Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Peru gaat nog een 'supergevangenis' in Andes bouwen

Peru gaat nog een 'supergevangenis' in Andes bouwen

LIMA (ANP) - Peru gaat door de toenemende criminaliteit van vooral drugsbendes en de overvolle gevangenissen nog een gevangenis in de Andes bouwen voor veroordeelde zware criminelen. De gevangenisautoriteiten spreken in Peruaanse media van "een megaproject". Het complex moet veel groter en nog zwaarder beveiligd worden dan de beruchte instelling van Challapalca, niet ver van de Boliviaanse grens. Daar zitten momenteel op 4600 meter hoogte circa 240 veroordeelden vast, onder wie de voor moord in 2010 op een jonge Peruaanse vrouw en om drugssmokkel veroordeelde Nederlander Joran van der Sloot (37).

Door plaatsgebrek wordt Challapalca al uitgebreid voor nog eens tweehonderd gedetineerden. Nu komt er op 5000 meter hoogte in de bergen een hypermoderne zwaarbewaakte gevangenis bij. Challapalca II moet plaats gaan bieden aan 1500 gedetineerden.

De bijna zeventig penitentiaire inrichtingen in Peru zijn bedoeld voor ruim 41.000 gedetineerden. Peruaanse media melden dat het aantal opgesloten verdachten en veroordeelden snel is gestegen en er nu bijna meer dan 90.000 mensen vastzitten.

Meer uit Buitenland

Doodstraf geëist tegen man die Israëliërs doodde in Washington

WASHINGTON (ANP/AFP) - Amerikaanse aanklagers hebben de doodstraf geëist tegen de man die vorig jaar twee medewerkers van de Israëlische ambassade in Washington doodschoot. Volgens justitie was de verdachte gemotiveerd door "politieke, ideologische, nationale en religieuze vooroordelen, minachting en haat".

26 minuten geleden
Reuters: SpaceX op 12 juni naar technologiebeurs Nasdaq

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, gaat naar verwachting op 12 juni een beursgang maken op de technologiebeurs Nasdaq. Dat meldden bronnen met kennis van de zaak aan persbureau Reuters.

1 uur geleden
Jury bereikt ook in nieuw proces Weinstein geen overeenstemming

NEW YORK (ANP) - Een rechtbankjury heeft opnieuw geen overeenstemming weten te bereiken in een zaak tegen de gevallen filmmagnaat Harvey Weinstein. Het proces eindigde daarmee in een zogenoemde 'mistrial', ofwel een mislukt proces.

1 uur geleden
Israël en Libanon verlengen staakt-het-vuren met 45 dagen

WASHINGTON (ANP/RTR) - Israël en Libanon hebben hun staakt-het-vuren met 45 dagen verlengd, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Delegaties uit beide landen onderhandelden donderdag en vrijdag in Washington, dat optrad als bemiddelaar.

1 uur geleden
John Travolta op filmfestival Cannes verrast met ere-Palm

CANNES (ANP) - John Travolta heeft vrijdag op het filmfestival van Cannes een ere-Palm ontvangen. De Amerikaanse acteur werd op het podium verrast met de prijs door festivaldirecteur Thierry Frémaux.

2 uur geleden
Mogelijke uitdager Starmer mag meedoen aan parlementsverkiezing

MANCHESTER (ANP) - Andy Burnham, de man die vaak wordt genoemd als mogelijke opvolger van de Britse premier Keir Starmer, mag van zijn partij meedoen aan een tussentijdse verkiezing voor een zetel in het parlement, meldt de BBC. Dat is een eerste stap naar een mogelijke machtsovername door de populaire burgemeester van Manchester.

3 uur geleden
China bevestigt bezoek Xi aan Verenigde Staten dit najaar

BEIJING (ANP) - De Chinese president Xi Jinping heeft de uitnodiging van de Amerikaanse president Donald Trump geaccepteerd en gaat dit najaar op bezoek in de Verenigde Staten. Dat meldt het Chinese staatspersbureau Xinhua.

5 uur geleden