Personeel verfmultinational PPG staakt deze week op drie plekken
UTRECHT (ANP) - Medewerkers van verfconcern PPG gaan deze week verder met staken. Maandagochtend heeft het personeel in Den Bosch en Meppel volgens vakbond FNV het werk voor drie dagen neergelegd, later deze week komt daar de grote verffabriek in Amsterdam bij. Een exacte datum wil FNV-bestuurder Erik de Vries niet geven, omdat dit nog een verrassing moet zijn. PPG is een wereldwijd actieve verffabrikant met merken als Histor en Sigma.
In Den Bosch maakt PPG met zo’n 25 mensen sier- en spuitpleisters voor op plafonds en muren. Tot zeker donderdag ligt volgens FNV daar de productie stil. Dan loopt ook de staking in Meppel af. Daar gaat het om een handjevol mensen die bij Scania vrachtwagens lakken. Zij worden daarvoor ingehuurd via PPG.
"Deze acties hebben naar verwachting geen invloed op de leveringen en op al onze andere locaties verloopt de productie zoals gebruikelijk", laat een woordvoerder van het verfconcern in een korte reactie weten.
PPG biedt volgens FNV niet genoeg extra loon in de lopende cao-onderhandelingen. De vakbond wil dat de salarissen even hard stijgen als de inflatie en eisen 14,3 procent meer. PPG biedt volgens FNV 7 procent meer loon. Dat leidde vorige week al tot stakingen in Tiel en Uithoorn. "De directie mag zich inmiddels echt zorgen gaan maken, want we zijn hard op weg naar een landelijke staking", meent De Vries. In totaal werken 1100 mensen in Nederland voor PPG.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag overwegend met verliezen gesloten, onder druk van een stijging van de olieprijzen en koersdalingen in de chipsector. Verder waren er nog kwartaalcijfers van PepsiCo en Levi Strauss.
12 minuten geledenCARACAS (ANP/RTR) - De economie van Venezuela zal in het derde kwartaal een groei laten zien van 6,5 procent na de verwoestende aardbevingen in juni in het land waarbij meer dan 6000 mensen omkwamen. Dat heeft de Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez gezegd op een bijeenkomst met zakenmensen.
59 minuten geledenLUXEMBURG (ANP) - Brussel kan niet de "hele tijd" uitzonderingen maken voor de nationale begrotingsregels, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) na overleg van ministers van Financiën van de eurolanden. Griekenland en Italië stuurden eerder een brief waarin ze vroegen om flexibiliteit op de begrotingsregels vanuit Brussel vanwege hoge inflatie en energieprijzen.
2 uur geledenVEENDAM (ANP) - De Nederlandse teler van medicinale cannabis Bedrocan is donderdag failliet verklaard na een aanvraag voor uitstel van betaling twee weken geleden. Het bedrijf uit Veendam is de enige leverancier van medicinale wiet in Nederland.
3 uur geledenKEULEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Meerdere luchtvaartmaatschappijen hebben vluchten naar Riyad geschrapt na een aanval van de Jemenitische Houthi's op de luchthaven bij de Saudische hoofdstad. Het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa schort tot zeker volgende week vrijdag vluchten naar Riyad op. Air India vliegt tot zaterdag niet naar de stad. Ook Philippine Airlines stopt voorlopig met vliegen naar Riyad.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag met kleine winst gesloten na het verlies een dag eerder. Shell was koploper bij de hoofdfondsen op het Damrak door een sterke stijging van de olieprijzen als gevolg van het geweld in het Midden-Oosten. Verder toonde chiptoeleverancier Besi wat herstel na de stevige koersdalingen eerder deze week.
4 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM schrapt de komende tijd "proactief" vluchten uit de dienstregeling, omdat meer vliegtuigen aan de kant staan voor onderhoud of schadeherstel dan gepland. Dat bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van De Telegraaf. KLM voert ook bepaalde vluchten uit met andere toestellen dan normaal.
5 uur geleden