Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Personeelstekort in de zorg steeds groter

Personeelstekort in de zorg steeds groter

AMSTERDAM (ANP) - Het tekort aan zorgpersoneel zet nog steeds door. De vacature voor IC verpleegkundige staat in de top 5 van vacatures met de grootste stijgingen. Over het algemeen stagneert de groei van de Nederlandse arbeidsmarkt. Het totaal aantal vacatures lag de afgelopen maand aanzienlijk lager dan in dezelfde maand in 2019, meldt vacaturesite Indeed op basis van eigen onderzoek.

In oktober was er nog een stijgende vraag naar verpleegkundigen voor individuele gezondheidszorg, zoals thuiszorg en geestelijke gezondheidszorg. Dat is veranderd naar een oplopende vraag naar verpleegkundigen voor de spoedeisende hulp en intensive care. "Het afgelopen half jaar zien we dat de vacaturetrend een directe afspiegeling is van de ontwikkelingen rondom Covid-19", zegt een woordvoerster van Indeed.

Voor de horeca, het toerisme en de hospitality is er weinig perspectief. Sinds september daalt het aantal vacatures in deze sectoren. Het niveau van het aantal vacatures in de sector hospitality en toerisme ligt nu 60 procentpunt lager dan een jaar geleden. In de horeca is dit zelfs 70 procentpunt.

Bouwsector

Aan de groei in de kunst- en cultuursector in de afgelopen drie maanden is abrupt een einde gekomen. Afgelopen maand is het aantal vacatures in de sector gedaald ten opzichte van het niveau in de maand oktober.

De bouwsector is na de dip begin dit jaar in de afgelopen maanden hersteld en staat inmiddels flink hoger dan vorig jaar. Timmermannen, dakdekkers, stukadoors en monteurs behoren zelfs tot de meest gevraagde arbeidskrachten sinds de uitbraak van het coronavirus. "Gezien de conjunctuurgevoeligheid van de sector zou een krimp geen verrassing zijn, maar de bouw kon relatief actief blijven ten opzichte van andere sectoren en had beperkt last van de maatregelen," aldus de zegsvrouw van Indeed.

In Nederland is nog steeds sprake van herstel van de arbeidsmarkt, al is de groei van het aantal vacatures in de afgelopen maanden afgevlakt. Duitsland volgt een soortgelijke trend, in België is afgelopen maand sprake geweest van een afname van het aantal vacatures. Bij de zuiderburen is de vacaturetrend 33 procent lager dan een jaar geleden.

Meer uit Binnenland

Honderden deelnemers aan mars in Loosdrecht tegen noodopvang

LOOSDRECHT (ANP) - Een paar honderd mensen hebben woensdagavond gedemonstreerd tegen de komst van een noodopvang in Loosdrecht. Kamerleden Gidi Markuszower en Mona Keijzer waren hierbij ook aanwezig.

11 minuten geleden
Gezinnen in noodopvang IJsselstein, startdatum bouw onbekend

IJSSELSTEIN (ANP) - In de geplande noodopvang voor asielzoekers in IJsselstein komen met name gezinnen te wonen. Het gaat om gezinnen en partners van statushouders die via gezinshereniging naar Nederland komen, meldt de Utrechtse gemeente woensdag.

30 minuten geleden
A59 bij Den Bosch weer vrijgegeven, demonstranten van snelweg af

DEN BOSCH (ANP) - De demonstranten die de A59 bij Den Bosch blokkeerden, zijn de snelweg weer af. De weg daar is daarom weer vrijgegeven, meldt Rijkswaterstaat (RWS). Woensdagavond liepen zo'n 150 mensen de snelweg op in de rijrichting van Den Bosch naar Waalwijk omdat zij niet willen dat er een tijdelijke asielopvang voor jongeren in Engelen komt.

52 minuten geleden
Spanje verwacht maandag passagiers cruiseschip te evacueren

SANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - Het Spaanse ministerie van Binnenlandse Zaken denkt dat de overgebleven passagiers van de MV Hondius komende maandag kunnen worden geëvacueerd, schrijft de krant El País. De verwachting is nu dat het cruiseschip zaterdag aankomt op Tenerife, maar daar moeten de passagiers nog aan boord blijven tot ze twee dagen later worden opgehaald, staat in een verklaring.

54 minuten geleden
Hulpdiensten na evacuatievlucht cruiseschip aangekomen bij LUMC

LEIDEN (ANP) - De ambulances die eerder woensdagavond van Schiphol waren vertrokken met vermoedelijk een Nederlandse opvarende van het cruiseschip MV Hondius zijn aangekomen bij het Leids Universitair Medisch Centrum (LUMC), ziet een ANP-fotograaf.

1 uur geleden
Anti-azc-demonstranten blokkeren snelweg A59 bij Den Bosch

DEN BOSCH (ANP) - Demonstranten die tegen de komst zijn van een asielzoekerscentrum op een bedrijventerrein in Engelen nabij Den Bosch, blokkeren de A59 bij die stad. Dat bevestigt Rijkswaterstaat (RWS) na berichtgeving door Omroep Brabant. Doordat de groep demonstranten op het wegdek staat, heeft RWS besloten het verkeer van Den Bosch richting Waalwijk tegen te houden. Het gaat om zo'n 150 mensen.

1 uur geleden
Evacuatievliegtuig met hantapatiënt heeft technische problemen

LAS PALMAS (ANP/AFP) - Het vliegtuig dat meewerkt aan de evacuatie van vermoedelijke hantapatiënten dat een tussenlanding moest maken op Gran Canaria kampt met technische problemen. Spaanse media melden op basis van regeringsbronnen dat een van de systemen aan boord niet goed bleek te werken. Het ministerie zegt tegen persbureau AFP dat er zelfs een nieuw vliegtuig nodig is voor het transport.

2 uur geleden