Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Personeel van Edese café Petticoat: stop geruchten over gijzeling

Personeel van Edese café Petticoat: stop geruchten over gijzeling

EDE (ANP) - Het is nog altijd niet duidelijk wat het motief was van de 28-jarige man die zaterdag urenlang vier medewerkers van café Petticoat in Ede gijzelde. Ook de slachtoffers zeggen dat niet te weten, laat het team van het Edese café weten in een verklaring die naar buiten is gebracht door de organisatie Namens de Familie. In de verklaring wordt de gijzelnemer omschreven als "een voor hen onbekende man".

Volgens het team deden en doen er veel geruchten de ronde over wat er op de bewuste zaterdagochtend is gebeurd. "Voor de slachtoffers, de betrokken families en vrienden heeft dit tot grote onzekerheid en angst geleid. Het onderzoek in deze zaak zal de feiten boven tafel moeten gaan krijgen", aldus het team. "Het team en hun families verzoeken dan ook iedereen om, net als zij, het onderzoek en het verdere strafproces verder af te wachten en geen verhalen of aannames te delen."

Het personeel van café Petticoat roept verder iedereen op om beelden van de slachtoffers te verwijderen en niet verder te verspreiden. "Het betreft jonge mensen met nog een heel leven voor zich. Het borgen van hun privacy is daarom van het grootste belang", staat in de verklaring.

Nare gebeurtenis

Café Petticoat was zaterdagochtend het decor van een urenlange gijzeling, waarvan de eerste melding rond 05.15 uur bij de politie binnenkwam. Iets na het middaguur waren alle vier de gegijzelden in veiligheid gebracht en werd de verdachte opgepakt.

De organisatie Namens de Familie, die de verklaring van het personeel van café Petticoat naar buiten heeft gebracht, is onderdeel van Slachtofferhulp Nederland. De organisatie staat slachtoffers bij die door een nare gebeurtenis of persoonlijke calamiteit onderdeel zijn geworden van het nieuws.

Meer uit Binnenland

Politie deelt foto moordverdachte Herkenbosch vanwege lot moeder

ROERMOND (ANP) - De politie heeft een foto vrijgegeven van Daniel B. De Duits-Poolse man zit vast voor het doden van de 66-jarige Paul Vossen in het Limburgse Herkenbosch. Politie en justitie vermoeden dat hij ook betrokken is bij de vermissing van zijn moeder. Met het vrijgeven van zijn foto hopen ze dat mensen zich melden met meer informatie over wat er met haar is gebeurd.

10 uur geleden
Ministerie: Iraanse vluchtelingen nu niet teruggestuurd naar Iran

DEN HAAG (ANP) - De overheid heeft een pauze ingevoerd in het maken van beslissingen over asielaanvragen van Iraniërs. Dat zegt een woordvoerder van het ministerie van Justitie en Veiligheid. Het stilleggen van besluiten betekent dat Iraanse vluchtelingen niet gedwongen worden teruggestuurd naar Iran.

10 uur geleden
Cyprus krijgt geel reisadvies na droneaanval

DEN HAAG (ANP) - Het reisadvies voor Cyprus is geel geworden. Daarmee maakt het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken duidelijk dat er risico's zijn voor mensen die naar het land afreizen.

12 uur geleden
Advocaten mogen weer met laptop en telefoon gevangenis bezoeken

DEN HAAG (ANP) - Advocaten mogen weer een laptop en een mobiele telefoon meenemen als ze cliënten in de gevangenis opzoeken. Dat meldt de Nederlandse Orde van Advocaten (NOvA) na overleg met de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI). Het nieuwe toegangsbeleid treedt naar verwachting na de zomer in werking.

14 uur geleden
Raadsleden Almere geschokt door zedenverdenking tegen oud-collega

ALMERE (ANP) - Gemeenteraadsleden uit Almere zijn geschokt door de verdenking tegen hun 66-jarige oud-collega Jan B. Maandagochtend werd bekend dat hij ervan wordt verdacht twee kinderen, van 2 en 13 jaar, onzedelijk te hebben betast. Het 2-jarige kind zou hij hebben betast op de eerste dag dat hij als invalkracht op een Amsterdams kinderdagverblijf werkte.

16 uur geleden
Zedenverdachte kinderopvang was raadslid 50PLUS Almere, eerder SP

ALMERE (ANP) - De 66-jarige verdachte van het onzedelijk betasten van twee kinderen was van 2022 tot februari 2025 gemeenteraadslid voor 50PLUS in Almere. Dat bevestigen ingewijden. Eerder, van 2006 tot 2010, was hij daar raadslid voor de SP.

17 uur geleden
Deskundige: Bril had te veel alcohol in bloed tijdens aanrijding

ANTWERPEN (ANP) - De Nederlandse sterrenchef Nick Bril had te veel alcohol in zijn bloed toen hij hulpkok Joe Claridge overreed. Uit deskundige berekeningen op verzoek van de rechtbank van Antwerpen blijkt dat hij tussen 1,52 en 1,91 promille alcohol in zijn bloed had. Dat meldt persbureau Belga maandag in een verslag van de rechtszaak. De wettelijk toegestane limiet is 0,5 promille. De advocaten van Bril blijven erbij dat hij niet dronken was.

18 uur geleden