Personeel van Amerikaanse aanklager Jack Smith ontslagen
WASHINGTON (ANP) - Zeker tien ambtenaren die de afgelopen jaren betrokken waren bij de vervolging van Donald Trump zijn per direct ontslagen, meldt een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Justitie aan The Washington Post. Het gaat om medewerkers van aanklager Jack Smith die hun baan kwijt zijn om "een gebrek aan vertrouwen", aldus de woordvoerder.
De ontslagen ambtenaren hadden volgens de woordvoerder allemaal cruciale taken bij de verschillende strafrechtelijke aanklachten tegen toen nog oud-president Trump. Nu hij weer president is, is er "onvoldoende vertrouwen dat zij loyaal zullen zijn aan de plannen van Trump", aldus de woordvoerder.
Smith zelf nam eerder deze maand al ontslag. Hij stopte de vervolging nadat Trump de verkiezingen had gewonnen. Het is beleid om geen presidenten te vervolgen. Trump heeft de afgelopen jaren meermaals gezegd dat hij het slachtoffer werd van "een politieke heksenjacht".
The Washington Post meldde eerder dat Trump wilde dat ook ambtenaren die gewoonlijk beschermd zijn tegen politieke vergelding hun baan verliezen. Onduidelijk is welke medewerkers precies ontslagen zijn.
Meer uit Buitenland
GENÈVE (ANP) - Het mensenrechtenkantoor van de Verenigde Naties roept landen op eensluidend op te treden tegen het geweld op de door Israël bezette Westelijke Jordaanoever. Het geweld door Israëlische kolonisten daar is zelden zo wijdverspreid geweest, aldus een woordvoerder van het mensenrechtenkantoor. "Derde landen moeten snel en eensgezind optreden om de aanhoudende moordpartijen en onteigening van het Palestijnse volk een halt toe te roepen, en om een einde te maken aan de Israëlische bezetting."
8 minuten geledenKUMAMOTO (ANP) - Door de zware aardbeving in het zuiden van Japan dinsdag zijn zeker vijf mensen omgekomen bij een papierfabriek in de prefectuur Kumamoto. Dat melden de lokale autoriteiten. Bij de Nippon-papierfabriek in de stad Yatsushiro stortte een grote schoorsteen in door de beving. Volgens de publieke omroep NHK zijn er twee gewonden en zijn nog vier mensen vermist.
15 minuten geledenMOSKOU (ANP) - Rusland vervolgt Telegram-oprichter Pavel Doerov voor het faciliteren van "terroristische activiteiten". Dat meldt het Russische persbureau Interfax op gezag van de binnenlandse veiligheidsdienst FSB. Tegen Doerov wordt bovendien een arrestatiebevel uitgevaardigd, al heeft dat internationaal in de praktijk weinig betekenis, omdat andere landen niet verplicht zijn daaraan gehoor te geven.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft ermee ingestemd Oekraïne licenties te verlenen voor de productie van Patriot-raketten, zei de Oekraïense president Volodymyr Zelensky dinsdagavond (lokale tijd) in Washington. Zelensky had daar een ontmoeting met Trump
8 uur geledenTOKIO (ANP) - De aardbeving van dinsdag in de Japanse zuidelijke regio Kumamoto heeft al aan minstens dertien mensen het leven gekost. Dat meldt premier Sanae Takaichi. "Er is aanzienlijke schade vastgesteld, waaronder ingestorte gebouwen, branden en schade aan wegen," zei ze ook.
8 uur geledenRIYAD/WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Saudi-Arabië meldt dat zijn strijdkrachten "gerichte aanvallen" hebben uitgevoerd op door Iran gesteunde milities in Irak, in coördinatie met het Amerikaanse Centraal Commando. Volgens de Saudi's waren de acties een reactie op recente droneaanvallen op Saudische olie-installaties vanuit Irak. Er zouden zeker twintig doden zijn gevallen.
9 uur geledenMOSKOU (ANP) - Zo'n 200.000 Russen hebben in de eerste helft van het jaar een contract getekend om in de strijdkrachten te dienen, waarmee het leger "volledig aan zijn personeelsbehoeften heeft voldaan". Dat zei oud-president Dmitri Medvedev, tegenwoordig vicevoorzitter van de Russische Veiligheidsraad, in een op Telegram geplaatste video.
9 uur geleden