Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Personeel van Edese café Petticoat: stop geruchten over gijzeling

Personeel van Edese café Petticoat: stop geruchten over gijzeling

EDE (ANP) - Het is nog altijd niet duidelijk wat het motief was van de 28-jarige man die zaterdag urenlang vier medewerkers van café Petticoat in Ede gijzelde. Ook de slachtoffers zeggen dat niet te weten, laat het team van het Edese café weten in een verklaring die naar buiten is gebracht door de organisatie Namens de Familie. In de verklaring wordt de gijzelnemer omschreven als "een voor hen onbekende man".

Volgens het team deden en doen er veel geruchten de ronde over wat er op de bewuste zaterdagochtend is gebeurd. "Voor de slachtoffers, de betrokken families en vrienden heeft dit tot grote onzekerheid en angst geleid. Het onderzoek in deze zaak zal de feiten boven tafel moeten gaan krijgen", aldus het team. "Het team en hun families verzoeken dan ook iedereen om, net als zij, het onderzoek en het verdere strafproces verder af te wachten en geen verhalen of aannames te delen."

Het personeel van café Petticoat roept verder iedereen op om beelden van de slachtoffers te verwijderen en niet verder te verspreiden. "Het betreft jonge mensen met nog een heel leven voor zich. Het borgen van hun privacy is daarom van het grootste belang", staat in de verklaring.

Nare gebeurtenis

Café Petticoat was zaterdagochtend het decor van een urenlange gijzeling, waarvan de eerste melding rond 05.15 uur bij de politie binnenkwam. Iets na het middaguur waren alle vier de gegijzelden in veiligheid gebracht en werd de verdachte opgepakt.

De organisatie Namens de Familie, die de verklaring van het personeel van café Petticoat naar buiten heeft gebracht, is onderdeel van Slachtofferhulp Nederland. De organisatie staat slachtoffers bij die door een nare gebeurtenis of persoonlijke calamiteit onderdeel zijn geworden van het nieuws.

Meer uit Binnenland

Australië noemt repatriëring passagiers uit Nederland 'complex'

EINDHOVEN (ANP) - Het terughalen van zes passagiers van de m/v Hondius naar Australië na aankomst in Eindhoven dinsdagochtend vroeg is "moeilijk, gezien de afstand tussen Nederland en Australië", zegt de Australische minister van Volksgezondheid Mark Butler. In een interview met het Australische ABC News zei Butler dat het zestal "maximaal 48 uur in Nederland mag zijn".

19 minuten geleden
Bedrijf achter Canvas sluit akkoord met hackers en maakt excuses

DEN HAAG (ANP) - Het Amerikaanse bedrijf achter onderwijsplatform Canvas heeft een akkoord gesloten met de hackers die de software vorige week wisten binnen te dringen. Dat houdt in dat de gestolen data aan het bedrijf Instructure is teruggegeven en alle data die de hackers wisten te ontfutselen door hen vernietigd is. Het bedrijf meldt niet of en zo ja hoeveel losgeld met het akkoord gemoeid was.

1 uur geleden
Twee vliegtuigen met opvarenden Hondius geland op vliegveld Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Twee vliegtuigen met opvarenden van het Nederlandse cruiseschip Hondius zijn rond 00.30 uur in de nacht van maandag op dinsdag geland op het vliegveld van Eindhoven. Dat ziet een ANP-verslaggever. De vliegtuigen waren rond 20.45 uur Nederlandse tijd vertrokken vanaf Tenerife.

4 uur geleden
Bert Natter wint Libris Literatuur Prijs 2026

AMSTERDAM (ANP) - Bert Natter heeft de Libris Literatuur Prijs gewonnen met het boek Aan het einde van de oorlog. Dat maakte de jury van de prestigieuze prijs maandagavond bekend in de uitzending van Nieuwsuur.

7 uur geleden
Bezoekers afgelast festival Music On kunnen geld terugkrijgen

AMSTERDAM (ANP) - Mensen met een kaartje voor het afgelaste festival Music On kunnen hun geld terugkrijgen of hun ticket inzetten om de eerstvolgende editie bij te wonen. Dat meldt organisator Loveland maandagavond. "Op dit moment zijn wij hard bezig met het opzetten van een systeem om de afhandeling omtrent tickets zo soepel en zorgvuldig mogelijk te laten verlopen."

7 uur geleden
Cruiseschip m/v Hondius volgens planning zondag in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De rederij achter cruiseschip m/v Hondius, OceanWide Expeditions, meldt dat het schip zondag in Rotterdam moet aankomen. Het schip vertrok maandagavond rond 19.00 uur lokale tijd vanuit Tenerife en doet er volgens de planning zes dagen over om de eindbestemming te bereiken.

7 uur geleden
Vliegtuig naar Engeland geland op Schiphol na noodmelding

AMSTERDAM (ANP) - Op Schiphol heeft een vliegtuig rond 20.50 uur een noodlanding gemaakt vanwege een medisch noodgeval aan boord. Dat meldt een woordvoerder van de luchthaven. Het toestel van Ryanair steeg op in Warschau, Polen en had in het Engelse Leeds moeten landen.

8 uur geleden