Pesterijen motief voor dodelijke schietpartij op school Finland
HELSINKI (ANP/RTR) - De 12-jarige jongen die in Finland drie leeftijdsgenoten op school neerschoot, werd gepest. Dit was zijn motief voor het geweld, dat één slachtoffer het leven kostte, meldt de Finse politie.
"De verdachte heeft tijdens verhoren verklaard dat hij het doelwit was van pesterijen en deze informatie is ook bevestigd in het vooronderzoek van de politie", staat in een politieverklaring. De verdachte zit sinds begin dit jaar op de school Viertola in Vantaa, een stad naast de hoofdstad Helsinki. Hij sloeg na de schietpartij van dinsdag op de vlucht en werd binnen een uur in een nabijgelegen wijk gevonden door de politie.
De jongen schoot op meerdere klasgenoten. Een jongen overleed ter plaatse. Twee meisjes zijn met "zeer ernstige" verwondingen naar het ziekenhuis gebracht en worden daar nog steeds behandeld. Uit het vooronderzoek komt ook naar voren dat de jongen na de schietpartij andere scholieren met het vuurwapen heeft bedreigd. Die kinderen waren onderweg naar een school in Helsinki. Dit wordt nog verder onderzocht.
Vervolging
De jongen had het vuurwapen bij zich toen hij door de politie werd opgepakt. Het handvuurwapen is eigendom van een naast familielid. Die persoon had een wapenvergunning en wordt in een apart onderzoek onderzocht, meldt de politie woensdag.
Dinsdag werd al bekend dat de jongen een bekentenis had afgelegd. Maar omdat hij pas 12 jaar is, kan hij niet strafrechtelijk verantwoordelijk worden gehouden voor zijn daden. De politie meldt dat de jongen inmiddels is overgedragen aan de sociale diensten.
Meer uit Buitenland
BRASILIA (ANP/AFP) - De ontbossing in het Braziliaanse Amazonegebied is vorig jaar gedaald tot het laagste niveau sinds 2019, volgens een rapport van monitor MapBiomas dat woensdag is gepubliceerd. Het grootste land van Zuid-Amerika verloor vorig jaar 985.000 hectare aan inheemse vegetatie, een daling van 20,6 procent ten opzichte van 2024, aldus MapBiomas.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft voormalig procureur-generaal Pam Bondi benoemd tot lid van een adviescommissie van het Witte Huis die zich richt op kunstmatige intelligentie. Dat meldt de Amerikaanse nieuwssite Axios.
4 uur geledenAUSTIN (ANP) - De procureur-generaal van Texas, Ken Paxton, heeft dinsdag de zittende Amerikaanse senator John Cornyn verslagen in de Republikeinse voorverkiezing ('primary') in die staat. Paxton werd gesteund door president Donald Trump. De uitslag werd kort na sluiting van de stembussen in de meest westelijke districten van Texas bekendgemaakt.
4 uur geledenPYONGYANG (ANP) - Noord-Korea heeft onder toezicht van leider Kim Jong-un een combinatie van tactische ballistische raketten, artillerieraketten en precisiekruisraketten getest die ontworpen zijn voor "moderne oorlogsvoering" en "verbeterde gevechtstoepassing". Dat meldt staatspersbureau KCNA.
7 uur geledenBEIROET (ANP) - Libanon meldt dat Israëlische luchtaanvallen dinsdag in het zuiden van het land aan 31 mensen het leven hebben gekost. Israël gaf dinsdag aan de aanvallen te intensiveren, ondanks een wapenstilstand. Het land zegt dat de aanvallen gericht zijn tegen de Libanese beweging Hezbollah.
7 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - Door Israëlische aanvallen in de Gazastrook zijn zeker zeven doden gevallen, melden lokale autoriteiten. Vijf van hen stierven bij een aanval in het oosten van het gebied.
10 uur geledenBEIROET (ANP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft de grondoperaties in het zuiden van Libanon uitgebreid tot boven de zelf ingestelde 'gele lijn', schrijft de Israëlische krant Haaretz. De lijn is een onofficiële afbakening van "Israëlisch grondgebied" in Zuid-Libanon, die Israël afgelopen april aankondigde.
16 uur geleden