Peru gaat nog een 'supergevangenis' in Andes bouwen
LIMA (ANP) - Peru gaat door de toenemende criminaliteit van vooral drugsbendes en de overvolle gevangenissen nog een gevangenis in de Andes bouwen voor veroordeelde zware criminelen. De gevangenisautoriteiten spreken in Peruaanse media van "een megaproject". Het complex moet veel groter en nog zwaarder beveiligd worden dan de beruchte instelling van Challapalca, niet ver van de Boliviaanse grens. Daar zitten momenteel op 4600 meter hoogte circa 240 veroordeelden vast, onder wie de voor moord in 2010 op een jonge Peruaanse vrouw en om drugssmokkel veroordeelde Nederlander Joran van der Sloot (37).
Door plaatsgebrek wordt Challapalca al uitgebreid voor nog eens tweehonderd gedetineerden. Nu komt er op 5000 meter hoogte in de bergen een hypermoderne zwaarbewaakte gevangenis bij. Challapalca II moet plaats gaan bieden aan 1500 gedetineerden.
De bijna zeventig penitentiaire inrichtingen in Peru zijn bedoeld voor ruim 41.000 gedetineerden. Peruaanse media melden dat het aantal opgesloten verdachten en veroordeelden snel is gestegen en er nu bijna meer dan 90.000 mensen vastzitten.
Meer uit Buitenland
LATAKIA (ANP/AFP) - In Syrië zijn zeker drie doden gevallen bij protesten van de alawitische minderheid in het land. Duizenden alawieten gingen de straat op om te protesteren tegen een bomaanslag op een alawitische moskee afgelopen vrijdag. Op meerdere plekken liep het uit op confrontaties met tegendemonstranten en veiligheidstroepen van de regering.
22 minuten geledenMOGADISHU (ANP/AFP) - De Somalische president Hassan Sheikh Mohamud ziet de Israëlische erkenning van Somaliland als een "bedreiging van de veiligheid en stabiliteit in de wereld en de regio". Het gebied scheidde zich in 1991 af van Somalië en wordt door geen enkel ander land erkend als onafhankelijk.
3 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky doet Kyiv er alles aan om de oorlog met Rusland te beëindigen, maar hangt het bereiken van vrede uiteindelijk af van zijn bondgenoten.
4 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/AFP) - In Zweden zijn drie doden gevallen door een storm die dit weekend meerdere landen in Noord-Europa trof. De storm veroorzaakte zware windstoten, omvallende bomen, verkeershinder en stroomuitval.
5 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Bijna 750.000 huishoudens in het Oekraïense Kyiv hebben weer stroom, nadat hun elektriciteit was uitgevallen door Russische aanvallen. Ook in de regio rondom de hoofdstad zijn reparaties uitgevoerd aan het beschadigde elektriciteitsnetwerk, maar niet iedereen heeft weer stroom.
7 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Actrice Brigitte Bardot is op 91-jarige leeftijd overleden. Dat heeft de Fondation Brigitte Bardot zondag bekendgemaakt. De Française stelde onlangs haar fans nog gerust, nadat ze voor de tweede keer in korte tijd in het ziekenhuis was opgenomen.
7 uur geledenNAYPYIDAW (ANP/AFP) - De Verenigde Naties zeggen dat Myanmar verkiezingen nodig heeft die onder meer "vrij" en "geloofwaardig" zijn. In het land worden nu voor het eerst parlementsverkiezingen gehouden sinds de militaire coup in 2021. Critici spreken van schijnverkiezingen.
9 uur geleden