Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Persoonlijk fouten breken Ajax op tegen AS Roma

Persoonlijk fouten breken Ajax op tegen AS Roma

AMSTERDAM (ANP) - Ajax staat volgende week donderdag in de uitwedstrijd tegen AS Roma voor een loodzware opgave om alsnog door te dringen tot de halve finales van de Europa League. De koploper van de Eredivisie verloor het thuisduel met de Italianen met 1-2.

Roger Ibanez maakte in de 87e minuut het winnende doelpunt. Hij bestrafte de thuisploeg voor twee grote fouten. Dusan Tadic miste bij een voorsprong van 1-0 in de 53e minuut een strafschop en doelman Kjell Scherpen blunderde 4 minuten later bij de 1-1 van Lorenzo Pellegrini.

Het was aan het lijstje met afwezigen te zien dat Ajax al een slopend seizoen achter de rug heeft. Trainer Erik ten Hag kon om uiteenlopende redenen geen beroep doen op André Onana, Maarten Stekelenburg, Daley Blind, Noussair Mazraoui, Sébastien Haller en Perr Schuurs. Scherpen, de derde doelman van Ajax, maakte als basisspeler zijn Europese debuut. De 21-jarige Drent mag zich meteen de jongste Nederlandse doelman ooit in een kwartfinale van Europees bekertoernooi noemen.

Tieners

Met de tieners Jurriën Timber en Devyne Rensch in de achterhoede en Edson Álvarez centraal op het middenveld had Ajax het lastig met AS Roma, dat ook belangrijke spelers als Henrikh Mkhitaryan, Chris Smalling en Stephan El Shaarawy en de geschorste oud-Feyenoorder Rick Karsdorp miste. De bezoekers lieten een groot deel van de eerste helft de bal net iets makkelijker rondgaan dan Ajax, maar keken bij rust toch tegen een achterstand aan.

Davy Klaassen maakte in de 39e minuut de openingstreffer. 'Mister 1-0' zag Gianluca Mancini even twijfelen en speelde Dusan Tadic aan. De aanvoerder van Ajax was niet zelfzuchtig en zag dat zijn ploeggenoot een betere scoringspositie had. Klaassen had de bal voor het intikken en maakte voor de 25e keer de 1-0 voor Ajax. Even na de 1-0 miste Antony een mooie kans op de 2-0.

Strafschop

Tadic kreeg in de 53e minuut een uitgelezen kans op de 2-0. Hij mocht een strafschop nemen, nadat doelman Pau Lópes voor de zoveelste keer zijn defensie met een mislukte trap in de problemen had gebracht. De keeper van AS Roma revancheerde zich door de penalty van Tadic te keren. Vier minuten later eiste de doelman van Ajax een negatieve hoofdrol voor zich op. Hij liet een vrije trap van Lorenzo Pellegrini door zijn handen glippen.

Na de gelijkmaker was Ajax het dichtst bij de 2-1. Antony stuitte tot tweemaal toe op doelman López. De voor de onzichtbare David Neres ingevallen Brian Brobbey miste ook voor open doel. Pijnlijk voor Ajax was dat Ibanez in de 87e minuut wel toesloeg.

Meer uit Voetbal

Paris Saint-Germain steviger aan de leiding door zege op Toulouse

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat weer wat steviger aan de leiding in de Franse competitie. De topclub van coach Luis Enrique won in Parijs met 3-1 van Toulouse.

6 uur geleden
ADO Den Haag loopt door zege op Jong Ajax uit op SC Cambuur

DEN HAAG/VENLO (ANP) - ADO Den Haag heeft afstand genomen van SC Cambuur op de ranglijst van de eerste divisie. De koploper uit Den Haag won in eigen huis met 4-2 van Jong Ajax. Cambuur ging met 3-0 onderuit bij VVV-Venlo.

6 uur geleden
NEC-middenvelder Chery stopt als international van Suriname

NIJMEGEN (ANP) - Tjaronn Chery stopt als international van Suriname. De middenvelder van NEC maakte dat vrijdag bekend op Instagram. Suriname verloor vorige week met Chery als aanvoerder in de play-offs van Bolivia en kwalificeerde zich niet voor het WK voetbal dit jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.

8 uur geleden
Liverpool-coach Slot mist keeper Alisson tegen City en PSG

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-coach Arne Slot kan zaterdag in de kwartfinale van de FA Cup tegen Manchester City en in de twee wedstrijden tegen Paris Saint-Germain in de Champions League geen beroep doen op doelman Alisson Becker. De Braziliaanse keeper is vorige maand geblesseerd geraakt in de door Liverpool gewonnen wedstrijd tegen Galatasaray.

12 uur geleden
AZ-aanvoerder Clasie keert na blessure terug in selectie

ALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld kan zaterdag tegen Fortuna Sittard weer beschikken over aanvoerder Jordy Clasie. De 34-jarige middenvelder zit voor het eerst weer bij de selectie, nadat hij eind september een enkelblessure opliep.

13 uur geleden
Vitesse ziet voorlopig af van aanstellen technisch manager

ARNHEM (ANP) - Vitesse ziet voorlopig af van het aanstellen van een externe technisch manager. De reden is de bestaande onzekerheid over de positie van de club, melden de Arnhemmers.

13 uur geleden
Spits Miedema mist WK-kwalificatiewedstrijden tegen Frankrijk

ZEIST (ANP) - Vivianne Miedema kan niet meedoen in de komende twee WK-kwalificatiewedstrijden van het Nederlands elftal tegen Frankrijk. De spits van Manchester City, die zaterdag nog twee keer scoorde tegen Manchester United, is geblesseerd. Bondscoach Arjan Veurink heeft Kayleigh van Dooren als vervangster opgeroepen, meldt de KNVB.

13 uur geleden