Peruaanse presidentskandidate Fuijimori blijft op vrije voeten
LIMA (ANP) - De Peruaanse presidentskandidate Keiko Fujimori hoeft niet opnieuw de gevangenis in. Een rechter wees maandag het verzoek van de officier van justitie af om haar vrijstelling op te schorten, meldt radiostation RPP. Justitie had daarom gevraagd omdat ze zich niet aan de voorwaarden van haar vrijlating zou hebben gehouden. De rechter waarschuwde Fujimori echter zich in de toekomst strikt aan de eisen te houden. De officier van justitie kondigde aan in beroep te gaan.
De dochter van voormalige heerser Alberto Fujimori (1990-2000) wordt onderzocht vanwege corruptie. Ze zou steekpenningen hebben aangenomen van het Braziliaanse bouwbedrijf Odebrecht om verkiezingscampagnes te financieren. Ze heeft de afgelopen jaren meerdere keren in voorarrest gezeten. Ze kwam vrij op voorwaarde dat ze geen contact opneemt met medeverdachten en getuigen in de lopende procedures, maar volgens justitie zou Fujimori dat wel hebben gedaan.
Twee weken na de presidentsverkiezingen in Peru is de winnaar nog steeds niet bekend. De linkse kandidaat Pedro Castillo ligt net voor op Fujimori nadat alle stemmen zijn geteld. Beide kampen hebben echter beschuldigingen van manipulatie geuit en moties ingediend om bepaalde stemmen te schrappen. Uiteindelijk zal waarschijnlijk in de rechtbank worden beslist wie de nieuwe president van het land wordt.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in een interview met de New York Post aangegeven dat hij tegen de erkenning van Somaliland door de Verenigde Staten is. Somaliland is een zelfverklaarde republiek die zich heeft afgescheiden van Somalië en die eerder op vrijdag werd erkend door Israël, een bondgenoot van Washington.
54 minuten geledenADDIS ABABA (ANP/AFP) - De Afrikaanse Unie (AU) heeft verklaard dat zij "elke erkenning van Somaliland" afwijst. Israël kondigde eerder aan dat het het afgescheiden Somalische gebied als een soevereine staat beschouwt.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump lijkt niet erg enthousiast over het laatste voorstel van Oekraïne over het pad naar vrede met agressor Rusland, meldt de Amerikaanse nieuwssite Politico. Hij schijnt geen haast te hebben om het plan van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky goed te keuren, aldus Politico na een interview met Trump.
7 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt "klaar" te zijn om een referendum te houden over het plan dat een einde moet maken aan de oorlog in Oekraïne. Dat zegt het staatshoofd tegen nieuwssite Axios. Voorwaarde voor het houden van de volksraadpleging is wel dat Rusland instemt met een staakt-het-vuren van in ieder geval zestig dagen.
10 uur geledenMOSKOU (ANP) - Moskou en Washington zijn dichter bij een oplossing voor het Oekraïne-conflict, maar de partijen moeten nog "de laatste stap zetten". Dat zei de Russische viceminister van Buitenlandse Zaken, Sergej Rjabkov, op de Russische televisie, meldt het Russische persbureau TASS.
10 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - Als eerste land heeft Israël Somaliland erkend als zelfstandige staat. Het land in de Hoorn van Afrika scheidde zich in 1991 af van Somalië. De president van Somaliland sprak over een historisch moment. Tegelijkertijd heeft het islamitische Somaliland Israël erkend, en komen er volledige diplomatieke betrekkingen.
12 uur geledenKUALA LUMPUR (ANP/RTR) - De Maleisische oud-premier Najib Razak (72) moet nog eens vijftien jaar in de gevangenis doorbrengen voor machtsmisbruik en het witwassen van geld in een groot corruptieschandaal rond staatsinvesteringsfonds 1MDB. Hij zit sinds 2022 al een celstraf van zes jaar uit in een andere zaak rond dat fonds.
14 uur geleden