PersVeilig: politie moet journalisten met rust laten
AMSTERDAM (ANP) - De politie moet journalisten niet oppakken maar met rust laten, ook tijdens de NAVO-top. Dat zegt Peter ter Velde van PersVeilig, een meldpunt voor geweld en agressie tegen journalisten.
Bij een poging van Extinction Rebellion maandag om de snelweg A44 te blokkeren, gaven agenten de aanwezige verslaggevers opdracht om te vertrekken, anders zouden ze worden gearresteerd. Twee journalisten van het Leidsch Dagblad zijn opgepakt, ze zouden geen politieperskaart hebben gehad. Het klimaatprotest was op dat moment nog aan de gang, in een weiland naast de snelweg.
Volgens Ter Velde moet de politie journalisten ongemoeid laten "als ze kunnen laten zien dat zij professioneel journalist zijn". Dat kan bijvoorbeeld met een perskaart die wordt verstrekt door journalistenvereniging NVJ. "We weten inmiddels dat journalisten met demonstranten worden afgevoerd en verhoord. Dat is niet de manier om met journalisten om te gaan", aldus Ter Velde.
De politie en de gemeente zeggen dat er een noodverordening geldt, waarin staat dat niemand binnen 250 meter van de A44 mag komen. Ter Velde kan begrijpen "dat journalisten uit een gebied worden weggestuurd dat door deze noodverordening een verboden gebied is. Maar niet dat journalisten worden opgepakt."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De website van de Autoriteit Persoonsgegevens (AP) is weer bereikbaar. Woensdag werd deze offline gehaald als gevolg van kwetsbaarheden in programmeertaal PHP.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - AIVD-baas Simone Smit houdt er rekening mee dat AI zelf een nieuwe dreiging gaat vormen, los van bestaande dreigingen waarvoor kunstmatige intelligentie wordt ingezet. Dat zegt de directeur-generaal van de Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst in podcast Wereldupdate van denktank Clingendael.
5 uur geledenROERMOND (ANP) - De 59-jarige Fouzia R. is volgens het Openbaar Ministerie als enige verantwoordelijk voor de gewelddadige dood van haar 14-jarige dochter Nour. Het meisje werd op 20 april doodgestoken in een woning aan de Elzenstraat in het Venlose stadsdeel Blerick. Haar vader geldt niet langer als verdachte, aldus het OM.
8 uur geledenLELYSTAD (ANP) - Agenten hebben woensdag in een loods aan de Werfweg in Lelystad ongeveer 3000 kilo aan illegaal zwaar vuurwerk in beslag genomen, meldt de politie donderdag. Ook is een 33-jarige man aangehouden.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) heeft donderdagmiddag nog geen signalen dat de kwetsbaarheden in programmeertaal PHP succesvol zijn misbruikt. Dat meldt de instantie in een nieuwe update. "Ook zijn er momenteel geen aanwijzingen dat de beschikbare patches de kwetsbaarheden onvoldoende verhelpen."
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een 40-jarige man uit Zaandam is veroordeeld tot een week cel en dertig uur taakstraf voor het vernielen van een politievoertuig op maandag in de Amsterdamse wijk Floradorp, meldt het Openbaar Ministerie donderdag. Eerder werd een 22-jarige Amsterdammer al veroordeeld voor vernielingen in Floradorp.
11 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - De kans is heel klein dat een mens besmet raakt met het Shamonda-virus, een veeziekte. En als mensen toch worden geïnfecteerd, hebben de meeste mensen voldoende weerstand. "We kunnen niet uitsluiten dat het virus ook mensen kan infecteren, maar we denken dat het risico laag is", zegt viroloog Chantal Reusken van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM).
12 uur geleden