Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Peruaanse justitie vervolgt Joran van Sloot wegens drugssmokkel

Peruaanse justitie vervolgt Joran van Sloot wegens drugssmokkel

JULIACA (ANP) - Joran van der Sloot wordt in Peru nu ook vervolgd voor drugssmokkel. Hij zit daar al wegens moord een gevangenisstraf uit van 28 jaar. Justitie eist formeel dat hij in ieder geval anderhalf jaar in hechtenis blijft zitten omdat hij betrokken zou zijn bij het binnensmokkelen van bijna 300 gram cocaïne en 140 gram marihuana in de gevangenis.

De nieuwe strafzaak vloeit voort uit een bezoek van de 23-jarige vriendin van Van der Sloot, Eva Pacohuanaco, aan de gevangenis in Juliaca, in het uiterste zuidoosten van Peru. Zij bracht in augustus de gevangene onder meer negentien rode bieten. De drugs bleken bij controle in die groenten te zitten. Pacohuanaco stelt dit niet te hebben geweten.

Aanklagers hebben tegen Peruaanse media gezegd dat de vrouw al drie keer in enkele maanden tijd een bezoek aan Van der Sloot heeft gebracht. In deze drugszaak worden behalve Van der Sloot en zijn vriendin, nog vier mensen vervolgd onder wie de broer van Pacohuanaco.

Van der Sloot werd in 2010 opgepakt en in januari 2012 in Lima tot 28 jaar veroordeeld wegens de moord op de 21-jarige Peruaanse Stephany Flores. Hij was al verdacht van betrokkenheid bij de verdwijning van de 18-jarige Amerikaanse Natalee Holloway op Aruba in 2005.

Meer uit Binnenland

Twintig aanhoudingen om bezetting gebouw universiteit Maastricht

MAASTRICHT (ANP) - De politie heeft twintig mensen aangehouden voor de bezetting van een gebouw van de Universiteit Maastricht (UM). Pro-Palestijnse actievoerders drongen donderdagochtend het pand aan de Oxfordlaan binnen. Rond 17.00 uur zijn zij door de politie uit het gebouw gehaald. Ze worden verdacht van huisvredebreuk en een activist ook van bedreiging.

58 minuten geleden
NOS-correspondent Groot Koerkamp mag niet meer in Rusland werken

MOSKOU (ANP) - NOS-correspondent Geert Groot Koerkamp mag in Rusland niet langer zijn werkzaamheden als journalist uitvoeren. Dat heeft de NOS donderdagavond bekendgemaakt. Eerder deze week werd bekend dat een Nederlandse journalist Rusland uit zou worden gezet. Volgens de NOS is de persaccreditatie van Groot Koerkamp ingetrokken, maar mag hij voorlopig wel in Rusland blijven wonen.

1 uur geleden
Nederland wil militaire bijdrage leveren aan openen Hormuz

DEN HAAG (ANP) - Nederland is bereid om een militaire bijdrage te leveren om de vrije doorvaart in de Straat van Hormuz weer mogelijk te maken na het beëindigen van de vijandelijkheden. Dat zei minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) donderdag tijdens een videovergadering van veertig landen over de situatie in de zeestraat.

2 uur geleden
OM eist 4,5 jaar cel tegen Inez Weski voor rol in bende Taghi

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag 4,5 jaar cel geëist tegen Inez Weski. Justitie vervolgt de 71-jarige oud-advocate voor deelname aan de criminele organisatie van haar oud-cliënt Ridouan Taghi.

4 uur geleden
Teruggevonden kunstschatten eerst naar Roemenië

ASSEN (ANP) - De twee gouden armbanden en de wereldberoemde gouden helm van Cotofenesti, die zijn teruggevonden na de kunstroof uit het Drents Museum in Assen, gaan zo snel mogelijk terug naar Roemenië. De kunstschatten verlieten donderdag na de persbijeenkomst onder gewapende politiebegeleiding het museum.

4 uur geleden
OM Aruba draagt dossier Natalee Holloway over aan Nederland

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) van Aruba heeft het dossier over de verdwijningszaak van Natalee Holloway overgedragen aan het OM in Amsterdam. Dit volgt op de aangifte die de moeder van Holloway in Nederland heeft gedaan tegen Joran van der Sloot. Het OM heeft het dossier nodig om die aangifte te kunnen beoordelen.

4 uur geleden
Museum: Roemeense helm gedeukt, maar niet onherstelbaar kapot

ASSEN (ANP) - De beroemde gouden helm die in januari vorig jaar werd gestolen uit het Drents Museum in Assen, is een klein beetje ingedeukt. Het gaat niet om een onherstelbare beschadiging. Dit meldde de directeur van het museum, Robert van Langh, donderdag tijdens een persconferentie. Daarin werd bekend dat de helm en twee van de drie gestolen gouden armbanden zijn teruggevonden.

6 uur geleden