Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Peruaanse presidentskandidate Fuijimori blijft op vrije voeten

Peruaanse presidentskandidate Fuijimori blijft op vrije voeten

LIMA (ANP) - De Peruaanse presidentskandidate Keiko Fujimori hoeft niet opnieuw de gevangenis in. Een rechter wees maandag het verzoek van de officier van justitie af om haar vrijstelling op te schorten, meldt radiostation RPP. Justitie had daarom gevraagd omdat ze zich niet aan de voorwaarden van haar vrijlating zou hebben gehouden. De rechter waarschuwde Fujimori echter zich in de toekomst strikt aan de eisen te houden. De officier van justitie kondigde aan in beroep te gaan.

De dochter van voormalige heerser Alberto Fujimori (1990-2000) wordt onderzocht vanwege corruptie. Ze zou steekpenningen hebben aangenomen van het Braziliaanse bouwbedrijf Odebrecht om verkiezingscampagnes te financieren. Ze heeft de afgelopen jaren meerdere keren in voorarrest gezeten. Ze kwam vrij op voorwaarde dat ze geen contact opneemt met medeverdachten en getuigen in de lopende procedures, maar volgens justitie zou Fujimori dat wel hebben gedaan.

Twee weken na de presidentsverkiezingen in Peru is de winnaar nog steeds niet bekend. De linkse kandidaat Pedro Castillo ligt net voor op Fujimori nadat alle stemmen zijn geteld. Beide kampen hebben echter beschuldigingen van manipulatie geuit en moties ingediend om bepaalde stemmen te schrappen. Uiteindelijk zal waarschijnlijk in de rechtbank worden beslist wie de nieuwe president van het land wordt.

Meer uit Buitenland

VN-rapport: honderden trekvissoorten moeten worden beschermd

CAMPO GRANDE (ANP) - Honderden migrerende zoetwatervissoorten hebben dringend internationale bescherming nodig. Dat staat in een VN-rapport dat dinsdag in Brazilië wordt gepresenteerd. Volgens het rapport is de populatie trekkende zoetwatervissen sinds 1970 met zo'n 81 procent afgenomen, wat dit type vis een van de meest bedreigde diersoorten ter wereld maakt.

52 minuten geleden
Bron: Franse justitie onderzoekt voormalige Frontex-directeur

PARIJS (ANP/AFP) - Justitie in Frankrijk heeft een onderzoek ingesteld naar de voormalige directeur van het Europese grensagentschap Frontex, meldt een bron bij de rechtspraak aan persbureau AFP. De mensenrechtenorganisatie Ligue des droits de l'homme (LDH) had daarom gevraagd. De organisatie beschuldigt de Fransman Fabrice Leggeri van misdaden tegen de menselijkheid en marteling door de manier waarop migranten werden geweerd op zee.

2 uur geleden
Teheran arresteert 466 mensen om zaaien van onrust

TEHERAN (ANP/RTR) - In Iran zijn meer dan vierhonderd arrestaties verricht voor het ondermijnen van de nationale veiligheid, melden Iraanse staatsmedia. Het zou gaan om de grootste actie sinds het uitbreken van de oorlog met de VS en Israël. De 466 arrestanten zouden illegale uitingen hebben gedaan op internet, met als doel het veroorzaken van instabiliteit in het land.

2 uur geleden
Moldavië: belangrijkste hoogspanningslijn met Europa verbroken

CHISINAU (ANP) - Nachtelijke Russische aanvallen op Oekraïne hebben de belangrijkste hoogspanningslijn tussen Moldavië en Europa verbroken. Dat schrijft de Moldavische president Maia Sandu op X.

4 uur geleden
Pentagon zet journalisten gebouw uit na uitspraak rechter

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie heeft maandag laten weten dat journalisten niet langer mogen werken in het Pentagon. Er zal op het terrein een aparte werkplaats voor media worden ingericht en medewerkers van de pers zijn alleen nog "onder begeleiding van geautoriseerd personeel" welkom in het hoofdkwartier van Defensie.

9 uur geleden
Opnieuw aanvallen met drones en raketten gemeld in Midden-Oosten

TEHERAN/TEL AVIV/RIYAD (ANP/AFP/RTR) - Meerdere landen in het Midden-Oosten melden in de nacht van maandag op dinsdag opnieuw aanvallen. Zo meldde de Iraanse staatstelevisie dat er een "nieuwe reeks raketten is afgevuurd op Israël". Israël trof volgens Al Jazeera doelen in de Libanese hoofdstad Beiroet. Journalisten van The New York Times meldden zeker zeven explosies in de stad.

9 uur geleden
Dodental door vliegtuigcrash Colombia loopt op

BOGOTÁ (ANP/DPA) - Het dodental door de crash met een militair vliegtuig in Colombia loopt op. Tot dusver zijn zeker 34 mensen overleden, laat gouverneur Jhon Gabriel Molina Acosta van Putumayo, de regio waar het toestel neerstortte, weten.

12 uur geleden