Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Personeel ziekenhuizen minder vaak zelf ziek thuis

Personeel ziekenhuizen minder vaak zelf ziek thuis

UTRECHT (ANP) - Medewerkers van ziekenhuizen hebben zich in het tweede kwartaal van dit jaar minder vaak ziek gemeld dan een jaar eerder in dezelfde periode. Het ziekteverzuim nam af van 6,6 procent tot 5,8 procent. "Een behoorlijke daling", vindt de Nederlandse Vereniging van Ziekenhuizen (NVZ).

De afname was ook al te zien in het eerste kwartaal van dit jaar. Toen zat gemiddeld 7,2 procent van het ziekenhuispersoneel ziek thuis, tegen 8,7 procent een jaar eerder. Vorig jaar was in de verzuimcijfers nog een stijgende lijn te zien.

Ook in de rest van de zorgsector piekte het ziekteverzuim vorig jaar, om dit jaar voorzichtig te dalen, zo liet het CBS onlangs zien. De omslag volgt op zeven jaren waarin het verzuim steeds toenam. Dat begon dus al voor de coronapandemie. De hoge werkdruk in de sector wordt vaak genoemd als factor in het relatief hoge verzuim.

Stijging uitstroom

In de cijfers die de NVZ heeft verzameld, staat verder dat nu in totaal 227.800 mensen in de ziekenhuizen werken. Dat is een minieme toename van 0,8 procent ten opzichte van vorig jaar. Er komen dus net iets meer mensen bij dan er vertrekken uit de ziekenhuizen.

De uitstroom van personeel is aanzienlijk gestegen, met 8,8 procent in het eerste kwartaal van 2023. De instroom nam juist een beetje af, met 0,7 procent, waardoor het verschil nu minimaal is. Volgens het overzicht verlieten 29.040 mensen de ziekenhuiszorg, terwijl 30.800 mensen in een ziekenhuis gingen werken. De verwachting is dat de zorg, die nu al kampt met personeelstekorten, de komende jaren juist fors meer medewerkers nodig zal hebben.

Meer uit Gezond

Expertisecentrum: zorg aan asielkinderen loopt achter

AMSTERDAM (ANP) - De zorg aan kinderen in de asielnoodopvang loopt achter, onder meer doordat artsen hen uit het oog verliezen als ze worden overgeplaatst. Dat constateert het Expertisecentrum Kinderen en Adolescenten Nieuwkomers in Nederland (EKANN), waar zorgverleners zich kunnen melden voor advies over de zorg aan vluchtelingenkinderen.

8 uur geleden
Kabinet zet bezuiniging van 88 miljoen op gehandicaptenzorg door

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet zet een bezuiniging van 88 miljoen euro op gehandicaptenzorg door die het vorige kabinet al had aangekondigd, bevestigen Haagse bronnen na berichtgeving van RTL Nieuws. Hierdoor wordt vanaf volgend jaar gekort op de maximumtarieven voor sommige behandelingen.

1 dag geleden
In paar uur een ton opgehaald voor alternatieve eendenbek

DELFT (ANP) - De crowdfunding voor de ontwikkeling van een alternatief voor het speculum heeft het streefbedrag van 100.000 euro opgehaald. Het bedrag liep vrijdagavond binnen een paar uur op tot ruim een ton.

1 dag geleden
Ruim 50.000 euro opgehaald voor alternatieve eendenbek

DELFT (ANP) - Met een crowdfunding is tot dusver ruim 50.000 euro opgehaald voor de ontwikkeling van een alternatief voor het speculum, oftewel de eendenbek. Dat is een medisch instrument dat artsen gebruiken voor gynaecologisch onderzoek.

1 dag geleden
Prijs voor onderzoek naar gezonder leven kinderen in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Voedingswetenschapper Jaap Seidell van de Vrije Universiteit heeft een prijs gekregen voor zijn inspanningen voor een gezondere leefomgeving voor kinderen in Amsterdam. Deze Impact Award wordt eenmalig toegekend in het kader van Amsterdam 750 jaar.

3 dagen geleden
Jansen roept op: geen staalslakken waar kinderen spelen

DEN HAAG (ANP) - Gebruik staalslakken niet op plekken waar kinderen spelen. Die oproep doet staatssecretaris Chris Jansen (Milieu) "met klem" in een brief aan de Tweede Kamer. Bij kinderen bestaat de kans op "hand-mondcontact bij het buitenspelen". In de regels rond het materiaal is dat nog niet meegenomen.

4 dagen geleden
Terugroepactie broodmix Holland & Barrett om schadelijke stoffen

AMSTERDAM (ANP) - Producent Holland & Barrett roept een bepaalde broodmix terug omdat er in het product mogelijk schadelijke stoffen zitten, meldt het bedrijf dinsdag. Het gaat om Schär Mix It Dunkel Rustico Broodmix in een verpakking van 1 kilogram.

4 dagen geleden

Oh Oh...
Zo te zien gebruik je een adblocker.

We begrijpen je voorkeur om ZeelandNet bannervrij te bekijken. Maar ja, we zijn wel afhankelijk van advertenties om onze website rendabel te houden. Zo kun je o.a. nieuwsartikelen gratis blijven lezen.

Zou je willen overwegen ons te whitelisten, zodat we de content kunnen blijven bieden waarvoor je vandaag naar ZeelandNet kwam?

Dank je wel!