Peru schrapt lockdown per geslacht
LIMA (ANP) - Peru heeft een controversiële maatregel geschrapt waarbij per geslacht een straatverbod gold om de verspreiding van het coronavirus tegen te gaan. Zo mochten mannen op maandag, woensdag en vrijdag de deur uit en vrouwen op dinsdag, donderdag en zaterdag. Op zondag moest de hele bevolking binnen blijven.
De maatregel was net een week van kracht. De lockdown op basis van geslacht werd bekritiseerd door activisten, die vreesden voor geslachtsdiscriminatie. Het geslacht dat wel het recht had de deur uit te gaan, mocht dat alleen doen om voedsel en medicijnen te halen of financiële handelingen uit te voeren.
Andere maatregelen in Peru gelden tot en met 26 april. Het land heeft bijna 6000 coronagevallen en 169 geregistreerde doden.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP) - De Duitse Federale Recherche (BKA) classificeert 410 mensen als personen die een islamistische terroristische of extremistische bedreiging vormen. Dat publiceerde de mediagroep RND dinsdag.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu is maandagavond plaatselijke tijd in Washington geland. Dat melden diverse Israëlische media, waaronder The Times of Israel. Dinsdag heeft hij in het Witte Huis een ontmoeting met de Amerikaanse president Donald Trump.
1 uur geledenSEATTLE (ANP) - De aangehouden verdachte voor de schietpartij zondag in het Amerikaanse Seattle is vijftien jaar oud. Dat maakte burgemeester Katie Wilson maandag bekend.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Alle honderd leden van de Amerikaanse Senaat zijn uitgenodigd voor een ontmoeting met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky dinsdag. Dat zeiden twee medewerkers van de Senaat.
4 uur geledenMADRID (ANP) - De inwoners van negen Spaanse dorpen die waren geëvacueerd vanwege de grote natuurbranden mogen weer naar huis, melden Spaanse media als EFE en El País. Het gaat om gemeenten in de provincie Toledo, net ten zuiden van waar het vuur woedt.
5 uur geledenBISCAROSSE (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron stelt dat een van de natuurbranden in het zuidwesten van het land onder controle is. Het gaat om de brand bij Biscarosse, in het departement Landes. Dat is net ten zuiden van Gironde, waar een nog veel grotere brand woedt.
6 uur geledenBORDEAUX (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron verwacht dat de komende weken "zwaar" zullen zijn voor de inwoners van het zuidwestelijke departement Gironde. Macron bracht maandag een bezoek aan het gebied dat is getroffen door grote natuurbranden.
8 uur geleden