Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Personeel UWV heeft weer zicht op een loonsverhoging

Personeel UWV heeft weer zicht op een loonsverhoging

UTRECHT (ANP) - Werknemers van uitkeringsinstantie UWV hebben na maanden van onduidelijkheid weer zicht op een loonsverhoging. Volgens vakbonden CNV en FNV is er een onderhandelingsresultaat over een nieuwe cao bereikt met het UWV. Daarin is ook afgesproken dat er een plan moet komen voor het in vaste dienst nemen van veel flexkrachten bij de organisatie.

De cao was al per 1 januari dit jaar verlopen. Volgens de bonden krijgen de werknemers volgens de afspraken een nieuwe eenjarige cao waarbij de lonen met 1,7 procent omhoog gaan, met een minimum van 60 euro per maand. "Dat is vooral gunstig voor jongeren en de laagste loongroepen", legt CNV-onderhandelaar Roel van Riezen uit. Daarnaast krijgen de werknemers een eenmalige uitkering van 100 euro.

Ook is er een thuiswerkvergoeding afgesproken en er is gesproken over het grote aantal flexkrachten bij het UWV. "Van de 19.700 werknemers hebben er maar liefst 5100 een flexcontract", geeft Van Riezen aan. Het UWV heeft volgens hem erkend dat die verhouding niet goed is. "We gaan nu samen met UWV een plan maken hoe veel meer collega’s een vaste baan kunnen gaan krijgen." De bonden leggen het onderhandelingsresultaat binnenkort aan hun achterban voor.

Meer uit Financieel

Heijmans voorziet voorlopig nog hinder door stikstofcrisis

AMSTERDAM (ANP) - Bouwbedrijf Heijmans heeft last van de stikstofcrisis en lange vergunningprocedures bij het bouwen van nieuwe woningen. Topman Ton Hillen verwacht dat daar voorlopig nog geen einde aan komt. Hij houdt er rekening mee dit jaar iets minder woningen te verkopen dan in 2025.

17 minuten geleden
Schiphol-topman: kwaliteit luchthaven is leidend, niet groei

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol richt zich de komende jaren nadrukkelijk op de kwaliteit van de luchthaven en niet op de grootste of goedkoopste zijn. "Vroeger werd er gefocust op twee G's: van groei en goedkoop. Daar zijn we echt mee gestopt", zei topman Pieter van Oord vrijdag bij de presentatie van de jaarresultaten.

29 minuten geleden
Miljoenenboetes voor DPG en Mediahuis in Belgische fraudezaak

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Mediaconcerns DPG Media en Mediahuis hebben in België miljoenenboetes gekregen voor de vervalsing van de aanbestedingsprocedure voor een krantenconcessie. De Belgische concerns, die ook veel Nederlandse media bezitten, moeten respectievelijk 3,8 miljoen en 7,8 miljoen euro betalen van de Belgische Mededingingsautoriteit.

1 uur geleden
Turkije arresteert zestien personen in OnlyFans-onderzoek

ANKARA (ANP/RTR) - Turkije heeft zestien mensen gearresteerd en bezittingen ter waarde van ongeveer 300 miljoen lira (5,8 miljoen euro) in beslag genomen in een onderzoek naar vermeende witwaspraktijken die verband houden met content die op het OnlyFans-platform werd gedeeld. Dat meldt het Turkse Openbaar Ministerie vrijdag.

1 uur geleden
Schiphol houdt tarieven voor maatschappijen komende jaren gelijk

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol houdt de havengelden de komende jaren op het huidige niveau. Gemiddeld liggen de tarieven die luchtvaartmaatschappijen betalen voor gebruik van het vliegveld nu op 60 euro per passagier. "Daar blijven we op tot en met 2030", zei financieel topman Robert Carsouw tijdens een persconferentie na de jaarresultaten.

2 uur geleden
Brussel akkoord met grote deal van bedrijf achter Taylor Swift

BRUSSEL (ANP) - De overname van het Amerikaanse platenlabel Downtown door muziekconcern Universal Music Group (UMG) heeft goedkeuring gekregen van de Europese Commissie. Toezichthouders in Brussel verlangen wel dat UMG, het platenbedrijf achter sterren als Taylor Swift en Harry Styles, het artiestenroyaltyplatform Curve van Downtown afstoot. Het concern, met hoofdkantoor in Hilversum, heeft daarmee ingestemd.

2 uur geleden
Nestlé voert productie op om tekort babyvoeding te voorkomen

VEVEY (ANP/BLOOMBERG) - Nestlé voert de productie van babyvoeding op om een ​​tekort te voorkomen na een grote terugroepactie. De Zwitserse voedingsmiddelenfabrikant en concurrenten als Danone en Groupe Lactalis hebben de afgelopen tijd grote partijen babyvoeding teruggeroepen door de mogelijke aanwezigheid van cereulide, een giftige stof die braken en diarree kan veroorzaken.

2 uur geleden