Personeel van Amerikaanse aanklager Jack Smith ontslagen
WASHINGTON (ANP) - Zeker tien ambtenaren die de afgelopen jaren betrokken waren bij de vervolging van Donald Trump zijn per direct ontslagen, meldt een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Justitie aan The Washington Post. Het gaat om medewerkers van aanklager Jack Smith die hun baan kwijt zijn om "een gebrek aan vertrouwen", aldus de woordvoerder.
De ontslagen ambtenaren hadden volgens de woordvoerder allemaal cruciale taken bij de verschillende strafrechtelijke aanklachten tegen toen nog oud-president Trump. Nu hij weer president is, is er "onvoldoende vertrouwen dat zij loyaal zullen zijn aan de plannen van Trump", aldus de woordvoerder.
Smith zelf nam eerder deze maand al ontslag. Hij stopte de vervolging nadat Trump de verkiezingen had gewonnen. Het is beleid om geen presidenten te vervolgen. Trump heeft de afgelopen jaren meermaals gezegd dat hij het slachtoffer werd van "een politieke heksenjacht".
The Washington Post meldde eerder dat Trump wilde dat ook ambtenaren die gewoonlijk beschermd zijn tegen politieke vergelding hun baan verliezen. Onduidelijk is welke medewerkers precies ontslagen zijn.
Meer uit Buitenland
BISCAROSSE (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron stelt dat een van de natuurbranden in het zuidwesten van het land onder controle is. Het gaat om de brand bij Biscarosse, in het departement Landes. Dat is net ten zuiden van Gironde, waar een nog veel grotere brand woedt.
11 minuten geledenBORDEAUX (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron verwacht dat de komende weken "zwaar" zullen zijn voor de inwoners van het zuidwestelijke departement Gironde. Macron bracht maandag een bezoek aan het gebied dat is getroffen door grote natuurbranden.
2 uur geledenWENEN (ANP/DPA/RTR) - De Oostenrijkse regering heeft bekendgemaakt de dienstplicht met drie maanden te willen verlengen naar negen maanden. Het plan is om de wijziging na de jaarwisseling in te laten gaan, maar de drie coalitiepartijen moeten eerst op zoek naar steun in het parlement.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat er momenteel gesprekken lopen tussen vertegenwoordigers van de Verenigde Staten en Iran. Die gesprekken zouden goed verlopen.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - In Frankrijk zijn sinds 6 juli 162 mensen opgepakt op verdenking van opzettelijke brandstichting. Dat heeft de Franse premier Sébastien Lecornu maandag bekendgemaakt op X.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Andy Burnham is van plan om snel naar Oekraïne af te reizen. Dat vertelde hij de Oekraïense president Volodymyr Zelensky tijdens diens bezoek aan het Verenigd Koninkrijk.
3 uur geledenHAMBURG (ANP/DPA) - De politie-inzet bij een Pride-bijeenkomst zaterdag in Hamburg wordt flink opgeschaald naar aanleiding van de aanslag in Berlijn, zegt een politiewoordvoerder. Om hoeveel agenten het gaat, is niet bekend. De organisatie verwacht volgens de politie dat zo'n 250.000 mensen naar de demonstratie komen.
5 uur geleden