Personeel voetbalclub Sparta unaniem achter sociaal akkoord
ROTTERDAM (ANP) - Al het personeel van Sparta Rotterdam schaart zich achter het sociaal akkoord dat de vakbonden in de voetballerij vorige week bereikten. Volgens Sparta hebben de spelers, trainers, directieleden, het kantoorpersoneel en de medewerkers van de jeugdopleiding unaniem ingestemd met de uitvoering van het sociaal akkoord, die onder meer bestaat uit salarisverlaging. Al het personeel heeft een indicatie gekregen van de financiële consequenties.
"De instemming van al het personeel is een belangrijke stap in deze periode waarin ook de steun van onze fans en sponsoren nodig zijn om Sparta door deze, voor alle voetbalclubs, moeilijke periode heen te loodsen", schrijft Sparta op de website. Eerder bereikten onder meer Ajax, FC Groningen en Heracles Almelo al een akkoord met spelers, trainers en directieleden over een collectief loonoffer.
De werkgevers- en werknemersorganisaties uit de voetbalwereld kwamen vorige week tot een pakket aan noodmaatregelen, dat bestaat uit collectieve aanbevelingen en bindende afspraken, onder meer over de salarissen. Naar schatting wordt hiermee op jaarbasis zo'n 35 miljoen euro uitgespaard, bedoeld om de financiële gevolgen van de coronacrisis voor de clubs iets te verlichten.
Meer uit Voetbal
NEWCASTLE (ANP) - Manchester City heeft een grote stap gezet naar de finale van de League Cup. De ploeg van trainer Pep Guardiola won op St. James' Park met 2-0 de eerste wedstrijd van de halve finale tegen Newcastle United.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Twente is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De ploeg van trainer John van den Brom was in de Galgenwaard na een vroege achterstand met 2-1 te sterk voor FC Utrecht.
3 uur geledenDORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zich herpakt na het doelpuntrijke gelijkspel bij Eintracht Frankfurt van vrijdag (3-3). De nummer 2 van de Bundesliga won thuis met 3-0 van Werder Bremen.
3 uur geledenNAPELS (ANP/AFP) - Trainer Antonio Conte van Napoli heeft een schorsing van twee duels gekregen na zijn rode kaart in de topper tegen koploper Internazionale. De 56-jarige coach werd zondag tijdens het gelijkspel (2-2) halverwege de tweede helft weggestuurd voor het beledigen van de officials.
6 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong is voor één wedstrijd geschorst na zijn rode kaart in de gewonnen finale om de Spaanse Supercup tegen Real Madrid (3-2). De middenvelder van FC Barcelona mist door de schorsing het duel uit de achtste finales van de Copa del Rey met Racing Santander.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz is er voor zichzelf al uit, maar de trainer van PSV weigerde dinsdag helderheid te verschaffen over zijn toekomst bij de club. "Het is een repeterend verhaal. Als er nieuws is, dan melden we het. Zover is het nog niet", zei de coach tijdens een persmoment in aanloop naar de bekerwedstrijd op woensdag tegen FC Den Bosch.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft doelman Matej Kovar definitief overgenomen van Bayer Leverkusen. De 25-jarige Tsjechische international speelt sinds de zomer al op huurbasis bij de koploper uit Eindhoven en de huur is omgezet in een koop, meldt de Eredivisieclub. Kovar tekent een contract dat hem voor 4,5 jaar bindt aan PSV.
15 uur geleden