Personeel NXP krijgt 7 procent meer loon en eenmalige bonus
EINDHOVEN (ANP) - Personeel van chipproducent NXP in Nederland, de voormalig chipdivisie van Philips, krijgt per 1 januari structureel 7 procent meer loon. Daarbij geldt een minimum van 2800 euro, waarmee vooral de mensen in de lagere loonschalen zijn geholpen. Dat staat in het principeakkoord over een nieuwe cao tussen NXP en vakbonden FNV, CNV, De Unie en VHP2.
De nieuwe cao gaat op 1 november in en heeft een looptijd van een jaar. Als onderdeel van het akkoord krijgen werknemers in december nog een eenmalige uitkering van 1,5 procent. Hier geldt een bodem van 1000 euro, aldus de bonden. Verder is de bonusregeling verhoogd. Deze gaat 2 procent omhoog. Maar dat geldt niet voor de hoogste inkomens. Ook zijn er nieuwe afspraken gemaakt met betrekking tot de regelingen voor oudere werknemers en het geboorte- en partnerverlof.
Het akkoord moet nog door de leden van de vakbonden worden goedgekeurd. Het bedrijf telt in Nederland 2250 medewerkers. Wereldwijd zijn dat er 28.000.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De organisator van Enhanced Games krijgt een beursnotering in New York. Enhanced Games is een omstreden sportevenement waarin doping en andere verboden hulpmiddelen zijn toegestaan. De beursintroductie vindt plaats via een fusie van het bedrijf met het lege beursfonds A Paradise.
6 minuten geledenTOKIO (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Bierconcern Asahi is niet in gesprek met de cybercriminelen achter een grote aanval die veel activiteiten van het bedrijf in Japan stillegde. Dat zei topman Atsushi Katsuki op een persconferentie.
24 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen van Nederlandse fabrikanten is in november verslechterd, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Producenten zijn volgens het CBS negatiever over de voorraden gereed product. Ook zijn ze minder positief over de verwachte bedrijvigheid in de komende drie maanden. Producenten zijn echter minder negatief over hun orderportefeuille.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse export naar China krimpt. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) gingen er in de eerste helft van dit jaar 15 procent minder goederen de kant van het Aziatische land op. Deze exportkrimp is vooral te wijten aan een lagere uitvoer van gespecialiseerde machines en onderdelen, waaronder chipmachines.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie staat er eind 2025 "steviger" voor dan gedacht, ondanks Amerikaanse importheffingen, te hoge inflatie en onzekerheid. Dit meldt ABN AMRO. De bank heeft daarom haar groeiverwachtingen voor de economie van Nederland voor dit en volgend jaar verhoogd.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie staat er eind 2025 "steviger" voor dan gedacht, ondanks Amerikaanse importheffingen, te hoge inflatie en onzekerheid. Dit meldt ABN AMRO. De bank heeft daarom haar groeiverwachtingen voor de economie van Nederland voor dit en volgend jaar verhoogd.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag voor de vierde dag op rij hoger gesloten. Beleggers rekenen steeds meer op een renteverlaging door de Federal Reserve in december. Nvidia eindigde in de plus, nadat het chipconcern dinsdag nog tot de verliezers behoorde.
10 uur geleden