Persoonlijke ontmoeting Chinese en Amerikaanse defensieminister
SINGAPORE (ANP) - De Chinese en Amerikaanse ministers van Defensie, Wei Fenghe en Lloyd Austin, hebben elkaar vrijdagmiddag voor het eerst persoonlijk ontmoet. Het kwam daarvan tijdens de zogenoemde Shangri-La -dialoog in Singapore, waar vertegenwoordigers van 28 landen rond de Stille Oceaan jaarlijks praten over veiligheidskwesties. Over de inhoud van hun onderhoud onder vier ogen zijn geen mededelingen gedaan.
Volgens de South China Morning Post spraken Wei en Austin een half uur langer dan gepland met elkaar. Beijing en Washington liggen over van alles en nog wat met elkaar overhoop, van de militaire activiteiten in de Zuid-Chinese Zee tot Taiwan en de oorlog in Oekraïne. De Amerikanen proberen tijdens de driedaagse veiligheidsconferentie tegenwicht te bieden voor de de groeiende Chinese invloed in de regio en de banden met Aziatische bondgenoten aan te halen.
Wei en Austin zaten nog niet eerder tegenover elkaar. Ze spraken elkaar in april voor het laatst telefonisch. Wei waarschuwde hem bij die gelegenheid voor onderschatting van de Chinese vastberadenheid of competentie de nationale belangen en waardigheid te verdedigen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De State of the Union-toespraak van de Amerikaanse president Donald Trump wordt ook bijgewoond door vrouwen die zakenman Jeffrey Epstein hebben beschuldigd van seksueel misbruik. Ze zijn uitgenodigd door Democraten en zijn uit op gerechtigheid, zei een Democratisch parlementslid voorafgaand aan de speech.
17 minuten geledenLONDEN (ANP) - De politie is klaar met de doorzoekingen in de oude woning van de voormalige Britse prins Andrew, meldt de politie. Wat de doorzoekingen hebben opgeleverd, is nog niet bekend.
2 uur geledenSANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - Koning Harald van Noorwegen is tijdens zijn vakantie op Tenerife opgenomen in het ziekenhuis. De 89-jarige vorst wordt behandeld aan een infectie en uitdroging, heeft het paleis bekendgemaakt. Zijn toestand "is naar omstandigheden goed".
3 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Een deal tussen Iran en de Verenigde Staten is "binnen bereik, mits diplomatie de prioriteit krijgt". Dat zegt de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi op X. Volgens Araghchi streeft Iran ernaar "in de kortst mogelijke tijd" een "eerlijke en rechtvaardige" deal te sluiten met de VS. Ook herhaalde hij eerdere claims van Iran; het land zou slechts "vreedzame" kerntoepassingen op het oog hebben.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Amerikaanse ambassadeur in Parijs Charles Kushner heeft volgens zijn ambassade een "open en vriendschappelijk" telefoongesprek gevoerd met de Franse minister van Buitenlandse Zaken, Jean-Noël Barrot. Een bron bij de Franse regering zei dat de ambassadeur heeft beloofd zich niet met binnenlandse kwesties te bemoeien. Daarmee lijkt een diplomatieke ruzie gesust.
5 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse autoriteiten hebben tot nu toe 179 gevangenen vrijgelaten onder een nieuwe amnestiewet. Daarnaast hebben 3000 mensen die op borgtocht vrij waren gratie gekregen, meldt Jorge Arreaza die namens het parlement toezicht houdt op de vrijlatingen.
5 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De president van het Louvre, Laurence des Cars, is opgestapt. Ze heeft haar ontslag aangeboden en de Franse president Emmanuel Macron heeft dat geaccepteerd. Een reden voor het vertrek noemt het presidentieel paleis niet, maar daartoe werd wel opgeroepen naar aanleiding van de geruchtmakende juwelenroof uit het Parijse museum in oktober.
6 uur geleden