Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Peru gaat nog een 'supergevangenis' in Andes bouwen

Peru gaat nog een 'supergevangenis' in Andes bouwen

LIMA (ANP) - Peru gaat door de toenemende criminaliteit van vooral drugsbendes en de overvolle gevangenissen nog een gevangenis in de Andes bouwen voor veroordeelde zware criminelen. De gevangenisautoriteiten spreken in Peruaanse media van "een megaproject". Het complex moet veel groter en nog zwaarder beveiligd worden dan de beruchte instelling van Challapalca, niet ver van de Boliviaanse grens. Daar zitten momenteel op 4600 meter hoogte circa 240 veroordeelden vast, onder wie de voor moord in 2010 op een jonge Peruaanse vrouw en om drugssmokkel veroordeelde Nederlander Joran van der Sloot (37).

Door plaatsgebrek wordt Challapalca al uitgebreid voor nog eens tweehonderd gedetineerden. Nu komt er op 5000 meter hoogte in de bergen een hypermoderne zwaarbewaakte gevangenis bij. Challapalca II moet plaats gaan bieden aan 1500 gedetineerden.

De bijna zeventig penitentiaire inrichtingen in Peru zijn bedoeld voor ruim 41.000 gedetineerden. Peruaanse media melden dat het aantal opgesloten verdachten en veroordeelden snel is gestegen en er nu bijna meer dan 90.000 mensen vastzitten.

Meer uit Buitenland

Nieuw team astronauten aangekomen op ruimtestation ISS

CAPE CANAVERAL (ANP/AFP/DPA) - Een nieuw team astronauten is aangekomen op het ruimtestation ISS. Dat blijkt uit beelden die de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA zaterdag vrijgaf.

58 minuten geleden
Parket van Parijs wijst team aan voor Epstein-onderzoek

PARIJS (ANP/AFP) - Het parket van Parijs richt een team op voor onderzoek naar zedendelinquent Jeffrey Epstein. De focus ligt daarbij op mogelijke misdrijven waarbij Fransen betrokken zijn.

4 uur geleden
Zwitserland: Oman faciliteert overleg tussen VS en Iran in Genève

BERN (ANP/AFP) - Oman faciliteert volgende week het overleg tussen de Verenigde Staten en Iran in het Zwitserse Genève. "Zwitserland verwelkomt en ondersteunt deze gesprekken", aldus het Zwitserse ministerie van Buitenlandse Zaken.

6 uur geleden
Tientallen mensen gedood bij aanvallen op Nigeriaanse dorpen

ABUJA (ANP/AFP) - Gewapende mannen hebben meer dan veertig mensen gedood bij drie nieuwe aanvallen op dorpen in Nigeria, zo vertelde een humanitaire bron zaterdag aan AFP.

6 uur geleden
Immigratiedienst VS zette duizenden mensen onterecht vast

WASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse rechters hebben sinds oktober in minstens 4421 zaken bepaald dat de immigratiedienst (ICE) migranten onrechtmatig heeft vastgezet. Persbureau Reuters meldt dit op basis van rechtbankdocumenten.

7 uur geleden
Massale betoging in München tegen regime Iran

MÜNCHEN (ANP/AFP) - Naar schatting 200.000 mensen zijn volgens de politie in München op de been om te demonstreren tegen het regime in Iran. De betoging is op de Theresienwiese, een groot evenemententerrein waar in de herfst ook het Oktoberfest plaatsvindt.

10 uur geleden
Premier Orbán belooft voor verkiezingen goed jaar voor Hongaren

BOEDAPEST (ANP/AFP) - De conservatieve eurosceptische Hongaarse premier Viktor Orbán heeft in zijn jaarlijkse rede over de toestand van het land beloofd dat "2026 een jaar van overwinning zal zijn voor gezinnen, zijn partij Fidesz en voor Hongarije". In april zijn er verkiezingen. Orbán werd sinds 1998 vijf keer premier na grote verkiezingsoverwinningen. Maar volgens opiniepeilingen maakt de oppositie nu kans onder leiding van Peter Magyar om Orbán te verslaan.

11 uur geleden