Personeelstekort in kinderopvang daalt niet langer
UTRECHT (ANP) - De daling van het personeelstekort in de kinderopvang zet niet door. Daardoor blijft de druk op de sector hoog, ziet Kinderopvang werkt!. Die organisatie zet zich in voor mensen die in de kinderopvangsector werken. Door de tekorten is de werkdruk hoog en zijn de wachtlijsten lang.
Aan de peiling namen 442 kinderopvangorganisaties deel, die goed zijn voor ruim 39.000 werkplekken. Bijna een kwart van de gepeilde dagopvangplekken kampt met personeelstekort. Bij de buitenschoolse opvang (bso) en peuteropvang is dat respectievelijk 36 procent en 16 procent. Daarnaast hebben grote kinderopvanglocaties vaker last van een tekort dan kleine en middelgrote organisaties. Volgens Kinderopvang werkt! zijn er in totaal 7300 openstaande vacatures in de branche.
Bij eerdere peilingen zag de sector nog een verlichting. Zo daalde het aandeel organisaties met een tekort in de dagopvang van 30 procent in mei 2024 naar 23 procent in mei 2025. Ook bij andere soorten opvang daalde het aantal organisaties met een tekort de afgelopen twee jaar voorzichtig, blijkt uit eerdere arbeidsmarktpeilingen van de organisatie.
"Dat de daling van personeelstekorten niet doorzet, benadrukt de noodzaak om structureel te blijven investeren in instroom, behoud en duurzame inzetbaarheid", schrijft Kinderopvang werkt!. Ruim 80 procent van alle opvangorganisaties geeft dan ook aan dat er veel aandacht uitgaat naar het behoud van bestaande medewerkers. Zo worden er bijvoorbeeld vaker persoonlijke gesprekken gevoerd met medewerkers en wordt "actief geïnvesteerd in een prettige werksfeer", aldus deelnemende organisaties.
Meer uit Financieel
SANTA CLARA (ANP/RTR) - Nvidia, de belangrijkste chipverkoper ter wereld voor kunstmatige intelligentie, is in gesprek met Anthropic om in de beursgang van het AI-bedrijf te investeren. Dat vertellen twee ingewijden aan persbureau Reuters over wat mogelijk de grootste beursgang ooit kan worden.
28 minuten geledenMILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni verwacht dat de economie van het land dit jaar met 1 procent groeit. De politica deed haar voorspelling in een interview met de Italiaanse krant Il Foglio.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Diesel tanken is zaterdag iets duurder geworden in Nederland. Uit cijfers van UnitedConsumers komt naar voren dat de gemiddelde adviesprijs voor een liter diesel is gestegen naar 2,725 euro, bijna 2 cent meer dan vrijdag. De gemiddelde benzineprijs is volgens het consumentenvoordeelplatform ook iets toegenomen tot 2,702 euro.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump staat ervoor open dat Chinese autofabrikanten elektrische auto's in de Verenigde Staten produceren, mits ze daarvoor Amerikaanse werknemers inzetten. De feitelijke Amerikaanse blokkade op de import van Chinese auto's wil hij wel handhaven.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben tankers die door de Straat van Hormuz varen gevraagd dat alleen op bepaalde tijdstippen te doen, zodat het Amerikaanse leger bescherming kan bieden. De maatregel volgt op een toename van Iraanse aanvallen op schepen die 's nachts door de zeestraat varen, meldt de Financial Times.
4 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR) - AI-systemen van ChatGPT-maker OpenAI hebben al in mei honderden schadelijke softwarepakketten geüpload naar het platform RubyGems. Dat zeggen AI-onderzoekers. Het incident gebeurde twee maanden voordat AI-systemen van OpenAI tijdens veiligheidstests inbraken bij het programmeursplatform Hugging Face.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten de handel uitgegaan. Daarmee werd wat herstel getoond van de vier verliesdagen op rij daarvoor. Het sentiment onder beleggers op Wall Street kreeg steun van een daling van de olieprijzen. Daarnaast ging de aandacht uit naar cijfers over de inflatie in de Verenigde Staten.
13 uur geleden