Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Persoonlijk fouten breken Ajax op tegen AS Roma

Persoonlijk fouten breken Ajax op tegen AS Roma

AMSTERDAM (ANP) - Ajax staat volgende week donderdag in de uitwedstrijd tegen AS Roma voor een loodzware opgave om alsnog door te dringen tot de halve finales van de Europa League. De koploper van de Eredivisie verloor het thuisduel met de Italianen met 1-2.

Roger Ibanez maakte in de 87e minuut het winnende doelpunt. Hij bestrafte de thuisploeg voor twee grote fouten. Dusan Tadic miste bij een voorsprong van 1-0 in de 53e minuut een strafschop en doelman Kjell Scherpen blunderde 4 minuten later bij de 1-1 van Lorenzo Pellegrini.

Het was aan het lijstje met afwezigen te zien dat Ajax al een slopend seizoen achter de rug heeft. Trainer Erik ten Hag kon om uiteenlopende redenen geen beroep doen op André Onana, Maarten Stekelenburg, Daley Blind, Noussair Mazraoui, Sébastien Haller en Perr Schuurs. Scherpen, de derde doelman van Ajax, maakte als basisspeler zijn Europese debuut. De 21-jarige Drent mag zich meteen de jongste Nederlandse doelman ooit in een kwartfinale van Europees bekertoernooi noemen.

Tieners

Met de tieners Jurriën Timber en Devyne Rensch in de achterhoede en Edson Álvarez centraal op het middenveld had Ajax het lastig met AS Roma, dat ook belangrijke spelers als Henrikh Mkhitaryan, Chris Smalling en Stephan El Shaarawy en de geschorste oud-Feyenoorder Rick Karsdorp miste. De bezoekers lieten een groot deel van de eerste helft de bal net iets makkelijker rondgaan dan Ajax, maar keken bij rust toch tegen een achterstand aan.

Davy Klaassen maakte in de 39e minuut de openingstreffer. 'Mister 1-0' zag Gianluca Mancini even twijfelen en speelde Dusan Tadic aan. De aanvoerder van Ajax was niet zelfzuchtig en zag dat zijn ploeggenoot een betere scoringspositie had. Klaassen had de bal voor het intikken en maakte voor de 25e keer de 1-0 voor Ajax. Even na de 1-0 miste Antony een mooie kans op de 2-0.

Strafschop

Tadic kreeg in de 53e minuut een uitgelezen kans op de 2-0. Hij mocht een strafschop nemen, nadat doelman Pau Lópes voor de zoveelste keer zijn defensie met een mislukte trap in de problemen had gebracht. De keeper van AS Roma revancheerde zich door de penalty van Tadic te keren. Vier minuten later eiste de doelman van Ajax een negatieve hoofdrol voor zich op. Hij liet een vrije trap van Lorenzo Pellegrini door zijn handen glippen.

Na de gelijkmaker was Ajax het dichtst bij de 2-1. Antony stuitte tot tweemaal toe op doelman López. De voor de onzichtbare David Neres ingevallen Brian Brobbey miste ook voor open doel. Pijnlijk voor Ajax was dat Ibanez in de 87e minuut wel toesloeg.

Meer uit Voetbal

Inter dichter bij titel door nederlaag Napoli tegen Lazio

NAPELS (ANP) - Internazionale is weer een stap dichter bij de titel in de Serie A. Concurrent en titelverdediger Napoli ging in het eigen Stadio Diego Armando Maradona met 2-0 onderuit tegen Lazio.

47 minuten geleden
Bayern München officieus kampioen na nederlaag Dortmund

SINSHEIM (ANP) - Bayern München is zonder te spelen officieus kampioen van Duitsland geworden. De koploper zag nummer 2 Borussia Dortmund met 2-1 verliezen bij Hoffenheim. Bayern kan zondag thuis tegen VfB Stuttgart de titel vastleggen.

3 uur geleden
Inter nadert titel Serie A na zege op Cagliari: 3-0

MILAAN (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Italiaanse Serie A verstevigd met een 3-0-overwinning op het laaggeklasseerde Cagliari. De ploeg van coach Cristian Chivu kwam door de zege een stap dichter bij de titel. De voorsprong op eerste achtervolger Napoli bedraagt 12 punten.

22 uur geleden
Iraanse voetbalsters danken 'veilige haven' Australië voor asiel

SYDNEY (ANP/RTR) - Twee Iraanse voetbalsters die asiel kregen in Australië hebben in een gezamenlijke verklaring hun dankbaarheid uitgesproken voor de hulp van het land. Ze noemen Australië een "veilige haven" en spreken de wens uit een nieuw leven op te bouwen. "We zijn topsporters en het blijft onze droom om onze sportcarrière hier in Australië voort te zetten", schreven Fatemeh Pasandideh en Atefeh Ramezanisadeh.

23 uur geleden
Ajax-middenvelder Fitz-Jim ondergaat schouderoperatie

AMSTERDAM (ANP) - Ajax kan tijdens het restant van het seizoen geen beroep meer doen op Kian Fitz-Jim. De 22-jarige middenvelder heeft vrijdag een schouderoperatie ondergaan. Hij kampte al langer met klachten aan het gewricht.

1 dag geleden
Veurink: Oranje zal nog beter moeten spelen in Frankrijk

ZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink gaf de zege van de Nederlandse voetbalsters van dinsdag op Frankrijk (2-1) in de WK-kwalificatie een rapportcijfer tien. Toch weet hij bijna zeker dat Oranje zaterdag in Auxerre tijdens het uitduel beter moet spelen om weer een resultaat te halen. "Ik heb niet de illusie dat we nu plotseling zestig procent van de wedstrijd in balbezit zijn", zei hij op een persconferentie in Zeist. "Maar als we de bal hebben, dan moet het beter."

1 dag geleden
FC Twente begint nieuw seizoen zonder uitfans na vuurwerkstraf

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente mag tijdens de eerste uitwedstrijd van het nieuwe seizoen geen supporters meenemen. De club accepteerde een schikkingsvoorstel van de KNVB van twee uitwedstrijden zonder supporters, waarvan een wedstrijd voorwaardelijk, voor het afgestoken vuurwerk tijdens de bekerwedstrijd bij FC Utrecht op 13 januari. Dat meldt FC Twente op de eigen website.

1 dag geleden