Personeel Nestlé-fabriek Nunspeet staakt twee dagen vanwege cao
NUNSPEET (ANP) - Medewerkers van de Nestlé-voedingsmiddelenfabriek in het Gelderse Nunspeet staken vanaf dinsdagochtend twee dagen lang. Het Nederlandse personeel is niet tevreden over het nieuwe loonbod van het Zwitserse concern. "Dit is een eerste staking, ik sluit niet uit dat er meer komen", meldt FNV-bestuurder Robert Wonnink.
De vakbonden en het bedrijf spreken elkaar tegen over de hoogte van het loonbod. FNV wil minimaal 10 procent meer loon dit jaar, maar Nestlé gaat volgens de vakbond niet verder dan 3 procent en 175 euro per maand erbij. Nestlé - producent van onder meer Maggi-sauzen, KitKat-chocoladerepen en Nescafé-koffie - heeft het zelf over een loonbod van gemiddeld bijna 9 procent erbij. Leden van CNV gingen wel al akkoord met dit voorstel.
Een woordvoerster van Nestlé zegt nog niet in te kunnen schatten wat de impact van de staking is.
Bij de Nederlandse tak van Nestlé werken zo’n 1200 mensen, van wie een kleine achthonderd onder de bedrijfs-cao vallen. Het grootste deel heeft Nunspeet als werkplek, de rest werkt in Amstelveen.
Meer uit Financieel
ATHENE (ANP/DPA) - De Europese Commissie heeft Griekenland voor het eerst sinds de schuldencrisis van de lijst afgehaald van lidstaten met economische onevenwichtigheden. Volgens premier Kyriakos Mitsotakis eindigt daarmee een "negatief hoofdstuk dat zestien jaar geleden begon".
20 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse miljardair Bill Ackman wil zijn belang in Universal Music Group verkopen. Eerder deze week werd bekend dat het muziekconcern achter artiesten als Taylor Swift, Harry Styles en Billie Eilish het ongevraagde overnamebod van Ackmans investeringsfirma Pershing Square verwerpt.
59 minuten geledenZOETERMEER (ANP) - Ondernemersorganisatie FME noemt het voorstel van de Europese Commissie voor meer technologische onafhankelijkheid "een belangrijke stap om minder afhankelijk te worden van de VS en China". Maar volgens de ondernemersorganisatie voor technologische industrie moet er ook naar randvoorwaarden worden gekeken.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een licht verlies gesloten. Beleggers op het Damrak volgden daarmee het overwegend negatieve sentiment op andere Europese beurzen en op Wall Street. Nieuwe aanvallen van Iran op Koeweit en Bahrein wakkerden zorgen aan over de oorlog in het Midden-Oosten. Eerder optimisme over een vredesdeal verdween naar de achtergrond.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Topman Benjamin Smith van Air France-KLM krijgt zijn miljoenenbeloning. Een meerderheid van de aandeelhouders is akkoord met het salaris en de bonussen van de Canadese topman. De Nederlandse overheid had eerder laten weten bezwaar aan te tekenen tegen de financiële beloning.
3 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Winkeliers die vuurwerk verkochten rond de jaarwisseling dreigen naar de rechter te stappen. Ze zijn ontevreden over de compensatie die het kabinet ze biedt voor het aanstaande vuurwerkverbod. Volgens hen is de vergoeding voor de misgelopen winst van één jaar te weinig.
4 uur geledenTERNEUZEN (ANP) - Chemieconcern Dow schrapt in Nederland 605 banen. Dat heeft het bedrijf laten weten aan medewerkers en personeelsvertegenwoordigers. De ingreep maakt deel uit van een wereldwijde reorganisatie.
4 uur geleden