Personeel van Amerikaanse aanklager Jack Smith ontslagen
WASHINGTON (ANP) - Zeker tien ambtenaren die de afgelopen jaren betrokken waren bij de vervolging van Donald Trump zijn per direct ontslagen, meldt een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Justitie aan The Washington Post. Het gaat om medewerkers van aanklager Jack Smith die hun baan kwijt zijn om "een gebrek aan vertrouwen", aldus de woordvoerder.
De ontslagen ambtenaren hadden volgens de woordvoerder allemaal cruciale taken bij de verschillende strafrechtelijke aanklachten tegen toen nog oud-president Trump. Nu hij weer president is, is er "onvoldoende vertrouwen dat zij loyaal zullen zijn aan de plannen van Trump", aldus de woordvoerder.
Smith zelf nam eerder deze maand al ontslag. Hij stopte de vervolging nadat Trump de verkiezingen had gewonnen. Het is beleid om geen presidenten te vervolgen. Trump heeft de afgelopen jaren meermaals gezegd dat hij het slachtoffer werd van "een politieke heksenjacht".
The Washington Post meldde eerder dat Trump wilde dat ook ambtenaren die gewoonlijk beschermd zijn tegen politieke vergelding hun baan verliezen. Onduidelijk is welke medewerkers precies ontslagen zijn.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen hoopt dat voor de zomer de EU-toetredingsonderhandelingen met Oekraïne ook op andere onderwerpen kunnen starten. Maandag zijn de officiële toetredingsonderhandelingen begonnen met het eerste cluster, over de rechtsstaat. Von der Leyen hoopt dat de onderhandelingen over de vijf andere thematische clusters nog in juli kunnen worden geopend. Dat zei ze donderdag bij aankomst op de top van EU-regeringsleiders.
5 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft het belang van een goede relatie met de Verenigde Staten onderstreept. Die band staat enigszins onder druk nu de Amerikanen een deal hebben gesloten met Iran over een einde aan de oorlogen in het Midden-Oosten, inclusief Libanon. Internationale media schreven dat Israël niet blij is met die overeenkomst.
24 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Drie NAVO-landen hebben bij nader inzien toch weer minder uitgegeven aan hun verdediging dan afgesproken, zeggen NAVO-bronnen. Tsjechië, Slovenië en Albanië blijken het afgesproken minimum vorig jaar niet te hebben gehaald, terwijl ze eigenlijk al moeten toewerken naar een nog veel hoger defensiebudget. De Verenigde Staten dreigen met consequenties.
25 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft donderdag gezegd dat er "geen nieuwe Europese schuld mag komen". Hij zei dat bij aankomst in Brussel, waar de EU-regeringsleiders donderdag en vrijdag hun top houden. De EU-meerjarenbegroting 2028-2034 is een van de belangrijke, en heikele, agendapunten.
34 minuten geledenHOUSTON (ANP/AFP) - Een man uit het Duitse Alsfeld heeft aangifte gedaan bij de politie omdat beelden van hem op het WK zo zijn bewerkt met AI dat hij eruitziet als Adolf Hitler. Hoewel hij zelf niet herkenbaar is op de foto, is zijn zoon die naast hem staat dat wel, zegt hij tegen Duitse media.
59 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Oekraïne gaat met de Duitse wapenindustrie werken aan verdedigingsmiddelen tegen de snelste Russische raketten. De twee landen hebben daarover een overeenkomst getekend, zegt president Volodymyr Zelensky. Voor komende winter moeten er al resultaten worden geboekt, aldus Zelensky. Er is haast geboden, want "Russische ballistische raketten blijven een probleem".
1 uur geledenLIMA (ANP/RTR) - Paus Leo XIV reist in november naar Peru, het land waar hij het grootste deel van zijn volwassen leven woonde en werkte als bisschop. Hij kreeg in 2015 zelfs de Peruaanse nationaliteit, vanwege zijn band met het land.
1 uur geleden