Persoon die te water raakte in Botlek waarschijnlijk overleden
ROTTERDAM (ANP) - De persoon die na een aanvaring tussen een schip en een boorplatform in de Botlek in Rotterdam te water raakte, is hoogstwaarschijnlijk overleden, meldt de veiligheidsregio. "Je kunt het pas echt zeggen als je iemand hebt gevonden", aldus een woordvoerder, "maar we gaan er wel van uit." De politie meldt dat het gaat om een 59-jarige man uit Hoogvliet, wat tot Rotterdam behoort.
Het ongeluk gebeurde rond 11.30 uur. Aanvankelijk werd een reddingsactie opgetuigd, maar dat is inmiddels "helaas" een bergingsactie geworden, laat de veiligheidsregio weten. Dat wil volgens de politie Rotterdam zeggen dat andere specialisten gaan zoeken dan in het geval van een redding. De duikteams van de brandweer zijn gestopt met zoeken.
De kans dat iemand het langer dan een uur in het water uithoudt, is volgens de veiligheidsregio niet groot. Daarom is het volgens de woordvoerder "realistisch" om te denken dat de persoon is overleden. Over de identiteit van de persoon die te water raakte, is nog niets bekend.
De Nederlandse Arbeidsinspectie gaat ter plaatse om een onderzoek naar het ongeval op te starten. Ook de Onderzoeksraad voor Veiligheid (OVV) "start een verkenning", laat een woordvoerster weten. Of de raad ook naar de haven toegaat is nog niet besloten. Ook is nog onduidelijk of de OVV daadwerkelijk een onderzoek naar het voorval gaat doen.
Meer uit Binnenland
BREDA/DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft geen aanknopingspunten om een strafrechtelijk onderzoek te beginnen naar het lekken van de sollicitatie van Esmah Lahlah voor burgemeestersfuncties in Delft en Tilburg. Afgelopen jaar lekte uit dat het Tweede Kamerlid van GroenLinks-PvdA op beide vacatures had gesolliciteerd. Omdat daarmee de geheimhoudingsplicht die rond zulke procedures geldt werd geschonden, deden de commissarissen van de Koning in Zuid-Holland en Noord-Brabant aangifte.
14 minuten geledenPARAMARIBO (ANP) - Schrijfster Astrid Roemer is overleden op 78-jarige leeftijd. Dat bevestigt haar uitgeverij Prometheus na berichtgeving van onder meer de Surinaamse website Starnieuws. Ze brak in Nederland door in 1982 met Over de gekte van een vrouw, "een experimentele roman over de complexiteit van het vrouw-zijn", vermeldt de uitgeverij op de website. Roemer was een belangrijke stem in de Nederlands-Caribische literatuur.
1 uur geledenBREDA (ANP) - Het Openbaar Ministerie doet geen verder onderzoek naar het lekken van geheime informatie bij de zoektocht naar een nieuwe burgemeester van Tilburg. Eind oktober werd bekend dat Esmah Lahlah, de nummer twee op de landelijke kandidatenlijst van GroenLinks-PvdA tijdens de verkiezingscampagne, had gesolliciteerd op de post. De sollicitatiebrief van Lahlah was gelekt naar het Brabants Dagblad.
1 uur geledenHAARLEM (ANP) - Een 19-jarige man wordt vervolgd voor het veroorzaken van de explosie en daaropvolgende brand in een appartementencomplex in Heerhugowaard in april vorig jaar. Vier appartementen raakten zwaar beschadigd en er was sprake van instortingsgevaar. Vijf mensen raakten lichtgewond.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft vrijdag twaalf jaar cel geƫist tegen twee mannen die worden verdacht van een aanslag op een Rotterdamse advocaat in december 2024. Toen ging een explosief af onder zijn auto, terwijl hij stond te wachten voor het stoplicht bij de Maastunnel in Rotterdam. De advocaat was die ochtend onderweg naar zijn werk. Hij raakte niet gewond, zijn Mercedes liep wel schade op.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De treinen rijden het hele weekend volgens een aangepaste, afgeschaalde dienstregeling, meldt ProRail. Het bedrijf zegt dat sneeuw en ijs zorgen voor problemen met de wissels. Zondag wordt bekeken of de treinen vanaf maandag weer volgens de normale dienstregeling kunnen rijden.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ook het komende weekend heeft het winterse weer invloed op de afvalinzameling in meerdere gemeenten. Onder meer in Almere, Nieuwegein en Veendam wordt deze week geen huishoudelijk afval opgehaald, en ook de inzameling van grofvuil en kerstbomen ligt op sommige plekken tijdelijk stil.
2 uur geleden