Personeel Tata voert actie tegen ontslagen
IJMUIDEN (ANP) - Het personeel van staalfabrikant Tata Steel houdt dinsdagochtend een grote actie tegen aangekondigde massaontslagen bij het bedrijf. Bestuurders van vakbond FNV en de voorzitter van de ondernemingsraad spreken de werknemers van de voormalige Hoogovens toe in een tent op het parkeerterrein van FC Velsenoord. Maandag deelden vakbondsleden al foldertjes uit bij de toegangspoorten van het fabrieksterrein.
Tata Steel maakte vorige maand bekend 1600 banen te willen schrappen in Nederland. Volgens topman Henrik Adam is dat nodig omdat de Nederlandse staalfabrieken niet zo goed draaien als zou kunnen. Verdere uitleg ontbrak volgens vakbonden en ondernemingsraad. Die vermoeden dat de problemen bij de Britse tak Tata hebben aangezet om het mes te zetten in het personeelsbestand.
Ook vindt de ondernemingsraad dat er weinig communicatie is geweest over de details van het transformatieplan. Pas volgende week wordt dat in de Europese ondernemingsraad besproken.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Air France-KLM behoorde donderdag tot de grote winnaars op de Amsterdamse beurs. De Frans-Nederlandse luchtvaartcombinatie boekte afgelopen kwartaal meer winst ondanks de hogere brandstofprijzen. Ook bij KLM steeg de winst hard, maar dat was voor de Nederlandse maatschappij niet genoeg om pijnlijke ingrepen te voorkomen. Om kosten te besparen schrapt KLM ongeveer 5000 banen, zo'n 15 procent van het personeelsbestand.
46 minuten geledenAMSTELVEEN (ANP) - De ingrepen van KLM waarbij 5000 banen verloren gaan, worden de komende twee jaar uitgevoerd. Topvrouw Marjan Rintel zegt dat ingrijpen nu nodig is omdat de luchtvaartmaatschappij "vet op de botten nodig heeft".
49 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - De aangekondigde kostenbesparing van KLM leidt tot "grote zorgen" bij vakbond CNV. "De plannen van KLM zijn zeer ingrijpend en hebben grote gevolgen voor de werknemers", zegt CNV-onderhandelaar Souleiman Amallah over de ingreep. De luchtvaartmaatschappij wil onder meer zo'n 5000 banen schrappen en werk uitbesteden aan andere partijen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - "Het is van belang dat KLM de financiële positie versterkt", reageert het ministerie van Financiën, grootaandeelhouder van KLM, via een woordvoerder op het nieuws dat KLM 5000 banen schrapt en een deel van de werkzaamheden verplaatst naar Air France-KLM. "We zullen ons als aandeelhouder hier verder over laten informeren."
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Vakbond FNV is bezorgd over de aangekondigde kostenbesparingen bij KLM. De luchtvaartmaatschappij wil het aantal arbeidsplaatsen verder laten dalen, onder meer door een deel van de grondafhandeling uit te besteden aan een ander bedrijf. "KLM dreigt daarmee de ongezonde concurrentie op Schiphol weer op te voeren. Jarenlang hebben we gestreden om die concurrentie tussen grondafhandelaren terug te dringen", zegt Egon Groen, bestuurder FNV KLM-Grondpersoneel.
1 uur geledenTOKIO (ANP/BLOOMBERG) - Elektronica- en entertainmentconcern Sony heeft zijn winstverwachting voor het huidige boekjaar verhoogd. Het Japanse bedrijf profiteert van sterke verkopen van games, muziek en films, maakte het concern donderdag bekend.
1 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM grijpt rigoureus in om kosten te besparen, waarbij ongeveer 5000 banen verloren gaan. Dat staat gelijk aan bijna 15 procent van het personeelsbestand. KLM besteedt ook werk uit aan andere partijen, ziet af van bepaalde Airbus-toestellen en hoopt met vakbonden afspraken te maken over het beperken van de loonstijgingen.
1 uur geleden