Personeelstekorten autobranche lopen verder op
DEN HAAG (ANP) - De personeelstekorten in de auto- en motorbranche lopen verder op, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Meer dan een derde van de ondernemers zegt een tekort aan personeel te hebben aan het begin van het derde kwartaal. Drie maanden eerder was dat nog minder dan een kwart. In totaal staan er bijna 10.000 banen open, het hoogste aantal in 25 jaar.
De zorgen om die tekorten drukken ook op het vertrouwen dat ondernemers in deze branche hebben. Dat liep in het tweede kwartaal wat terug. Ook ten opzichte van andere branches zijn de ondernemers in de autosector wat pessimistischer.
De omzet van de auto- en motorbranche groeide in het tweede kwartaal van dit jaar met 5 procent ten opzichte van vorig jaar. Die toename is volgens het statistiekbureau voor het grootste deel terug te voeren op hogere prijzen.
Reparatiebedrijven
Vooral gespecialiseerde reparatiebedrijven zagen de omzet toenemen, met wel 13,7 procent. Ook de handel in zwaardere bedrijfswagens en in auto-onderdelen bracht ruim 10 procent meer op.
Importeurs van nieuwe personenauto's zetten 8 procent meer om op jaarbasis. De handel in en reparatie van personenauto's bracht maar 1,8 procent meer omzet op dan een jaar eerder. Dat heeft vooral te maken met de sterke groei in het tweede kwartaal van 2021, waarin veel omzetverlies van tijdens de coronacrisis werd ingehaald.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - Elektrische en hybride auto's hebben in de Europese Unie aan populariteit gewonnen, geholpen door recordprijzen voor benzine en diesel als gevolg van oorlogen in het Midden-Oosten en Oekraïne.
19 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De komende drie jaar heeft de bouwsector zo'n 73.000 nieuwe medewerkers nodig, denkt het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB). De bouw kampt al jaren met personeelstekorten, terwijl Nederland veel woningen wil bouwen, het stroomnet wil uitbreiden, infrastructuur wil renoveren en verduurzamen. De opschaling bij Defensie en in de defensie-industrie zorgt daarnaast voor extra concurrentie om personeel. Het EIB waarschuwt in een rapport dat het daarom "niet vanzelfsprekend" is dat alle maatschappelijke ambities tegelijk kunnen worden gerealiseerd.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Milieuorganisaties en omwonenden stappen naar de Raad van State omdat ze het niet eens zijn met het nieuwe Luchthavenverkeersbesluit (LVB) Schiphol. Volgens onder meer Greenpeace Nederland, Milieudefensie en SchipholWatch legaliseert het nieuwe besluit, dat 1 november in werking moet treden, "jarenlange illegale overlast" en "schaadt het de gezondheid". De coalitie van milieuclubs en omwonenden eist bij de Raad van State dat het besluit wordt vernietigd.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het aantal startende bedrijven in Nederland is in het derde kwartaal van dit jaar met ruim 15 procent gestegen vergeleken met dezelfde periode vorig jaar. Dit is de sterkste stijging in jaren. In totaal werden ruim 62.000 nieuwe bedrijfsvestigingen geregistreerd, tegenover ongeveer 54.000 een jaar eerder. Dat meldt de Kamer van Koophandel (KVK).
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Het aantal Europese octrooiaanvragen door een universiteit, publieke onderzoeksorganisatie of onderzoeksziekenhuis is in de afgelopen twintig jaar meer dan verdubbeld. Dat meldt het Europees Octrooibureau (EOB) donderdag. Nederland is volgens het EOB een van de landen waar het aantal octrooiaanvragen van publieke onderzoeksinstellingen het sterkst is gegroeid.
6 uur geledenAUSTIN (ANP) - Tesla heeft in het derde kwartaal een lagere winst geboekt dan een jaar eerder, terwijl de omzet gelijk bleef. Ondanks het lagere resultaat overtrof het bedrijf onder leiding van Elon Musk de verwachtingen op de financiële markten. Daar leefden zorgen dat toegenomen investeringen in kunstmatige intelligentie en mensachtige robots een te grote kostenpost zouden worden voor de fabrikant van elektrische auto's.
7 uur geledenMENLO PARK (ANP/RTR) - Socialemediabedrijf Meta verwacht dit jaar nog meer te investeren in kunstmatige intelligentie (AI). Daarbij gaat het Amerikaanse bedrijf nieuwe aandelen zonder stemrecht uitgeven om extra geld op te halen om mee te kunnen blijven doen in de AI-race met andere grote techbedrijven.
7 uur geleden