Personeel Tata voert actie tegen ontslagen
IJMUIDEN (ANP) - Het personeel van staalfabrikant Tata Steel houdt dinsdagochtend een grote actie tegen aangekondigde massaontslagen bij het bedrijf. Bestuurders van vakbond FNV en de voorzitter van de ondernemingsraad spreken de werknemers van de voormalige Hoogovens toe in een tent op het parkeerterrein van FC Velsenoord. Maandag deelden vakbondsleden al foldertjes uit bij de toegangspoorten van het fabrieksterrein.
Tata Steel maakte vorige maand bekend 1600 banen te willen schrappen in Nederland. Volgens topman Henrik Adam is dat nodig omdat de Nederlandse staalfabrieken niet zo goed draaien als zou kunnen. Verdere uitleg ontbrak volgens vakbonden en ondernemingsraad. Die vermoeden dat de problemen bij de Britse tak Tata hebben aangezet om het mes te zetten in het personeelsbestand.
Ook vindt de ondernemingsraad dat er weinig communicatie is geweest over de details van het transformatieplan. Pas volgende week wordt dat in de Europese ondernemingsraad besproken.
Meer uit Financieel
MILWAUKEE (ANP) - De Amerikaanse producent van elektrische motoren LiveWire, waarin Harley-Davidson een meerderheidsbelang heeft, waarschuwt dat het bedrijf de komende twaalf maanden mogelijk niet overleeft. Het bedrijf kampt met geldproblemen en een zwakke vraag.
2 minuten geledenMIAMI (ANP) - Burger King-restaurants hebben in de afgelopen drie maanden goede zaken gedaan met de verkopen van Whoppers en andere snacks. Dat volgt uit de kwartaalcijfers die moederbedrijf Restaurant Brands International (RBI) heeft gepubliceerd. De fastfoodketen is in de Amerikaanse thuismarkt bezig met een meerjarig plan om de omzetgroei te versnellen, waarbij onder meer fors is geïnvesteerd in reclames, verbouwingen en verhuizingen en keukenapparatuur.
3 minuten geledenFRANKFURT (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) houdt de rente in de eurozone onveranderd op 2,5 procent. De rentepauze geeft de centrale bank uit Frankfurt meer tijd om het effect van de eerdere renteverhogingen af te wachten. In september verhoogde de ECB het belangrijkste rentetarief nog met een kwart procentpunt om de inflatie in het eurogebied te bestrijden. Ook in juni gingen de leenkosten met een kwart procentpunt omhoog.
5 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De economie van de Verenigde Staten is in het derde kwartaal van dit jaar sterker gegroeid dan verwacht. Volgens een voorlopige raming van de Amerikaanse overheid groeide de grootste economie ter wereld op zogeheten geannualiseerde basis met 3,4 procent. Het cijfer komt overeen met een groei van 0,8 procent in vergelijking met een jaar eerder.
6 minuten geledenZOETERMEER (ANP) - Bouwend Nederland roept het minderheidskabinet op niet in te gaan op de brief van JA21, BBB en SGP. In die brief doen de partijen een aanbod tot samenwerking, maar daarvoor willen ze onder meer wel dat de stikstofaanpak van landbouwminister Jaimi van Essen wordt afgezwakt. Volgens de brancheorganisatie van bouwbedrijven is niemand gebaat bij uitstel of afstel van dat pakket.
33 minuten geledenROME (ANP/BLOOMBERG) - Rocco Basilico, erfgenaam van het bedrijf achter onder meer brillenmerk Ray-Ban, heeft een bod van 3,5 miljard euro afgeslagen voor zijn belang van 12,5 procent in Delfin Sarl, zeggen ingewijden. Delfin Sarl is de investeringsmaatschappij van de Italiaanse familie achter EssilorLuxottica, het grootste bedrijf ter wereld op het gebied van oogzorg. Het concern is eigenaar van onder meer de brillenmerken Ray-Ban, Oakley en Persol, evenals de opticiensketen Pearle Opticiens.
36 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - President Olaf Sleijpen van De Nederlandsche Bank (DNB) spreekt zijn respect uit voor Christine Lagarde, die donderdag haar vertrek heeft aangekondigd als hoofd van de Europese Centrale Bank (ECB). Vanuit zijn functie als DNB-baas en een van de beleidsmakers bij de ECB in Frankfurt heeft Sleijpen nauw met Lagarde samengewerkt.
1 uur geleden