Peruaanse justitie vervolgt Joran van Sloot wegens drugssmokkel
JULIACA (ANP) - Joran van der Sloot wordt in Peru nu ook vervolgd voor drugssmokkel. Hij zit daar al wegens moord een gevangenisstraf uit van 28 jaar. Justitie eist formeel dat hij in ieder geval anderhalf jaar in hechtenis blijft zitten omdat hij betrokken zou zijn bij het binnensmokkelen van bijna 300 gram cocaïne en 140 gram marihuana in de gevangenis.
De nieuwe strafzaak vloeit voort uit een bezoek van de 23-jarige vriendin van Van der Sloot, Eva Pacohuanaco, aan de gevangenis in Juliaca, in het uiterste zuidoosten van Peru. Zij bracht in augustus de gevangene onder meer negentien rode bieten. De drugs bleken bij controle in die groenten te zitten. Pacohuanaco stelt dit niet te hebben geweten.
Aanklagers hebben tegen Peruaanse media gezegd dat de vrouw al drie keer in enkele maanden tijd een bezoek aan Van der Sloot heeft gebracht. In deze drugszaak worden behalve Van der Sloot en zijn vriendin, nog vier mensen vervolgd onder wie de broer van Pacohuanaco.
Van der Sloot werd in 2010 opgepakt en in januari 2012 in Lima tot 28 jaar veroordeeld wegens de moord op de 21-jarige Peruaanse Stephany Flores. Hij was al verdacht van betrokkenheid bij de verdwijning van de 18-jarige Amerikaanse Natalee Holloway op Aruba in 2005.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - COC, belangenorganisatie voor de lhbti+-gemeenschap, roept het kabinet en de Tweede Kamer in een opiniestuk in de Volkskrant op om ervoor te zorgen dat Nederland voorop gaat lopen in de wereld op het gebied van lhbti+-mensenrechten. Woensdag is het precies 25 jaar geleden dat in Amsterdam het eerste huwelijk tussen twee mensen van hetzelfde geslacht werd gesloten.
24 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De rechtbank in Utrecht heeft de 39-jarige Bob ter H. dinsdag veroordeeld tot tien maanden cel, waarvan drie maanden voorwaardelijk, voor het bedreigen van Douwe Bob en drugsbezit. De bedreigingen begonnen nadat de zanger eind juni besloot om niet op te treden bij een Joods voetbalevenement. Douwe Bob vreesde na de bedreigingen voor de veiligheid van zijn gezin en vluchtte naar het buitenland.
56 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Richard R. (52), alias Rico de Chileen, is dinsdag in hoger beroep veroordeeld tot dertien jaar cel voor het leidinggeven aan een criminele organisatie die liquidaties pleegde, handelde in drugs en geld witwaste. De rechtbank legde R. hiervoor in 2021 elf jaar cel op. "U was de spil in de organisatie, u was de leider", aldus het hof.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens (AP) onderzoekt of uitkeringsinstantie UWV paspoortkopieën mocht opvragen bij gemeenten. Het AD schreef eerder al over de kwestie.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Op de eerste zittingsdag in de strafzaak over de brand in de Arnhemse binnenstad in maart vorig jaar heeft de rechtbank geluisterd naar persoonlijke slachtofferverklaringen. Daaruit bleek dat de gevolgen van de brand groot zijn.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rapper Kempi, wiens echte naam Jerreley Slijger is, is dinsdag door de rechtbank in Den Haag veroordeeld tot een onvoorwaardelijke gevangenisstraf van zeven maanden. Dat is conform de eis van het Openbaar Ministerie. Ook krijgt Kempi een contactverbod en moet hij een schadevergoeding van 2000 euro betalen.
1 uur geledenLISSE (ANP) - Voor de veertigste keer zijn gezegende bloemen vanuit Nederland vertrokken naar Rome. Zevenduizend bloemen leggen een reis van 1600 kilometer af vanuit Nederland, om vervolgens op paaszondag een kleurrijke bloemenzee te vormen op het Sint-Pietersplein in Vaticaanstad. Voorafgaand zegende bisschop Hans van den Hende de bloemen in de Keukenhof in Lisse.
2 uur geleden