Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Personeelstekort loopt op door snelle groei industrie

Personeelstekort loopt op door snelle groei industrie

ZEIST (ANP) - Door de snelle groei van de industrie speelt een 'oud' probleem op. Bedrijven zijn steeds minder goed in staat geschikt personeel te vinden, meldt de Nederlandse Vereniging van Inkoopmanagers (Nevi) in een rapport over de maand juli.

In juli nam de werkgelegenheid in de Nederlandse industrie voor de negende maand op rij toe. Dat gebeurde bovendien in het hoogste tempo sinds 2018. "Sommige ondernemers geven aan nu al onvoldoende personeel te kunnen vinden. Gezien de snelle groei van de industrie is de verwachting dat dit tekort verder toeneemt, zegt Albert Jan Swart, sectoreconoom industrie bij ABN AMRO in een reactie op het Nevi-rapport.

De inkoopmanagersindex van de Nevi, die de bedrijvigheid meet, kwam in juli uit op een stand van 67,4. Dat betekent een kleine terugval vergeleken met een maand eerder, toen op maandbasis ook al sprake was van een vertraging. Maar het gaat nu nog altijd om de op twee na hoogste stand ooit. Het aantal nieuwe orders steeg in de op twee na grootste mate ooit, waarbij het record van mei werd benaderd.

Levertijden

Verder bleek dat de levertijden nog altijd oplopen en dat producenten hun buffervoorraad verder vergrootten. Zowel aan de inkoopkant als aan de verkoopkant liepen prijzen hard op. Bij de inkoop ging het om de grootste prijsstijging ooit. Bij de verkoop werd het recordniveau van juni geëvenaard.

De overstromingen die grote delen van België, Duitsland en Limburg teisterden zorgden voor een verdere ontregeling van de toeleveringsketen, die volgens Swart toch al onder druk stond. "In sommige regio’s leidde dit tot sluiting van fabrieken en stremming van vervoer over het spoor, de weg en de binnenwateren", aldus de sectoreconoom.

De Nevi PMI is een samengestelde index die is ontworpen om een algeheel beeld te krijgen van de economische activiteiten in de verschillende industrieën. Een score onder de 50 geeft een krimp van de industriële activiteit aan, een score boven de 50 duidt op groei.

Meer uit Financieel

Onlinewoonwinkel fonQ maakt doorstart onder Etrias

BOXTEL (ANP) - De failliete onlinewoonwinkel fonQ is weer actief onder de vleugels van de onlinegroep Etrias. Het platform, met een variëteit aan onlinespeciaalzaken onder zich, heeft zowel de handelsnaam als de webshop overgenomen.

1 uur geleden
Bedrijven positief over loonkloofwet, zorgen over uitvoerbaarheid

DEN HAAG (ANP) - Bedrijven zijn positief over het doel van het wetsvoorstel dat voor meer loontransparantie moet zorgen, maar waken tegelijkertijd voor de administratieve lasten daarvan. Dat blijkt uit een rondgang van het ANP.

1 uur geleden
Impact Iran-oorlog op wereldhandel vooralsnog beperkt, zegt CPB

DEN HAAG (ANP) - De impact van de oorlog in het Midden-Oosten op de wereldhandel is vooralsnog beperkt gebleven, meldt het Centraal Planbureau (CPB). Volgens het instituut is de wereldhandel in maart, de eerste maand van de oorlog, met 2,1 procent afgenomen ten opzichte van de maand daarvoor.

1 uur geleden
ECB-voorzitter: inflatieverwachtingen op lange termijn stabiel

NICOSIA (ANP) - De energiecrisis drijft de inflatie op en zet de economie onder druk, maar de inflatieverwachtingen op de lange termijn blijven "grotendeels stabiel", zei president van de Europese Centrale Bank Christine Lagarde vrijdag in Nicosia.

2 uur geleden
FNV: ingrepen kabinet onnodig voor betaalbare sociale zekerheid

UTRECHT (ANP) - De ingrepen van het kabinet rond sociale zekerheid zijn niet nodig om bijvoorbeeld de AOW betaalbaar te houden. Dat stelt FNV na een analyse op basis van cijfers van onder andere het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

2 uur geleden
EU schort importtarieven kunstmeststoffen een jaar op

BRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten hebben vrijdag ingestemd met het opschorten van importtarieven voor bepaalde kunstmeststoffen voor de duur van een jaar. Dat voorstel deed de Europese Commissie in januari.

2 uur geleden
VCP ziet oproep VNO-NCW-voorzitter als steun voor ultimatum

UTRECHT (ANP) - Vakcentrale VCP ziet oproepen van de nieuwe VNO-NCW-voorzitter Coen van Oostrom aan het kabinet als steun voor het ultimatum dat de organisatie samen met vakbonden FNV en CNV had gesteld. De bonden eisen dat het kabinet voor komende maandag plannen voor een snellere stijging van de AOW-leeftijd en bezuinigingen op de WIA en WW van tafel haalt.

2 uur geleden