Peru meldt meer dan 5000 coronadoden
LIMA (ANP) - In Peru zijn nu meer dan 5000 mensen gestorven aan de gevolgen van het coronavirus, maakte het ministerie van Volksgezondheid donderdag bekend. Daarmee is Peru na Brazilië en Mexico het zwaarst getroffen land van Latijns-Amerika wat het aantal coronadoden betreft.
Volgens de officiële cijfers zijn in het land ruim 183.000 gevallen van het longvirus vastgesteld. Alleen in Brazilië (ruim 580.000) zijn meer besmettingen gemeld in de regio. De grote meerderheid van alle besmettingen zijn tot dusver gerapporteerd in hoofdstad Lima en de nabijgelegen havenstad Callao. In de afgelopen 24 uur kwamen er in Peru meer dan 4200 nieuwe gevallen bij en werden er 137 doden geregistreerd.
Voor alle Peruanen gelden sinds elf weken lockdownmaatregelen om het virus te beteugelen. Zo zijn de grenzen dicht en is er een avondklok ingesteld. Het gezondheidsstelsel in het land staat onder grote druk door de toestroom van besmette patiënten. Openbare ziekenhuizen hebben met grote tekorten aan medische voorraden te maken.
Meer uit Buitenland
ODESA (ANP/RTR) - De haven van de Oekraïense stad Odesa is beschadigd geraakt bij Russische aanvallen, meldt president Volodymyr Zelensky. Acht mensen raakten gewond. Aanvallen op Charkiv kostten twee levens. In Rusland kwamen drie mensen om door een Oekraïense droneaanval.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een 27-jarige vrouw en een vijf maanden oude baby zijn omgekomen nadat een boot zaterdagavond was omgeslagen in de haven van de Amerikaanse stad New York. Dat melden Amerikaanse media, waaronder CNN. Het incident gebeurde nabij Liberty Island, waar het Vrijheidsbeeld staat.
1 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Spanje heeft op de eerste dag van grenscontroles 199 reizigers vanuit Italië gecontroleerd, meldt het ministerie van Binnenlandse Zaken. De controles volgen na een aanvaring met de Italiaanse regering over de komst van tienduizenden migranten naar de Spaanse exclave Ceuta, eind juli.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Iran is niet in gesprek met de Verenigde Staten en is dat ook niet van plan zolang de overeenkomst van juni geschonden wordt, zegt de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Aragchi. Er vindt wel overleg plaats via tussenpersonen, zei hij tegen het Iraanse persbureau Mehr.
2 uur geledenGENÈVE (ANP) - Bij een aanval is vrijdag in het Oekraïense Dnipro een pakhuis met hulpgoederen verwoest, meldt de directeur-generaal van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus op X. Er zijn volgens hem voor zover bekend geen slachtoffers gevallen, maar er stonden wel nog spullen opgeslagen. Tedros veroordeelt de aanval.
2 uur geledenMALANG (ANP/AFP/RTR) - Op het Indonesische eiland Java is het nationaal park Bromo Tengger Semeru voorlopig gesloten, omdat er al dagen een natuurbrand woedt. Het is op dit moment te gevaarlijk om het gebied te bezoeken, zeggen de autoriteiten. In het park ligt de bekende en onder toeristen populaire vulkaan Bromo.
4 uur geledenBANGKOK (ANP/RTR) - De 14-jarige jongen die in Thailand zijn grootouders doodschoot en vervolgens een bloedbad aanrichtte op een school, was al langer bezig met wapens en geweld. Volgens de politie is inmiddels gebleken dat hij eerder een balletjespistool had meegenomen naar school. Ook bleek uit onderzoek op zijn computer dat hij gewelddadige filmpjes bekeek op sociale media.
4 uur geleden