Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Personeelstekort op te lossen door efficiënter te werken, zegt IMF

Personeelstekort op te lossen door efficiënter te werken, zegt IMF

AMSTERDAM (ANP) - Het grote tekort aan arbeidskrachten in bijvoorbeeld de Nederlandse zorg en de techniek dreigt komende jaren verder op te lopen als gevolg van de vergrijzing. Volgens het Internationaal Monetair Fonds (IMF) is het daarom belangrijk om beter gebruik te maken van de arbeidskrachten die we hebben in Nederland.

IMF-onderzoeker Bernardin Akitoby benadrukt dat het "zeer urgent" is om de productiviteit te verhogen. Dat betekent bijvoorbeeld parttimers bewegen om meer uren te werken. Daarvoor zou het kunnen helpen om kinderopvang en ouderenzorg aantrekkelijker te maken. Maar het antwoord ligt ook in technologische vernieuwing en digitalisering. Zo zou kunstmatige intelligentie wellicht werkzaamheden kunnen overnemen.

Akitoby presenteerde vrijdag de voorlopige bevindingen van een meer dan een week durende IMF-onderzoeksmissie in Nederland. Tegenover de aanwezige journalisten probeerde hij alle politiek gevoelige thema's, waaronder ook de arbeidsmigratie, zoveel mogelijk uit de weg te gaan. Het enige wat het IMF daarover te zeggen heeft, is dat het erkennen van buitenlandse diploma's belangrijk is in sectoren waar sprake is van tekorten. Dan zou je daar makkelijker gebruik kunnen maken van arbeidsmigranten.

Maar "de tijd van goedkope arbeidskrachten en goedkope energie ligt achter ons", zegt Akitoby. "Je moet echt de productiviteit verhogen. De focus ligt dus niet op de vraag of je hier en daar meer arbeid hebt, maar het belangrijkste hier is het verhogen van de productiviteit. Je hebt dus te maken met de mensen die je hier hebt."

Meer uit Financieel

Elon Musk: nieuw algoritme X wordt openbaar

BASTROP (ANP/BLOOMBERG) - Het nieuwe algoritme van berichtendienst X wordt volledig openbaar. Dat belooft de eigenaar van het sociale medium, Elon Musk, op X.

10 minuten geleden
Spaans oliebedrijf Repsol wil meer investeren in Venezuela

WASHINGTON (ANP) - De Spaanse olieproducent Repsol is bereid meer te investeren in de olie-industrie van Venezuela. Dat zei topman Josu Jon Imaz bij de bijeenkomst van de Amerikaanse president Donald Trump en bazen van olieconcerns in het Witte Huis.

7 uur geleden
Europese boeren protesteren tegen Mercosur-deal

BRUSSEL/PARIJS (ANP/AFP/BELGA) - Boeren in Europa hebben opnieuw protestacties gehouden tegen de handelsdeal met Zuid-Amerikaanse landen. Meerdere Belgische wegen werden geblokkeerd. In Frankrijk maakte de politie een einde aan een dagenlange blokkade door boeren van een brandstoffendepot in de buurt van Bordeaux. In Ierland demonstreerden duizenden boeren tegen het akkoord.

8 uur geleden
Vluchten op Schiphol als vanouds, wel enkele mensen op veldbedden

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol en KLM verwachten zaterdag geen grote problemen. De afgelopen week gingen vele honderden vluchten op de luchthaven niet door als gevolg van de sneeuw en vrieskou, wat de reisplannen van 300.000 passagiers in de war schopte. Ondanks de temperaturen onder nul gaan verreweg de meeste vluchten nu door.

11 uur geleden
Indonesië blokkeert Grok na wereldwijde kritiek op uitkleed-AI

JAKARTA (ANP/RTR) - Indonesië heeft de toegang tot de chatbot Grok van Elon Musks bedrijf xAI tijdelijk geblokkeerd. De regering van het land vindt het risico te groot dat het programma pornografische beelden genereert met hulp van kunstmatige intelligentie.

12 uur geleden
Exxon-baas noemt Venezuela ongeschikt om in te investeren

HOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De topman van oliemaatschappij Exxon, Darren Woods, noemt Venezuela momenteel "ongeschikt om in te investeren". Dat zei Woods vrijdag in het Witte Huis, waar president Donald Trump topbestuurders van oliebedrijven had uitgenodigd om te praten over de mogelijkheden voor de olie-industrie in Venezuela.

14 uur geleden
Trump: VS beslissen welke oliebedrijven in Venezuela mogen werken

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zullen beslissen welke oliebedrijven actief mogen zijn in Venezuela. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd voorafgaand aan een ontmoeting met bestuurders van oliebedrijven in het Witte Huis, waar wordt gepraat over de heropbouw van de Venezolaanse olie-industrie.

1 dag geleden