Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pesterijen motief voor dodelijke schietpartij op school Finland

Pesterijen motief voor dodelijke schietpartij op school Finland

HELSINKI (ANP/RTR) - De 12-jarige jongen die in Finland drie leeftijdsgenoten op school neerschoot, werd gepest. Dit was zijn motief voor het geweld, dat één slachtoffer het leven kostte, meldt de Finse politie.

"De verdachte heeft tijdens verhoren verklaard dat hij het doelwit was van pesterijen en deze informatie is ook bevestigd in het vooronderzoek van de politie", staat in een politieverklaring. De verdachte zit sinds begin dit jaar op de school Viertola in Vantaa, een stad naast de hoofdstad Helsinki. Hij sloeg na de schietpartij van dinsdag op de vlucht en werd binnen een uur in een nabijgelegen wijk gevonden door de politie.

De jongen schoot op meerdere klasgenoten. Een jongen overleed ter plaatse. Twee meisjes zijn met "zeer ernstige" verwondingen naar het ziekenhuis gebracht en worden daar nog steeds behandeld. Uit het vooronderzoek komt ook naar voren dat de jongen na de schietpartij andere scholieren met het vuurwapen heeft bedreigd. Die kinderen waren onderweg naar een school in Helsinki. Dit wordt nog verder onderzocht.

Vervolging

De jongen had het vuurwapen bij zich toen hij door de politie werd opgepakt. Het handvuurwapen is eigendom van een naast familielid. Die persoon had een wapenvergunning en wordt in een apart onderzoek onderzocht, meldt de politie woensdag.

Dinsdag werd al bekend dat de jongen een bekentenis had afgelegd. Maar omdat hij pas 12 jaar is, kan hij niet strafrechtelijk verantwoordelijk worden gehouden voor zijn daden. De politie meldt dat de jongen inmiddels is overgedragen aan de sociale diensten.

Meer uit Buitenland

Trump claimt dat Iran graag deal wil sluiten

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat Iran "heel, heel graag" een deal zou willen sluiten met de Verenigde Staten. Een vertegenwoordiger van Teheran zou deze ochtend hebben gebeld om aan te dringen op een snelle overeenkomst. Iran heeft dat niet bevestigd.

27 minuten geleden
Oudste gorilla ter wereld viert 69e verjaardag in Berlijn

BERLIJN (ANP/DPA) - De dierentuin in Berlijn heeft maandag de 69e verjaardag van de gorilla Fatou gevierd, een uitzonderlijk hoge leeftijd voor de apensoort. Ze is vermoedelijk de oudste gorilla ter wereld. In het wild worden de dieren tussen de 35 en 40 jaar oud.

2 uur geleden
Trump verwijdert AI-afbeelding van hem als Jezus na kritiek

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een AI-gegenereerde afbeelding van Donald Trump als Jezus is de Amerikaanse president op veel kritiek komen te staan. De afbeelding die Trump zondag op zijn Truth Social-account plaatste, is inmiddels verwijderd.

2 uur geleden
Iran waarschuwt voor escalatie energiecrisis door blokkade VS

TEHERAN (ANP/RTR) - Volgens het Iraanse ministerie van Defensie dreigt de energiecrisis in de wereld te escaleren door de Amerikaanse blokkade van de zeeën rond Iran. Een woordvoerder stelt dat de Amerikaanse president Donald Trump de energiemarkten nog minder stabiel maakt dan die al waren.

2 uur geleden
Pakistan: pogingen voor akkoord tussen VS en Iran gaan door

ISLAMABAD (ANP/DPA) - Volgens de Pakistaanse premier Shehbaz Sharif zijn er nog steeds pogingen om tot een akkoord te komen tussen de VS en Iran. De onderhandelingen in Islamabad afgelopen zaterdag liepen op niks uit. "Op dit moment wordt er alles aan gedaan om de openstaande kwesties op te lossen", aldus Sharif in een tv-toespraak.

3 uur geleden
Noorwegen heropent 15 jaar na aanslag Breivik regeringsgebouwen

OSLO (ANP/DPA/RTR) - De Noorse regering heeft na vijftien jaar weer de eerste gebouwen in gebruik genomen die werden beschadigd bij de bomaanslag van Anders Breivik. Premier Jonas Gahr Støre heeft de gebouwen in het Regjeringskvartalet (het regeringskwartier) van Oslo officieel geopend.

3 uur geleden
Trump dreigt met aanvallen op schepen Iran die blokkade negeren

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd met aanvallen op Iraanse "snelle aanvalsschepen", als die de blokkade van de Golf van Oman negeren. "Als een van deze schepen ook maar in de buurt komt van onze blokkade, zal het onmiddellijk worden uitgeschakeld", schrijft Trump op Truth Social.

4 uur geleden