Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Peru meldt meer dan 5000 coronadoden

Peru meldt meer dan 5000 coronadoden

LIMA (ANP) - In Peru zijn nu meer dan 5000 mensen gestorven aan de gevolgen van het coronavirus, maakte het ministerie van Volksgezondheid donderdag bekend. Daarmee is Peru na Brazilië en Mexico het zwaarst getroffen land van Latijns-Amerika wat het aantal coronadoden betreft.

Volgens de officiële cijfers zijn in het land ruim 183.000 gevallen van het longvirus vastgesteld. Alleen in Brazilië (ruim 580.000) zijn meer besmettingen gemeld in de regio. De grote meerderheid van alle besmettingen zijn tot dusver gerapporteerd in hoofdstad Lima en de nabijgelegen havenstad Callao. In de afgelopen 24 uur kwamen er in Peru meer dan 4200 nieuwe gevallen bij en werden er 137 doden geregistreerd.

Voor alle Peruanen gelden sinds elf weken lockdownmaatregelen om het virus te beteugelen. Zo zijn de grenzen dicht en is er een avondklok ingesteld. Het gezondheidsstelsel in het land staat onder grote druk door de toestroom van besmette patiënten. Openbare ziekenhuizen hebben met grote tekorten aan medische voorraden te maken.

Meer uit Buitenland

Lyon verbiedt alle protesten zaterdag om onrust te voorkomen

LYON (ANP) - De Franse stad Lyon heeft alle protesten voor komende zaterdag verboden, nadat demonstraties vorige week uitmondden in grootschalig geweld. 'Gele hesjes' hebben weer door het hele land acties aangekondigd.

3 minuten geleden
ICC krijgt mensenrechtenprijs van het Europees Parlement

STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement heeft donderdag het Internationaal Strafhof (ICC) gekozen als de winnaar van de Sacharovprijs van dit jaar. De mensenrechtenprijs zal in december worden uitgereikt.

50 minuten geleden
Italië en Spanje heffen grenscontroles over en weer op

MADRID (ANP/RTR) - Italië en Spanje heffen de grenscontroles op die ze voor elkaar hadden ingevoerd na de enorme toestroom van migranten in de Spaanse exclave Ceuta. Hiermee komt er een eind aan een drie maanden durend conflict tussen de landen.

1 uur geleden
Landen waarschuwen alsnog voor kwetsbaarheden PHP

SEOUL (ANP/RTR) - Daags na het verschijnen van een veiligheidsupdate voor de gevaarlijke kwetsbaarheden in de programmeertaal PHP, wordt in sommige landen alsnog opgeroepen tot het nemen van maatregelen. Door het lek gingen woensdag al tal van websites wereldwijd preventief op zwart, in afwachting van een veiligheidsupdate. Inmiddels zijn of worden die doorgevoerd.

2 uur geleden
Doden na Russische aanvallen op Oekraïne

KYIV (ANP) - Bij Russische aanvallen op Oekraïne zijn zeker twee doden gevallen, meldt president Volodymyr Zelensky op X. 34 mensen raakten gewond. Eerder werd al gemeld dat hoofdstad Kyiv was bestookt met Russische raketten. Zelensky wijst erop dat de aanvallen plaatsvonden "vrijwel onmiddellijk na een nieuwe onderhandelingsronde" tussen de VS en Rusland.

2 uur geleden
Oekraïne krijgt toegang tot wapenaanschaf via NAVO-organisatie

KYIV (ANP) - Oekraïne gaat een nauwere samenwerking aan met de NAVO, waardoor het bijvoorbeeld wapens, munitie en andere militaire uitrusting centraal kan inkopen via het daartoe opgerichte NAVO-agentschap. Dat meldt The Financial Times. Met de samenwerking opent een nieuw distributiekanaal en is het land minder afhankelijk van onderlinge afspraken en deals met bondgenoten, aldus de zakenkrant.

2 uur geleden
Klappen uitgedeeld tijdens rally van Trump voor midterms

PENDLETON (ANP) - Tijdens een rally voor de tussentijdse verkiezingen van de Amerikaanse president Donald Trump in South Carolina zijn klappen gevallen tussen voor- en tegenstanders van de president. Dat meldt onder andere de zender Fox Carolina.

9 uur geleden