Personeel verfmultinational PPG staakt deze week op drie plekken
UTRECHT (ANP) - Medewerkers van verfconcern PPG gaan deze week verder met staken. Maandagochtend heeft het personeel in Den Bosch en Meppel volgens vakbond FNV het werk voor drie dagen neergelegd, later deze week komt daar de grote verffabriek in Amsterdam bij. Een exacte datum wil FNV-bestuurder Erik de Vries niet geven, omdat dit nog een verrassing moet zijn. PPG is een wereldwijd actieve verffabrikant met merken als Histor en Sigma.
In Den Bosch maakt PPG met zo’n 25 mensen sier- en spuitpleisters voor op plafonds en muren. Tot zeker donderdag ligt volgens FNV daar de productie stil. Dan loopt ook de staking in Meppel af. Daar gaat het om een handjevol mensen die bij Scania vrachtwagens lakken. Zij worden daarvoor ingehuurd via PPG.
"Deze acties hebben naar verwachting geen invloed op de leveringen en op al onze andere locaties verloopt de productie zoals gebruikelijk", laat een woordvoerder van het verfconcern in een korte reactie weten.
PPG biedt volgens FNV niet genoeg extra loon in de lopende cao-onderhandelingen. De vakbond wil dat de salarissen even hard stijgen als de inflatie en eisen 14,3 procent meer. PPG biedt volgens FNV 7 procent meer loon. Dat leidde vorige week al tot stakingen in Tiel en Uithoorn. "De directie mag zich inmiddels echt zorgen gaan maken, want we zijn hard op weg naar een landelijke staking", meent De Vries. In totaal werken 1100 mensen in Nederland voor PPG.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het consumentenvertrouwen in Frankrijk is in oktober gekelderd naar het laagste niveau in dertien jaar. De forse daling volgt op de recente onrust over de hoge staatsschuld van het land, de politieke impasse rond de bezuinigingsmaatregelen van de overheid en de protesten tegen de stijgende kosten van levensonderhoud, die in veel Franse steden uitmondden in rellen en plunderingen.
1 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - Het moederbedrijf van elektronicaketen MediaMarkt, Ceconomy, heeft afgelopen boekjaar meer omzet behaald. Het bedrijf overtrof ook zijn eigen winstverwachtingen. Dat meldt het Duitse bedrijf in voorlopige cijfers over het gebroken boekjaar dat eind september afliep.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Banken moeten vanaf volgend jaar rekening houden met mogelijke funderingsproblemen bij huizen als ze hypotheken verstrekken met de Nationale Hypotheek Garantie (NHG). Dat kan als gevolg hebben dat huizenkopers minder kunnen lenen bij funderingsrisico's.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Besi behoorde dinsdag tot de grote winnaars op de Amsterdamse beurs. Het Amerikaanse Applied Materials breidt zijn belang in de Nederlandse chiptoeleverancier uit tot ongeveer 20 procent. De grootste fabrikant van chipapparatuur in de Verenigde Staten heeft sinds vorig jaar al een belang van 9 procent in Besi en wil de samenwerking tussen de twee bedrijven versterken. Een volledige overname is volgens het bedrijf niet aan de orde. Besi werd 8 procent hoger gezet en was de sterkste stijger in de AEX-index.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) geeft geen goedkeuring voor de overname van Unox door Zwanenberg. Door de overname zou Zwanenberg vrijwel de enige grote aanbieder worden van rookworsten en kookworsten, waaronder knakworsten, in supermarkten in Nederland, aldus de ACM. Ook zou het concern op het gebied van houdbare soepen een te sterke positie krijgen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse advies- en ingenieursbureau Arcadis helpt industrieconcern 3M bij het saneren van het met PFAS vervuilde gebied rondom een fabriek in het Belgische Zwijndrecht. Arcadis heeft de opdracht binnengehaald om het hele project te coördineren namens 3M, maakte het bedrijf bekend.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlandse huishoudens bezaten eind juni voor 3,2 miljard euro aan bitcoins en andere cryptomunten via Nederlandse aanbieders van cryptodiensten. Dat blijkt uit cijfers die De Nederlandsche Bank (DNB) voor het eerst publiceert. De waarde van de crypto's is in het tweede kwartaal wel gedaald ten opzichte van het eerste kwartaal.
4 uur geleden