Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Personeelstekort remt groei IT-sector dit jaar, meldt ING

Personeelstekort remt groei IT-sector dit jaar, meldt ING

AMSTERDAM (ANP) - Het personeelstekort in de IT-sector begint steeds meer te knellen en remt de groei van de sector. Er staan tienduizenden vacatures open en een record van ruim 44 procent van de IT-bedrijven ziet het tekort aan personeel als een rem op de verdere groei, meldt ING Research.

De groei van de sector zal daardoor dit jaar naar verwachting uitkomen op 4,5 procent. Daarmee vertraagt het groeitempo in vergelijking met 2021, toen de groei nog 7 procent bedroeg. Ook in 2023 ligt de groei naar verwachting wat lager, als gevolg van meer terughoudendheid onder klanten door een iets langzamer groeiende economie.

Het vinden van personeel is al langere tijd een uitdaging in de sector, maar vanaf midden 2020 was dit door de coronadip tijdelijk voor veel minder bedrijven een groeibelemmering. Met het aantrekken van de economie neemt echter ook de vraag naar IT'ers vanuit andere sectoren weer toe. Binnen de sector blijven vooral cloud en cybersecurity in trek doordat meer mensen op afstand werken en door de toenemende dreiging van cyberaanvallen.

Digitale versnelling

De sector profiteert ondanks het personeelstekort nog altijd van de door corona gestarte digitale versnelling. Ongeveer een kwart van de ondernemers heeft het rendement de laatste tijd zien verbeteren en ruim een vijfde verwacht een toename van de omzet in de komende maanden. Bijna een derde verwacht de prijzen te kunnen verhogen en bijna alle ondernemers denken de investeringen in 2022 op hetzelfde niveau te houden of te verhogen.

Ondanks dat het uitdagend is om personeel te vinden, verwacht ruim een derde van de IT-bedrijven het personeelsbestand op korte termijn te kunnen uitbreiden. Bedrijven grijpen verschillende manieren aan om aan geschikt personeel te komen, zoals samenwerken met onderwijsinstellingen en het omscholen van zijinstromers. Daarnaast proberen ze bestaande werknemers vast te houden. Om te blijven groeien zetten bedrijven ook meer in op fusies en overnames.

Meer uit Financieel

Heijmans bouwt groot studentencomplex in Utrecht

UTRECHT (ANP) - Heijmans gaat een nieuw studentencomplex bouwen in Utrecht in opdracht van woningcorporatie SSH. De bouw begint volgend jaar en moet in 2029 zijn afgerond. Met de opdracht is zo'n 47 miljoen euro gemoeid. Het nieuwe complex, Ginkgo genaamd, gaat bestaan uit 44 studentenhuizen en biedt woonruimte aan 483 studenten.

1 uur geleden
Unilever kondigt vacaturestop aan om oorlog in Midden-Oosten

LONDEN (ANP) - Unilever heeft een vacaturestop ingesteld vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De gevechten en economische gevolgen daarvan, zoals hoge olie- en gasprijzen, zorgen volgens het concern achter Dove en Rexona voor veel onzekerheid.

1 uur geleden
Gesprekken over voedingsdeal Unilever vergevorderd

LONDEN (ANP) - Unilever is in vergevorderde gesprekken over een deal rond zijn divisie voor voedingsmiddelen met zijn Amerikaanse branchegenoot McCormick. Dat bevestigt het bedrijf achter Knorr, Hellmann's en Calvé na berichtgeving van The Wall Street Journal. Mogelijk kondigen de bedrijven dinsdag al een overeenkomst aan, maar dit is volgens Unilever niet zeker.

1 uur geleden
Nederlandse chocolademakers willen samen omzet ruim verdubbelen

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse chocoladeproducenten Hands Off en Chocolatemakers gaan samen verder als The Chocolate Impact Group. Samen willen ze hun omzet in 2030 ruim verdubbelen tot 20 miljoen euro.

1 uur geleden
Lichte stijging adviesprijzen benzine en diesel aan de pomp

EINDHOVEN (ANP) - De landelijke adviesprijzen voor benzine en diesel aan de Nederlandse pomp zijn dinsdag licht gestegen en blijven daarmee op recordniveaus. Volgens consumentencollectief UnitedConsumers is de gemiddelde adviesprijs voor Euro95 nu 2,585 euro per liter en die voor diesel is gemiddeld 2,706 euro per liter.

2 uur geleden
Inflatie stijgt naar 2,7 procent door hogere energieprijzen

DEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven in Nederland is in maart 2,7 procent duurder geworden dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van een snelle raming. De inflatie is daarmee gestegen ten opzichte van de 2,4 procent in februari.

2 uur geleden
ProVeg wil dat Tweede Kamer wet aanpast voor plantaardig gehakt

DEN HAAG (ANP) - ProVeg, een non-profitorganisatie die zich inzet voor meer plantaardige voeding en een duurzamer voedselsysteem, roept Tweede Kamerleden op wettelijk te regelen dat vleesvervangers ook gehakt mogen heten. Volgens de zogenoemde gehaktwet mogen plantaardige alternatieven geen 'gehakt' heten. De organisatie, die dinsdag een petitie over het aanpassen van de wet aanbiedt aan de Tweede Kamer, hoopt dat Kamerleden voorstellen indienen om dit wel mogelijk te maken.

3 uur geleden