Personeel van Amerikaanse aanklager Jack Smith ontslagen
WASHINGTON (ANP) - Zeker tien ambtenaren die de afgelopen jaren betrokken waren bij de vervolging van Donald Trump zijn per direct ontslagen, meldt een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Justitie aan The Washington Post. Het gaat om medewerkers van aanklager Jack Smith die hun baan kwijt zijn om "een gebrek aan vertrouwen", aldus de woordvoerder.
De ontslagen ambtenaren hadden volgens de woordvoerder allemaal cruciale taken bij de verschillende strafrechtelijke aanklachten tegen toen nog oud-president Trump. Nu hij weer president is, is er "onvoldoende vertrouwen dat zij loyaal zullen zijn aan de plannen van Trump", aldus de woordvoerder.
Smith zelf nam eerder deze maand al ontslag. Hij stopte de vervolging nadat Trump de verkiezingen had gewonnen. Het is beleid om geen presidenten te vervolgen. Trump heeft de afgelopen jaren meermaals gezegd dat hij het slachtoffer werd van "een politieke heksenjacht".
The Washington Post meldde eerder dat Trump wilde dat ook ambtenaren die gewoonlijk beschermd zijn tegen politieke vergelding hun baan verliezen. Onduidelijk is welke medewerkers precies ontslagen zijn.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Grote Amerikaanse media die worden geweerd uit het Witte Huis, stappen naar de rechter om die maatregel teruggedraaid te krijgen. CNN, MS NOW en Politico stellen in een gezamenlijke verklaring dat de persvrijheid op het spel staat. Ze schrijven dat ze het recht van burgers verdedigen op onafhankelijke journalistiek waar de overheid zich inhoudelijk niet mee bemoeit.
22 minuten geledenPORTSMOUTH (ANP/AFP) - Twee bemanningsleden zijn maandag gewond geraakt doordat een tanker die door de Straat van Hormuz voer werd aangevallen, meldt de Britse scheepvaartmonitor UKMTO.
25 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Bij een grote internationale operatie zijn tientallen criminele organisaties opgerold en zijn ruim 490 mensen gearresteerd, meldt de Belgische Federale Politie maandag. Tijdens de operatie zijn ook ruim 156,9 ton drugs, 201 wapens en 3131 stuks munitie en explosieven in beslag genomen. Ook grote hoeveelheden geld en sieraden werden geconfisqueerd, naast honderden wilde dieren en vee.
26 minuten geledenJOHANNESBURG (ANP) - Drie personen in Zuid-Afrika zijn gearresteerd in verband met de moord op een vrouw in Johannesburg, meldt de BBC. Het gaat om een man en twee vrouwen. De drie verdachten moeten deze maandag voor de rechter verschijnen.
1 uur geledenSCHWERIN (ANP/AFP) - De lijsttrekker van Alternative für Deutschland (AfD) in de deelstaat Mecklenburg-Voor-Pommeren stelt dat bondskanselier Friedrich Merz tegen het einde van het jaar niet meer aan de macht is. Zijn uitspraak volgt na een historisch verlies voor Merz' partij.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Russische regeringspartij Verenigd Rusland is volgens de voorlopige officiële uitslag zoals verwacht de grootste geworden bij de verkiezingen voor de Doema, het Russische lagerhuis. Dat meldt Ella Pamfilova, het hoofd van de centrale kiescommissie van het land, nadat 95 procent van de stemmen is geteld.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Een Iraanse delegatie zal, ondanks de oorlog tussen Iran en de Verenigde Staten, de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties bijwonen. De Iraanse president Massoud Pezeshkian en minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araqchi reizen dinsdag naar New York, meldt het Iraanse staatspersbureau IRNA.
3 uur geleden