Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Personeel van Edese café Petticoat: stop geruchten over gijzeling

Personeel van Edese café Petticoat: stop geruchten over gijzeling

EDE (ANP) - Het is nog altijd niet duidelijk wat het motief was van de 28-jarige man die zaterdag urenlang vier medewerkers van café Petticoat in Ede gijzelde. Ook de slachtoffers zeggen dat niet te weten, laat het team van het Edese café weten in een verklaring die naar buiten is gebracht door de organisatie Namens de Familie. In de verklaring wordt de gijzelnemer omschreven als "een voor hen onbekende man".

Volgens het team deden en doen er veel geruchten de ronde over wat er op de bewuste zaterdagochtend is gebeurd. "Voor de slachtoffers, de betrokken families en vrienden heeft dit tot grote onzekerheid en angst geleid. Het onderzoek in deze zaak zal de feiten boven tafel moeten gaan krijgen", aldus het team. "Het team en hun families verzoeken dan ook iedereen om, net als zij, het onderzoek en het verdere strafproces verder af te wachten en geen verhalen of aannames te delen."

Het personeel van café Petticoat roept verder iedereen op om beelden van de slachtoffers te verwijderen en niet verder te verspreiden. "Het betreft jonge mensen met nog een heel leven voor zich. Het borgen van hun privacy is daarom van het grootste belang", staat in de verklaring.

Nare gebeurtenis

Café Petticoat was zaterdagochtend het decor van een urenlange gijzeling, waarvan de eerste melding rond 05.15 uur bij de politie binnenkwam. Iets na het middaguur waren alle vier de gegijzelden in veiligheid gebracht en werd de verdachte opgepakt.

De organisatie Namens de Familie, die de verklaring van het personeel van café Petticoat naar buiten heeft gebracht, is onderdeel van Slachtofferhulp Nederland. De organisatie staat slachtoffers bij die door een nare gebeurtenis of persoonlijke calamiteit onderdeel zijn geworden van het nieuws.

Meer uit Binnenland

Ook CNV ziet niets in motie voor 'verzachten' AOW-ingreep

DEN HAAG (ANP) - Ook CNV zegt fel tegenstander te zijn van de Kamermotie die de door het kabinet beoogde ingrepen in de AOW moet verzachten. Volgens CNV-voorzitter Piet Fortuin moet ieder plan om de pensioenleeftijd sneller te laten stijgen van tafel, omdat het om een schending van eerdere afspraken tussen vakbonden, werkgevers en de politiek gaat. Eerder beklaagde FNV zich over die motie.

1 uur geleden
JA21 is niet op zoek naar het conflict, zegt Eerdmans

DEN HAAG (ANP) - "JA21 is niet op zoek naar het conflict", zo sloot partijleider Joost Eerdmans zijn betoog af in het debat over de regeringsverklaring. "Wij zijn op zoek naar de oplossing en we hopen dat het kabinet deze handschoen oppakt."

1 uur geleden
Aanhoudingen na vondst duizenden xtc-pillen en kilo's amfetamine

ROTTERDAM (ANP) - In een woning in Rotterdam heeft de politie dinsdag twee mensen aangehouden die worden verdacht van betrokkenheid bij de productie van en handel in verdovende middelen. In de woning en bijbehorende berging aan de Verschoorstraat vond de politie duizenden xtc-pillen, ruim 5 kilo amfetamine, jerrycans met amfetamineolie en een vuurwapen.

2 uur geleden
Herdenking Februaristaking: sprekers leggen link met heden

AMSTERDAM (ANP) - "Hoe verhoud je je tot de opkomst van modern fascisme? Wat vind je van de hedendaagse onverdraagzaamheid en intolerantie? Welke offers zijn wij bereid te brengen voor een menswaardige samenleving?" Die vragen stelde de Amsterdamse locoburgemeester Rutger Groot Wassink bij de 85e herdenking van de Februaristaking van 1941, bij het beeld van de Dokwerker.

2 uur geleden
Vrijspraak voor 2 verdachten in hoger beroep doodsteken 17-jarige

DEN HAAG (ANP) - Het gerechtshof in Den Haag heeft woensdag twee verdachten vrijgesproken van betrokkenheid bij het doodsteken van de 17-jarige Myron in mei 2021 op de Rijswijksestraat in Den Haag. In hoger beroep is een derde verdachte, Jermain D., veroordeeld tot een celstraf van acht jaar en zes maanden.

4 uur geleden
Warmterecord verbroken: 19,3 graden gemeten in Maastricht

MAASTRICHT (ANP) - In Maastricht is woensdagmiddag 19,3 graden gemeten. Niet eerder werd het op een plek in Nederland zo warm op 25 februari, meldt Weeronline. Het laatste record stamde uit 2019, toen werd 19,1 graden gemeten in Gilze-Rijen.

4 uur geleden
FNV ook niet eens met 'verzachting' van ingrepen in AOW

UTRECHT (ANP) - FNV is het niet eens met voorstellen waarmee een meerderheid in de Tweede Kamer de ingreep in de AOW wil "verzachten". Volgens de grootste vakbond van Nederland komt het nog steeds neer op een schending van gemaakte afspraken in het pensioenakkoord uit 2019 tussen bonden, werkgevers en de politiek.

4 uur geleden