Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Personeel regionale treinen staakt deze week drie dagen

Personeel regionale treinen staakt deze week drie dagen

TILBURG (ANP) - Het treinpersoneel dat werkzaam is in het streekvervoer legt deze week in verschillende regio's drie dagen het werk neer om betere arbeidsvoorwaarden af te dwingen. Vakbond VVMC roept op om twee dagen te staken, op donderdag en vrijdag. FNV voegt daar de dinsdag nog aan toe. De stakingen komen bovenop de vijftien landelijke stakingsdagen die FNV en CNV eerder aankondigden, al zijn die voor een andere cao.

De stakingsoproep heeft betrekking op de cao die geldt voor ongeveer 1300 medewerkers. VVMC meldt dat medewerkers donderdag het werk neerleggen in de regio's Achterhoek Rivierenland, Twente en Limburg. Vrijdag volgt personeel dat werkzaam is op de Vechtdallijn, met standplaatsen Emmen, Mariënberg (Overijssel) of Zwolle. Op die dag doen ook mensen mee die werken op de MerwedeLingelijn in de regio Dordrecht, aldus VVMC.

FNV geeft aan dat het zwaartepunt op dinsdag en donderdag in het "oosten (Twente en Achterhoek), westen (Dordrecht) en zuiden (Limburg) van het land" ligt. Op vrijdag roept de bond net als VVMC ook op te staken op het traject tussen Emmen en Zwolle.

Grotendeels buschauffeurs

De eerdere stakingsaankondiging door FNV en CNV geldt met name voor buschauffeurs, die vallen onder een cao voor 13.000 werknemers. Ook zij willen zo betere arbeidsvoorwaarden afdwingen. Na een staking op dinsdag en donderdag volgen nog dertien stakingsdagen, verspreid over meerdere weken.

Bij beide cao's willen de vakbonden dat de lonen automatisch meestijgen met de inflatie, wat gezien de sterke prijsstijgingen van de afgelopen maanden een forse verhoging zou worden. Werkgevers vinden dat dit te veel geld gaat kosten. De vakbonden willen ook dat de werkdruk omlaaggaat bij de streekvervoerders.

Verwachte overlast

Arriva laat weten nog niets te kunnen zeggen over de verwachte overlast door de stakingen. Die inschatting kan de vervoerder pas op de dag zelf maken, als de actiebereidheid onder medewerkers duidelijk is. Verder geeft Arriva aan dat de stakingen de cao-onderhandelingen "niet bepaald doen versnellen."

Meer uit Binnenland

Man overleden bij schietincident in Haagse wijk Laak

DEN HAAG (ANP) - Een 21-jarige man uit Den Haag is vrijdagavond overleden bij een schietincident in de Paets van Troostwijkstraat in de Haagse wijk Laak. Dat meldt de politie op X.

2 uur geleden
Grote brand in carrosseriefabriek in Tiel

TIEL (ANP) - In een carrosseriefabriek in Tiel is even voor middernacht vrijdagavond een grote brand uitgebroken. 22 brandweerploegen waren ter plaatse om de brand te bestrijden, meldt de Veiligheidsregio Gelderland-Zuid.

2 uur geleden
GGD Rotterdam: wees alert op mazelen tijdens Pasen en Koningsdag

ROTTERDAM (ANP) - De GGD Rotterdam-Rijnmond roept mensen op om extra goed te letten op klachten die bij mazelen passen, nu Pasen, Koningsdag en de meivakantie in aantocht zijn. In de regio Rotterdam zijn sinds februari tientallen gevallen bekend van mensen met de besmettelijke ziekte.

4 uur geleden
Asielzoekers met vermogen of inkomen moeten meebetalen aan zorg

DEN HAAG (ANP) - Asielzoekers met eigen vermogen of een inkomen moeten gaan meebetalen aan hun zorgkosten. Minister van Asiel en Migratie Marjolein Faber schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat dit een van de versoberingen van de asielzoekersopvang is.

6 uur geleden
Paaspop opent deuren en geeft startschot buitenfestivalseizoen

SCHIJNDEL (ANP) - Met het openen van de festivalpoorten heeft Paaspop in het Brabantse Schijndel vrijdag ook meteen het festivalseizoen geopend. Het driedaagse Paaspop is traditiegetrouw het eerste Nederlandse buitenfestival van het jaar.

9 uur geleden
Kabinet wil eigen AI-faciliteit, maar heeft er nu geen geld voor

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil dat Nederland een eigen AI-faciliteit krijgt, waar bedrijven en onderzoeksinstellingen nieuwe toepassingen van kunstmatige intelligentie kunnen ontwikkelen en testen. Maar daar is momenteel geen geld voor op de betrokken ministeries. Dat melden de ministers Dirk Beljaarts (Economische Zaken, PVV) en Eppo Bruins (Wetenschap, NSC) en staatssecretaris Zsolt Szabó (Digitalisering, PVV) in een Kamerbrief.

9 uur geleden
Verdachte drie maanden langer vast in moordzaak Peter R. de Vries

AMSTERDAM (ANP) - De 39-jarige man die betrokken zou zijn bij de criminele organisatie achter de moord op Peter R. de Vries, moet drie maanden langer in de cel blijven. Dat heeft de rechtbank Amsterdam bevolen.

9 uur geleden