Personeelstekorten autobranche lopen verder op
DEN HAAG (ANP) - De personeelstekorten in de auto- en motorbranche lopen verder op, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Meer dan een derde van de ondernemers zegt een tekort aan personeel te hebben aan het begin van het derde kwartaal. Drie maanden eerder was dat nog minder dan een kwart. In totaal staan er bijna 10.000 banen open, het hoogste aantal in 25 jaar.
De zorgen om die tekorten drukken ook op het vertrouwen dat ondernemers in deze branche hebben. Dat liep in het tweede kwartaal wat terug. Ook ten opzichte van andere branches zijn de ondernemers in de autosector wat pessimistischer.
De omzet van de auto- en motorbranche groeide in het tweede kwartaal van dit jaar met 5 procent ten opzichte van vorig jaar. Die toename is volgens het statistiekbureau voor het grootste deel terug te voeren op hogere prijzen.
Reparatiebedrijven
Vooral gespecialiseerde reparatiebedrijven zagen de omzet toenemen, met wel 13,7 procent. Ook de handel in zwaardere bedrijfswagens en in auto-onderdelen bracht ruim 10 procent meer op.
Importeurs van nieuwe personenauto's zetten 8 procent meer om op jaarbasis. De handel in en reparatie van personenauto's bracht maar 1,8 procent meer omzet op dan een jaar eerder. Dat heeft vooral te maken met de sterke groei in het tweede kwartaal van 2021, waarin veel omzetverlies van tijdens de coronacrisis werd ingehaald.
Meer uit Financieel
BRUSSEL/DEN HAAG (ANP) - Nederland, Duitsland en vier andere landen hebben de EU een begrotingsultimatum gesteld. Dat schrijft de krant Financial Times, die een brief van de leiders van de landen heeft ingezien. Ze eisen dat uitgaven met "honderden miljarden" worden verlaagd, anders dreigen ze steun voor de zevenjarige begroting te onthouden.
25 minuten geledenHONGKONG (ANP/BLOOMBERG) - Webwinkel Shein ging dinsdag hard omlaag op de aandelenbeurs in Hongkong na de bekendmaking van tegenvallende cijfers. Shein maakte op 1 september zijn beursdebuut in Hongkong en kwam maandag voor het eerst als beursgenoteerd bedrijf met resultaten naar buiten.
38 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Arcadis gaat ongeveer duizend banen schrappen, maakte het advies- en ingenieursbureau bekend. De Nederlandse onderneming kondigde verder aan het merendeel van zijn architectuuractiviteiten af te stoten, evenals de activiteiten in China.
51 minuten geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het nieuwste model van ontwikkelaar OpenAI zal niet begin oktober worden gelanceerd, zoals gepland was. The Wall Street Journal meldde in de nacht van maandag op dinsdag dat er veiligheidszorgen zijn over het model GPT-6.1 Astra. Het wordt voorlopig niet beschikbaar gesteld aan gebruikers na interne testen, bevestigde het bedrijf achter ChatGPT.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Wall Street is maandag lager gesloten, onder druk van een sterk opgelopen rente op Amerikaanse staatsobligaties. De beurshandel kreeg geen steun van de olieprijzen, die in de laatste handelsuren flink terugzakten vanaf hun hoogste niveau eerder op de dag. Dat gebeurde na mediaberichten dat president Donald Trump openstaat voor het versoepelen van sancties tegen Iran in verband met het nucleaire programma.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump verwacht dat er een handelsakkoord met Canada komt, omdat Canada een akkoord wil. Dat zei hij maandag tegen verslaggevers in het Oval Office.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump kondigde maandag plannen aan voor de bouw van een staalfabriek van 15 miljard dollar, die de grootste in zijn soort moet worden in de geschiedenis van de Verenigde Staten. De fabriek wordt gebouwd door het Amerikaanse staal- en mijnbouwbedrijf Mesabi Metallics in de staat Iowa, zo werd eerder op de dag bekend.
10 uur geleden