Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Personeelstekort op te lossen door efficiënter te werken, zegt IMF

Personeelstekort op te lossen door efficiënter te werken, zegt IMF

AMSTERDAM (ANP) - Het grote tekort aan arbeidskrachten in bijvoorbeeld de Nederlandse zorg en de techniek dreigt komende jaren verder op te lopen als gevolg van de vergrijzing. Volgens het Internationaal Monetair Fonds (IMF) is het daarom belangrijk om beter gebruik te maken van de arbeidskrachten die we hebben in Nederland.

IMF-onderzoeker Bernardin Akitoby benadrukt dat het "zeer urgent" is om de productiviteit te verhogen. Dat betekent bijvoorbeeld parttimers bewegen om meer uren te werken. Daarvoor zou het kunnen helpen om kinderopvang en ouderenzorg aantrekkelijker te maken. Maar het antwoord ligt ook in technologische vernieuwing en digitalisering. Zo zou kunstmatige intelligentie wellicht werkzaamheden kunnen overnemen.

Akitoby presenteerde vrijdag de voorlopige bevindingen van een meer dan een week durende IMF-onderzoeksmissie in Nederland. Tegenover de aanwezige journalisten probeerde hij alle politiek gevoelige thema's, waaronder ook de arbeidsmigratie, zoveel mogelijk uit de weg te gaan. Het enige wat het IMF daarover te zeggen heeft, is dat het erkennen van buitenlandse diploma's belangrijk is in sectoren waar sprake is van tekorten. Dan zou je daar makkelijker gebruik kunnen maken van arbeidsmigranten.

Maar "de tijd van goedkope arbeidskrachten en goedkope energie ligt achter ons", zegt Akitoby. "Je moet echt de productiviteit verhogen. De focus ligt dus niet op de vraag of je hier en daar meer arbeid hebt, maar het belangrijkste hier is het verhogen van de productiviteit. Je hebt dus te maken met de mensen die je hier hebt."

Meer uit Financieel

AFP: sinds maandag slechts negen vrachtschepen door Straat Hormuz

PARIJS (ANP) - Slechts negen olietankers, vracht- en containerschepen zijn sinds maandag door de Straat van Hormuz gevaren. Dat heeft het Franse persbureau AFP becijferd op basis van gegevens van MarineTraffic, een website waarmee de locaties van schepen te volgen zijn.

6 uur geleden
Weer verliezen op Wall Street, olieprijzen hard verder omhoog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York verloren vrijdag opnieuw stevig omdat door de Amerikaans-Israëlische oorlog tegen Iran de olieprijzen stegen tot niveaus die sinds 2023 niet meer zijn gezien. Wel deed een onverwachte krimp in het Amerikaanse banencijfer over februari bij beleggers de hoop op renteverlagingen door de Federal Reserve herleven.

7 uur geleden
Nintendo klaagt Amerikaanse overheid aan om importheffingen Trump

WASHINGTON (ANP/RTR) - Nintendo heeft de Amerikaanse overheid aangeklaagd om de importheffingen die president Donald Trump vorig jaar had ingesteld. Het Japanse spelcomputerbedrijf eist een "snelle terugbetaling, met rente" van alle betaalde heffingen, volgens een klacht ingediend bij het Amerikaanse handelshof.

8 uur geleden
KLM stelt hervatting vluchten naar Dubai verder uit

SCHIPHOL (ANP) - KLM heeft het hervatten van zijn vluchten naar Dubai, Riyad en Dammam wederom uitgesteld. De luchtvaartmaatschappij vliegt tot en met dinsdag niet naar de bestemmingen in het Midden-Oosten om de oorlog in Iran. Eerder had KLM deze vluchten al tot en met zondag uitgesloten. "We volgen de ontwikkelingen op de voet", benadrukte de maatschappij vrijdagavond in een verklaring.

10 uur geleden
Leveringen voor grote kledingketens vast in Bangladesh en India

DHAKA (ANP/RTR) - Kledingleveringen voor Zara-eigenaar Inditex en andere grote kledingretailers zitten vast op luchthavens in Bangladesh en India. Dat hebben drie fabrikanten in de landen laten weten. De kleding zou eigenlijk met vluchten van luchtvaartmaatschappijen als Emirates en Qatar Airways worden meegenomen, maar die hebben door de oorlog in Iran veel vluchten geschrapt.

10 uur geleden
Chipbedrijf Besi keldert op Damrak na berichten uit Zuid-Korea

AMSTERDAM (ANP) - Chiptoeleverancier Besi is vrijdag meer dan 17 procent onderuitgegaan op de Amsterdamse beurs. De koersval werd volgens analisten veroorzaakt door ongunstige berichten in Zuid-Koreaanse media voor de fabrikant van assemblageapparatuur voor de halfgeleiderindustrie.

12 uur geleden
Kabinet zet streep door groot deel van nieuwe zzp-wet

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet zet zoals afgesproken in het coalitieakkoord een streep door een groot deel van een nieuwe wet die moet afbakenen welk werk als zelfstandig ondernemer kan worden gedaan. Er komt een nieuwe wet voor in de plaats die moet leiden tot meer zekerheid voor mensen die er zelf voor kiezen als zzp'er te werken, meldt minister Thierry Aartsen (Werk, VVD).

13 uur geleden