Peru gaat nog een 'supergevangenis' in Andes bouwen
LIMA (ANP) - Peru gaat door de toenemende criminaliteit van vooral drugsbendes en de overvolle gevangenissen nog een gevangenis in de Andes bouwen voor veroordeelde zware criminelen. De gevangenisautoriteiten spreken in Peruaanse media van "een megaproject". Het complex moet veel groter en nog zwaarder beveiligd worden dan de beruchte instelling van Challapalca, niet ver van de Boliviaanse grens. Daar zitten momenteel op 4600 meter hoogte circa 240 veroordeelden vast, onder wie de voor moord in 2010 op een jonge Peruaanse vrouw en om drugssmokkel veroordeelde Nederlander Joran van der Sloot (37).
Door plaatsgebrek wordt Challapalca al uitgebreid voor nog eens tweehonderd gedetineerden. Nu komt er op 5000 meter hoogte in de bergen een hypermoderne zwaarbewaakte gevangenis bij. Challapalca II moet plaats gaan bieden aan 1500 gedetineerden.
De bijna zeventig penitentiaire inrichtingen in Peru zijn bedoeld voor ruim 41.000 gedetineerden. Peruaanse media melden dat het aantal opgesloten verdachten en veroordeelden snel is gestegen en er nu bijna meer dan 90.000 mensen vastzitten.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/RTR) - De Israëlische aanvallen op Libanon hebben maandag en dinsdag tot minstens 40 doden en 246 gewonden geleid. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid, aldus persbureau Reuters.
24 minuten geledenKYIV (ANP) - Oekraïne meldt dat opnieuw ernstige schade is ontstaan aan de Droezjba-oliepijpleiding, die wordt gebruikt om Russische olie te leveren aan onder meer Hongarije en Slowakije. Minister van Energie Denys Sjmyhal meldt volgens Interfax Ukraine dat na een Russische aanval brand is uitgebroken.
45 minuten geledenBEIROET (ANP/DPA) - Nu Israël meer delen van Zuid-Libanon met grondtroepen bezet en tegelijk nieuwe Hezbollah-doelen aanvalt, kan dat uitmonden in een "nieuwe openlijke oorlog" tussen Israël en de beweging. Daarvoor waarschuwt Hezbollah.
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - Het Rode Kruis zegt fors meer noodhulp- en zoekteams in te zetten in het Midden-Oosten vanwege het geëscaleerde geweld daar. Onder meer in Iran, Israël en Libanon is de organisatie bezig met hulpoperaties na de vele luchtaanvallen van Israël, de Verenigde Staten en Iran.
1 uur geledenABU DHABI (ANP) - De Verenigde Arabische Emiraten zeggen tot nu toe 172 Iraanse raketten uit de lucht te hebben geschoten, meldt Al Jazeera. Dertien andere raketten landden in zee en een kwam neer op Emiraats grondgebied.
1 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky betuigt zijn steun en medeleven aan de Golfregio en het Midden-Oosten, die getroffen worden door tegenreacties van Iran. Ook biedt hij zijn hulp aan, meldt hij in een bericht op X.
1 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - Zeker 30.000 mensen zijn op de vlucht naar aanleiding van Israëlische aanvallen op Libanon, schat de Verenigde Naties. Zoveel mensen zijn er geregistreerd bij opvanglocaties van de organisatie.
2 uur geleden