Persoonlijk fouten breken Ajax op tegen AS Roma
AMSTERDAM (ANP) - Ajax staat volgende week donderdag in de uitwedstrijd tegen AS Roma voor een loodzware opgave om alsnog door te dringen tot de halve finales van de Europa League. De koploper van de Eredivisie verloor het thuisduel met de Italianen met 1-2.
Roger Ibanez maakte in de 87e minuut het winnende doelpunt. Hij bestrafte de thuisploeg voor twee grote fouten. Dusan Tadic miste bij een voorsprong van 1-0 in de 53e minuut een strafschop en doelman Kjell Scherpen blunderde 4 minuten later bij de 1-1 van Lorenzo Pellegrini.
Het was aan het lijstje met afwezigen te zien dat Ajax al een slopend seizoen achter de rug heeft. Trainer Erik ten Hag kon om uiteenlopende redenen geen beroep doen op André Onana, Maarten Stekelenburg, Daley Blind, Noussair Mazraoui, Sébastien Haller en Perr Schuurs. Scherpen, de derde doelman van Ajax, maakte als basisspeler zijn Europese debuut. De 21-jarige Drent mag zich meteen de jongste Nederlandse doelman ooit in een kwartfinale van Europees bekertoernooi noemen.
Tieners
Met de tieners Jurriën Timber en Devyne Rensch in de achterhoede en Edson Álvarez centraal op het middenveld had Ajax het lastig met AS Roma, dat ook belangrijke spelers als Henrikh Mkhitaryan, Chris Smalling en Stephan El Shaarawy en de geschorste oud-Feyenoorder Rick Karsdorp miste. De bezoekers lieten een groot deel van de eerste helft de bal net iets makkelijker rondgaan dan Ajax, maar keken bij rust toch tegen een achterstand aan.
Davy Klaassen maakte in de 39e minuut de openingstreffer. 'Mister 1-0' zag Gianluca Mancini even twijfelen en speelde Dusan Tadic aan. De aanvoerder van Ajax was niet zelfzuchtig en zag dat zijn ploeggenoot een betere scoringspositie had. Klaassen had de bal voor het intikken en maakte voor de 25e keer de 1-0 voor Ajax. Even na de 1-0 miste Antony een mooie kans op de 2-0.
Strafschop
Tadic kreeg in de 53e minuut een uitgelezen kans op de 2-0. Hij mocht een strafschop nemen, nadat doelman Pau Lópes voor de zoveelste keer zijn defensie met een mislukte trap in de problemen had gebracht. De keeper van AS Roma revancheerde zich door de penalty van Tadic te keren. Vier minuten later eiste de doelman van Ajax een negatieve hoofdrol voor zich op. Hij liet een vrije trap van Lorenzo Pellegrini door zijn handen glippen.
Na de gelijkmaker was Ajax het dichtst bij de 2-1. Antony stuitte tot tweemaal toe op doelman López. De voor de onzichtbare David Neres ingevallen Brian Brobbey miste ook voor open doel. Pijnlijk voor Ajax was dat Ibanez in de 87e minuut wel toesloeg.
Meer uit Voetbal
GUADALAJARA (ANP) - Colombia heeft bij het wereldkampioenschap voetbal de knock-outfase bereikt. De Zuid-Amerikanen waren in Guadalajara in Mexico met 1-0 te sterk voor de Democratische Republiek Congo, dat het toernooi begon met een knap gelijkspel (1-1) tegen Portugal.
1 uur geledenMIAMI (ANP) - Brazilië kan in de laatste groepswedstrijd op het wereldkampioenschap tegen Schotland weer beschikken over Neymar. De 34-jarige spits is hersteld van de kuitblessure die hij eind mei opliep.
3 uur geledenTORONTO (ANP) - Kroatië is nog volop in de strijd om een plaats bij de laatste 32 op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het elftal van bondscoach Zlatko Dalić versloeg in de nacht van dinsdag op woensdag Panama met 1-0 door een doelpunt van Ante Budimir.
3 uur geledenFOXBOROUGH (ANP) - Thomas Tuchel, bondscoach van de Engelse voetballers, maakte tegenstander Ghana dinsdag (plaatselijke tijd) na het doelpuntloze gelijkspel op het wereldkampioenschap complimenten. "Ik heb enorm veel respect voor Ghana. Ze verdedigden met veel vastberadenheid en discipline en leverden een van de meest fysieke verdedigende prestaties die ik ooit van een team heb gezien", zei de Duitser tegen verslaggevers in Foxborough.
3 uur geledenBOSTON (ANP) - De Franse voetballers hebben hun medeleven betuigd aan Didier Deschamps. De bondscoach verlaat de nationale ploeg op het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Mexico en Canada tijdelijk om de uitvaart van zijn moeder bij te wonen.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Gianni Infantino heeft de drinkpauzes bij het wereldkampioenschap voetbal verdedigd. "De belangrijkste reden is de hitte, maar we moeten ook begrijpen dat in een toernooi als het WK - dat 39 dagen duurt en waarbij teams in die periode mogelijk acht wedstrijden spelen - een rustmoment enorm belangrijk is", zei de FIFA-voorzitter dinsdag (plaatselijke tijd) in gesprek met journalisten in New York.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino is erg tevreden over het verloop van het wereldkampioenschap voetbal tot dusverre. "Het is ongelooflijk. Dit is groter dan alles wat de wereld ooit heeft gezien. Niet alleen op voetbalgebied, maar welk evenement dan ook. Het is het meest succesvolle evenement in de geschiedenis", sprak de Zwitser dinsdag (plaatselijke tijd) tegen journalisten in New York.
5 uur geleden