Persoonlijk fouten breken Ajax op tegen AS Roma
AMSTERDAM (ANP) - Ajax staat volgende week donderdag in de uitwedstrijd tegen AS Roma voor een loodzware opgave om alsnog door te dringen tot de halve finales van de Europa League. De koploper van de Eredivisie verloor het thuisduel met de Italianen met 1-2.
Roger Ibanez maakte in de 87e minuut het winnende doelpunt. Hij bestrafte de thuisploeg voor twee grote fouten. Dusan Tadic miste bij een voorsprong van 1-0 in de 53e minuut een strafschop en doelman Kjell Scherpen blunderde 4 minuten later bij de 1-1 van Lorenzo Pellegrini.
Het was aan het lijstje met afwezigen te zien dat Ajax al een slopend seizoen achter de rug heeft. Trainer Erik ten Hag kon om uiteenlopende redenen geen beroep doen op André Onana, Maarten Stekelenburg, Daley Blind, Noussair Mazraoui, Sébastien Haller en Perr Schuurs. Scherpen, de derde doelman van Ajax, maakte als basisspeler zijn Europese debuut. De 21-jarige Drent mag zich meteen de jongste Nederlandse doelman ooit in een kwartfinale van Europees bekertoernooi noemen.
Tieners
Met de tieners Jurriën Timber en Devyne Rensch in de achterhoede en Edson Álvarez centraal op het middenveld had Ajax het lastig met AS Roma, dat ook belangrijke spelers als Henrikh Mkhitaryan, Chris Smalling en Stephan El Shaarawy en de geschorste oud-Feyenoorder Rick Karsdorp miste. De bezoekers lieten een groot deel van de eerste helft de bal net iets makkelijker rondgaan dan Ajax, maar keken bij rust toch tegen een achterstand aan.
Davy Klaassen maakte in de 39e minuut de openingstreffer. 'Mister 1-0' zag Gianluca Mancini even twijfelen en speelde Dusan Tadic aan. De aanvoerder van Ajax was niet zelfzuchtig en zag dat zijn ploeggenoot een betere scoringspositie had. Klaassen had de bal voor het intikken en maakte voor de 25e keer de 1-0 voor Ajax. Even na de 1-0 miste Antony een mooie kans op de 2-0.
Strafschop
Tadic kreeg in de 53e minuut een uitgelezen kans op de 2-0. Hij mocht een strafschop nemen, nadat doelman Pau Lópes voor de zoveelste keer zijn defensie met een mislukte trap in de problemen had gebracht. De keeper van AS Roma revancheerde zich door de penalty van Tadic te keren. Vier minuten later eiste de doelman van Ajax een negatieve hoofdrol voor zich op. Hij liet een vrije trap van Lorenzo Pellegrini door zijn handen glippen.
Na de gelijkmaker was Ajax het dichtst bij de 2-1. Antony stuitte tot tweemaal toe op doelman López. De voor de onzichtbare David Neres ingevallen Brian Brobbey miste ook voor open doel. Pijnlijk voor Ajax was dat Ibanez in de 87e minuut wel toesloeg.
Meer uit Voetbal
TURIJN (ANP) - Galatasaray heeft met heel veel moeite de achtste finale van de Champions League bereikt. De kampioen van Turkije verspeelde in reguliere speeltijd van het uitduel met Juventus een voorsprong van 5-2 uit het eerste duel (3-0). Victor Osimhen en Barış Alper Yılmaz schoten de club uit Istanbul in de verlenging alsnog naar de laatste zestien (3-2).
3 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid staat in de achtste finale van de Champions League. De club won voor eigen publiek van Benfica (2-1), na de zege van vorige week in Lissabon (0-1).
4 uur geledenCOMO (ANP) - Jayden Addai komt dit seizoen waarschijnlijk niet meer in actie voor Como. De Nederlandse buitenspeler heeft een achillespeesblessure op de training opgelopen. Hij wordt volgens zijn Italiaanse club snel geopereerd.
4 uur geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé mist de komende wedstrijden van Real Madrid. De aanvaller heeft last van zijn linkerknie. "Ik weet niet hoelang hij nodig zal hebben, maar ik denk dat het geen kwestie van dagen zal zijn. Het zal wat langer duren, hopelijk zo kort mogelijk", zei trainer Álvaro Arbeloa vlak voor het thuisduel met Benfica in de tussenronde van de Champions League.
4 uur geledenBERGAMO (ANP) - Atalanta is ten koste van Borussia Dortmund doorgedrongen tot de achtste finales van de Champions League. De ploeg van aanvoerder Marten de Roon werkte thuis in de returnwedstrijd van de tussenronde de opgelopen achterstand uit het eerste duel (2-0) weg met een 4-1-zege. Lazar Samardzic maakte diep in de blessuretijd vanaf de strafschopstip de belangrijke 4-1 van de Italianen.
6 uur geledenMADRID (ANP) - Gianluca Prestianni ontbreekt definitief in de uitwedstrijd van Benfica tegen Real Madrid in de tussenronde van de Champions League. De club uit Portugal is vergeefs in beroep gegaan tegen de schorsing van de Argentijn, zo meldt de UEFA.
9 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Andries Veurink blijft ook na de recente onthullingen van oud-international Sherida Spitse scherp op de sfeer tussen de Nederlandse voetbalsters. De vorig jaar gestopte recordinternational schrijft in haar pas verschenen boek dat zij en middenveldster Daniëlle van de Donk door een teamgenoot "voor de bus zijn gegooid". De collega-international zou aan oud-bondscoach Andries Jonker hebben verteld dat het tweetal niet met hem verder wilde.
9 uur geleden