Peru meldt meer dan 5000 coronadoden
LIMA (ANP) - In Peru zijn nu meer dan 5000 mensen gestorven aan de gevolgen van het coronavirus, maakte het ministerie van Volksgezondheid donderdag bekend. Daarmee is Peru na Brazilië en Mexico het zwaarst getroffen land van Latijns-Amerika wat het aantal coronadoden betreft.
Volgens de officiële cijfers zijn in het land ruim 183.000 gevallen van het longvirus vastgesteld. Alleen in Brazilië (ruim 580.000) zijn meer besmettingen gemeld in de regio. De grote meerderheid van alle besmettingen zijn tot dusver gerapporteerd in hoofdstad Lima en de nabijgelegen havenstad Callao. In de afgelopen 24 uur kwamen er in Peru meer dan 4200 nieuwe gevallen bij en werden er 137 doden geregistreerd.
Voor alle Peruanen gelden sinds elf weken lockdownmaatregelen om het virus te beteugelen. Zo zijn de grenzen dicht en is er een avondklok ingesteld. Het gezondheidsstelsel in het land staat onder grote druk door de toestroom van besmette patiënten. Openbare ziekenhuizen hebben met grote tekorten aan medische voorraden te maken.
Meer uit Buitenland
SANAA (ANP/AFP) - De Jemenitische Houthi's hebben zondag gemeld dat Saudi-Arabië in 24 uur tijd meer dan vijftig aanvallen op hun posities heeft uitgevoerd. Dit gebeurde nadat de door Iran gesteunde groepering de verantwoordelijkheid had opgeëist voor een aanval met drones en raketten op een militaire basis in Saudi-Arabië.
1 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/RTR) - Volgens een prognose van de Zweedse zender SVT stevent het centrumlinkse oppositieblok in Zweden af op 51,3 procent van de stemmen in de parlementsverkiezingen van het land. De Zweedse centrumlinkse partijen steunen de sociaaldemocratische leider Magdalena Andersson als premier.
2 uur geledenWARSCHAU (ANP/DPA) - Na een Russische droneaanval vlak bij de Pools-Oekraïense grens op een trein die richting Warschau reed, heeft de Poolse regering Moskou ervan beschuldigd het conflict te laten escaleren. "Escalatie van Russische kant is nu werkelijkheid geworden en voorbeelden daarvan komen steeds dichter bij onze grens," zei premier Donald Tusk tijdens een bijeenkomst van een crisisteam.
4 uur geledenSANAA (ANP) - Door het opgelaaide geweld in Jemen is het aantal vluchtelingen sinds begin deze maand sterk toegenomen. 82.000 mensen raakten ontheemd sinds de Houthi's aan een offensief begonnen, meldt de VN-organisatie voor migratie (IOM). Meer dan 2000 vluchtten naar het Oost-Afrikaanse Djibouti, dat aan de andere kant van de zeestraat Bab al-Mandeb ligt.
4 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Meer dan 5300 migranten die na de toestroom eind juli in de Spaanse exclave Ceuta waren achtergebleven, zijn sinds 10 augustus "vrijwillig" naar Marokko teruggekeerd. Dat meldt de Spaanse minister van Territoriaal Beleid, Ángel Víctor Torres, op X.
5 uur geledenDUBLIN (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat Oekraïne stopt met de aanvallen op Russische dieselraffinaderijen. Dat zei hij tegen de pers tijdens een bezoek aan Ierland.
5 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - Iran en de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) willen de onderlinge relaties verbeteren, nadat deze ernstig waren verslechterd door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat zei de Iraanse president Masoud Pezeshkian na een ontmoeting met sjeik Khaled bin Mohamed bin Zayed Al Nahyan, de kroonprins van Abu Dhabi.
6 uur geleden