Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Persoonlijk fouten breken Ajax op tegen AS Roma

Persoonlijk fouten breken Ajax op tegen AS Roma

AMSTERDAM (ANP) - Ajax staat volgende week donderdag in de uitwedstrijd tegen AS Roma voor een loodzware opgave om alsnog door te dringen tot de halve finales van de Europa League. De koploper van de Eredivisie verloor het thuisduel met de Italianen met 1-2.

Roger Ibanez maakte in de 87e minuut het winnende doelpunt. Hij bestrafte de thuisploeg voor twee grote fouten. Dusan Tadic miste bij een voorsprong van 1-0 in de 53e minuut een strafschop en doelman Kjell Scherpen blunderde 4 minuten later bij de 1-1 van Lorenzo Pellegrini.

Het was aan het lijstje met afwezigen te zien dat Ajax al een slopend seizoen achter de rug heeft. Trainer Erik ten Hag kon om uiteenlopende redenen geen beroep doen op André Onana, Maarten Stekelenburg, Daley Blind, Noussair Mazraoui, Sébastien Haller en Perr Schuurs. Scherpen, de derde doelman van Ajax, maakte als basisspeler zijn Europese debuut. De 21-jarige Drent mag zich meteen de jongste Nederlandse doelman ooit in een kwartfinale van Europees bekertoernooi noemen.

Tieners

Met de tieners Jurriën Timber en Devyne Rensch in de achterhoede en Edson Álvarez centraal op het middenveld had Ajax het lastig met AS Roma, dat ook belangrijke spelers als Henrikh Mkhitaryan, Chris Smalling en Stephan El Shaarawy en de geschorste oud-Feyenoorder Rick Karsdorp miste. De bezoekers lieten een groot deel van de eerste helft de bal net iets makkelijker rondgaan dan Ajax, maar keken bij rust toch tegen een achterstand aan.

Davy Klaassen maakte in de 39e minuut de openingstreffer. 'Mister 1-0' zag Gianluca Mancini even twijfelen en speelde Dusan Tadic aan. De aanvoerder van Ajax was niet zelfzuchtig en zag dat zijn ploeggenoot een betere scoringspositie had. Klaassen had de bal voor het intikken en maakte voor de 25e keer de 1-0 voor Ajax. Even na de 1-0 miste Antony een mooie kans op de 2-0.

Strafschop

Tadic kreeg in de 53e minuut een uitgelezen kans op de 2-0. Hij mocht een strafschop nemen, nadat doelman Pau Lópes voor de zoveelste keer zijn defensie met een mislukte trap in de problemen had gebracht. De keeper van AS Roma revancheerde zich door de penalty van Tadic te keren. Vier minuten later eiste de doelman van Ajax een negatieve hoofdrol voor zich op. Hij liet een vrije trap van Lorenzo Pellegrini door zijn handen glippen.

Na de gelijkmaker was Ajax het dichtst bij de 2-1. Antony stuitte tot tweemaal toe op doelman López. De voor de onzichtbare David Neres ingevallen Brian Brobbey miste ook voor open doel. Pijnlijk voor Ajax was dat Ibanez in de 87e minuut wel toesloeg.

Meer uit Voetbal

Go Ahead Eagles neemt met zege afstand van onderste plaatsen

ROTTERDAM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft afstand van de onderste plaatsen van de Eredivisie genomen. De club won de uitwedstrijd tegen Excelsior (0-1) en klom naar de twaalfde plaats van de ranglijst.

6 uur geleden
Verdediger Timber kopt Arsenal naar zege op Chelsea

LONDEN (ANP) - Jurriën Timber heeft Arsenal aan een belangrijke zege op Chelsea geholpen. De verdediger maakte het winnende doelpunt voor de koploper van de Premier League (2-1). Hij kopte raak na een hoekschop van Declan Rice.

8 uur geleden
FC Utrecht kan dankzij zege op AZ weer juichen in Galgenwaard

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de thuiswedstrijd tegen AZ gewonnen. De ploeg van trainer Ron Jans vierde de eerste zege sinds 9 november in Stadion Galgenwaard, toen Ajax werd verslagen (2-1).

9 uur geleden
Feyenoord stelt Van Persie teleur: terecht verloren bij FC Twente

ENSCHEDE (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie vindt dat zijn ploeg "terecht" van FC Twente heeft verloren. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 onderuit. Feyenoord staat nog wel op de tweede plaats in de Eredivisie.

11 uur geleden
United wint van Palace en klimt naar derde plaats

MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Crystal Palace gewonnen (2-1). De club klom met de zege naar de derde plaats van de ranglijst van de Premier League.

11 uur geleden
FC Groningen verliest tegen FC Volendam voor zesde keer op rij

VOLENDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor de zesde keer op rij een competitienederlaag geleden. Het elftal van coach Dick Lukkien verloor met 3-2 bij FC Volendam. FC Groningen duikelde naar de elfde plaats in de Eredivisie. FC Volendam steeg naar de dertiende plaats.

12 uur geleden
Feyenoord verliest bij Twente, maar blijft tweede in Eredivisie

ENSCHEDE (ANP) - Feyenoord heeft in Enschede de zevende competitienederlaag van het seizoen geleden. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 ten onder tegen FC Twente. Feyenoord blijft desondanks op de tweede plaats van de Eredivisie staan. FC Twente klom naar de vijfde plaats.

12 uur geleden