokale verkiezingen. Het was de eerste keer in twee decennia dat ook kon worden gestemd in een deel van de Gazastrook, een kustgebied dat sinds 2007 wordt bestuurd door Hamas.
9 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft opdracht gegeven tot "krachtige aanvallen op doelen van Hezbollah in Libanon". Dat staat in een korte officiële verklaring. Er geldt sinds midden april een bestand tussen Libanon en Israël, maar daarmee kwam geen einde aan de strijd tussen Israël en de pro-Iraanse Hezbollahbeweging.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij de reis van de onderhandelaars Steve Witkoff en Jared Kushner naar Pakistan heeft geannuleerd. Dat heeft hij aan de Witte Huis-correspondent van Fox News gemeld. Volgens Trump heeft de achttien uur durende reis geen zin om te praten over Iran "nu de VS alle kaarten in handen hebben" in de Amerikaans-Iraanse oorlog.
11 uur geledenBOEKAREST (ANP/RTR/AFP) - Roemenië heeft boos gereageerd op een schending van het luchtruim door drones tijdens Russische aanvallen op Oekraïne. De autoriteiten in het EU-land zeggen dat een toestel met mogelijk explosieve lading is neergekomen in bewoond gebied. Ze hebben de Russische ambassadeur ontboden om te protesteren.
13 uur geleden