Pesterijen motief voor dodelijke schietpartij op school Finland
HELSINKI (ANP/RTR) - De 12-jarige jongen die in Finland drie leeftijdsgenoten op school neerschoot, werd gepest. Dit was zijn motief voor het geweld, dat één slachtoffer het leven kostte, meldt de Finse politie.
"De verdachte heeft tijdens verhoren verklaard dat hij het doelwit was van pesterijen en deze informatie is ook bevestigd in het vooronderzoek van de politie", staat in een politieverklaring. De verdachte zit sinds begin dit jaar op de school Viertola in Vantaa, een stad naast de hoofdstad Helsinki. Hij sloeg na de schietpartij van dinsdag op de vlucht en werd binnen een uur in een nabijgelegen wijk gevonden door de politie.
De jongen schoot op meerdere klasgenoten. Een jongen overleed ter plaatse. Twee meisjes zijn met "zeer ernstige" verwondingen naar het ziekenhuis gebracht en worden daar nog steeds behandeld. Uit het vooronderzoek komt ook naar voren dat de jongen na de schietpartij andere scholieren met het vuurwapen heeft bedreigd. Die kinderen waren onderweg naar een school in Helsinki. Dit wordt nog verder onderzocht.
Vervolging
De jongen had het vuurwapen bij zich toen hij door de politie werd opgepakt. Het handvuurwapen is eigendom van een naast familielid. Die persoon had een wapenvergunning en wordt in een apart onderzoek onderzocht, meldt de politie woensdag.
Dinsdag werd al bekend dat de jongen een bekentenis had afgelegd. Maar omdat hij pas 12 jaar is, kan hij niet strafrechtelijk verantwoordelijk worden gehouden voor zijn daden. De politie meldt dat de jongen inmiddels is overgedragen aan de sociale diensten.
Meer uit Buitenland
DUBAI (ANP) - Iran heeft zijn vergeldingsaanvallen op de Golfstaten in de nacht van donderdag op vrijdag voortgezet. Onder meer de Verenigde Arabische Emiraten, Koeweit en Bahrein meldden luchtaanvallen.
48 minuten geledenMEXICO-STAD (ANP) - Het Mexicaanse leger heeft elf mensen gedood in de deelstaat Sinaloa, de bakermat van het gelijknamige kartel. Dat meldt de Mexicaanse regering. De slachtoffers zouden leden zijn van het Sinaloa-kartel.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie kondigt na lang beraad tussen de lidstaten op de EU-top wel maatregelen aan voor schone energie, maar gaat niet direct iets doen om de energiekosten te drukken. Dat bleek na afloop van de EU-top.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Er is nog geen sprake van Nederlandse fregatten of mijnenjagers die klaarliggen om in actie te komen in de Straat van Hormuz, zei premier Rob Jetten na afloop van de EU-top. Nederland kondigde donderdag samen met vijf andere landen aan bij te willen dragen aan "passende inspanningen" om de scheepvaart door de Straat van Hormuz te beschermen. Dat gebeurt wel pas zodra de situatie dat toelaat.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een jonge man van 19 is maandag overleden in detentie bij ICE, meldt de Amerikaanse immigratiedienst donderdag. Royer Perez-Jimenez is voor zover bekend de jongste persoon die tijdens de tweede termijn van president Donald Trump is overleden in federale vreemdelingendetentie. Het gaat om het twaalfde sterfgeval dit jaar.
9 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Iran is niet langer in staat om uranium te verrijken. Dat zegt de Israëlische premier Benjamin Netanyahu in een persconferentie. Ook zou het land niet meer in staat zijn om ballistische raketten te produceren. "We zullen doorgaan met het aanvallen van deze faciliteiten, en niet stoppen voordat deze zijn gereduceerd tot as." Dat zal "zolang als nodig" duren, aldus Netanyahu.
9 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky wil dat de gesprekken met Rusland over een einde aan de oorlog worden hervat. Hij schrijft op Telegram dat een Oekraïens team onderweg is naar de Verenigde Staten om dit weekend met de Amerikanen te praten over de verdere onderhandelingen.
10 uur geleden