Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Personeel regionale treinen staakt deze week drie dagen

Personeel regionale treinen staakt deze week drie dagen

TILBURG (ANP) - Het treinpersoneel dat werkzaam is in het streekvervoer legt deze week in verschillende regio's drie dagen het werk neer om betere arbeidsvoorwaarden af te dwingen. Vakbond VVMC roept op om twee dagen te staken, op donderdag en vrijdag. FNV voegt daar de dinsdag nog aan toe. De stakingen komen bovenop de vijftien landelijke stakingsdagen die FNV en CNV eerder aankondigden, al zijn die voor een andere cao.

De stakingsoproep heeft betrekking op de cao die geldt voor ongeveer 1300 medewerkers. VVMC meldt dat medewerkers donderdag het werk neerleggen in de regio's Achterhoek Rivierenland, Twente en Limburg. Vrijdag volgt personeel dat werkzaam is op de Vechtdallijn, met standplaatsen Emmen, Mariënberg (Overijssel) of Zwolle. Op die dag doen ook mensen mee die werken op de MerwedeLingelijn in de regio Dordrecht, aldus VVMC.

FNV geeft aan dat het zwaartepunt op dinsdag en donderdag in het "oosten (Twente en Achterhoek), westen (Dordrecht) en zuiden (Limburg) van het land" ligt. Op vrijdag roept de bond net als VVMC ook op te staken op het traject tussen Emmen en Zwolle.

Grotendeels buschauffeurs

De eerdere stakingsaankondiging door FNV en CNV geldt met name voor buschauffeurs, die vallen onder een cao voor 13.000 werknemers. Ook zij willen zo betere arbeidsvoorwaarden afdwingen. Na een staking op dinsdag en donderdag volgen nog dertien stakingsdagen, verspreid over meerdere weken.

Bij beide cao's willen de vakbonden dat de lonen automatisch meestijgen met de inflatie, wat gezien de sterke prijsstijgingen van de afgelopen maanden een forse verhoging zou worden. Werkgevers vinden dat dit te veel geld gaat kosten. De vakbonden willen ook dat de werkdruk omlaaggaat bij de streekvervoerders.

Verwachte overlast

Arriva laat weten nog niets te kunnen zeggen over de verwachte overlast door de stakingen. Die inschatting kan de vervoerder pas op de dag zelf maken, als de actiebereidheid onder medewerkers duidelijk is. Verder geeft Arriva aan dat de stakingen de cao-onderhandelingen "niet bepaald doen versnellen."

Meer uit Binnenland

EBU vindt NPO-besluit over songfestival 'zeer jammer'

GENÈVE (ANP) - De European Broadcasting Union (EBU) vindt het "zeer jammer" dat de NPO niet zal deelnemen aan het Eurovisie Songfestival volgend jaar. "We begrijpen het besluit en hebben respect voor de sterke gevoelens die daar in Nederland achter zitten", schrijft songfestivaldirecteur Martin Green dinsdag in een verklaring. De NPO maakte dinsdag bekend zich toch terug te trekken nadat er in de afgelopen weken kritiek ontstond bij de ledenomroepen en NPO-medewerkers.

1 uur geleden
College van Omroepen: goed dat er duidelijkheid is over ESF

HILVERSUM (ANP) - Het College van Omroepen (CvO) vindt het goed dat er duidelijkheid is over de Nederlandse deelname aan het Eurovisie Songfestival in 2027. De NPO maakte dinsdag bekend dat Nederland volgend jaar toch niet meedoet, omdat er onvoldoende draagvlak is onder de publieke omroepen.

1 uur geleden
Zitting in moordzaak Lisa uitgesteld om 'lijvig' PBC-rapport

AMSTERDAM (ANP) - Een tussentijdse zitting in de zaak tegen Chris Jude, die onder meer wordt verdacht van de dood van de 17-jarige Lisa uit Abcoude in augustus 2025, is uitgesteld. De verdediging heeft meer tijd gekregen van de rechtbank om het rapport te bestuderen van het Pieter Baan Centrum (PBC), waar de verdachte is geobserveerd.

1 uur geleden
Nederland toch niet op songfestival, NPO trekt zich terug

HILVERSUM (ANP) - Nederland doet volgend jaar toch niet mee aan het Eurovisie Songfestival. De NPO heeft besloten zich terug te trekken nadat er in de afgelopen weken kritiek ontstond bij de ledenomroepen en NPO-medewerkers. Volgens de publieke omroep is er "op dit moment onvoldoende draagvlak" bij de omroepen om in 2027 deel te nemen.

2 uur geleden
Vogelgriep vastgesteld in Lutjegast, 45.000 dieren gedood

LUTJEGAST (ANP) - Bij een legpluimveebedrijf in het Groningse Lutjegast is vogelgriep vastgesteld. Om verspreiding te voorkomen, worden de ongeveer 45.000 dieren van het bedrijf geruimd, laat het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur weten. Het is volgens het ministerie de eerste uitbraak van vogelgriep sinds juli van dit jaar.

3 uur geleden
Cryptomiljardair Van der Velde neemt koppositie Quote 500 over

AMSTERDAM (ANP) - Cryptomiljardair Jean-Louis van der Velde onttroont Charlene de Carvalho-Heineken als rijkste Nederlander. In de dinsdag verschenen nieuwe editie van rijkenlijst Quote 500 wordt het vermogen van de 62-jarige geschat op 26 miljard euro. Daarmee is hij twee keer zo rijk als de Heineken-erfgename, die jarenlang de eerste plaats innam.

8 uur geleden
Nieuwe beelden rond Rotterdamse terrasmoord uit 2022

HILVERSUM (ANP) - De politie heeft nieuwe beelden vrijgegeven van de verdachte van een vermoedelijke vergismoord in 2022 in Rotterdam. Op een terras aan het Tiendplein in het centrum van de stad werd vier jaar geleden de 30-jarige Jaison Baptista Lopes Sanches doodgeschoten.

14 uur geleden