Personeel Nestlé-fabriek Nunspeet staakt twee dagen vanwege cao
NUNSPEET (ANP) - Medewerkers van de Nestlé-voedingsmiddelenfabriek in het Gelderse Nunspeet staken vanaf dinsdagochtend twee dagen lang. Het Nederlandse personeel is niet tevreden over het nieuwe loonbod van het Zwitserse concern. "Dit is een eerste staking, ik sluit niet uit dat er meer komen", meldt FNV-bestuurder Robert Wonnink.
De vakbonden en het bedrijf spreken elkaar tegen over de hoogte van het loonbod. FNV wil minimaal 10 procent meer loon dit jaar, maar Nestlé gaat volgens de vakbond niet verder dan 3 procent en 175 euro per maand erbij. Nestlé - producent van onder meer Maggi-sauzen, KitKat-chocoladerepen en Nescafé-koffie - heeft het zelf over een loonbod van gemiddeld bijna 9 procent erbij. Leden van CNV gingen wel al akkoord met dit voorstel.
Een woordvoerster van Nestlé zegt nog niet in te kunnen schatten wat de impact van de staking is.
Bij de Nederlandse tak van Nestlé werken zo’n 1200 mensen, van wie een kleine achthonderd onder de bedrijfs-cao vallen. Het grootste deel heeft Nunspeet als werkplek, de rest werkt in Amstelveen.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Canada met nieuwe importheffingen van 100 procent op alle goederen uit het land. Hij wil die belastingen invoeren als Canada een handelsdeal sluit met China, schrijft hij op zijn berichtendienst Truth Social.
52 minuten geledenTRIPOLI (ANP/RTR) - Libië heeft een overeenkomst gesloten met TotalEnergies uit Frankrijk en ConocoPhillips uit de Verenigde Staten om de eigen olieproductie op te voeren. De olieconcerns hebben een 25-jarige overeenkomst getekend met staatsbedrijf Waha Oil. Daar is meer dan 20 miljard dollar (16,9 miljard euro) aan buitenlandse investeringen mee gemoeid, meldde premier Abdulhamid al-Dbeibah op X.
58 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - Air France gaat weer vliegen naar Dubai. Eerder schortte de Franse luchtvaartmaatschappij de vluchten naar het emiraat op vanwege de geopolitieke situatie in het Midden-Oosten.
2 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM heeft moeite met het omboeken van reizigers die zijn getroffen door de beslissing om voorlopig het luchtruim boven een aantal landen in het Midden-Oosten te mijden. Andere maatschappijen schrappen namelijk ook vluchten naar dat gebied. Daarom biedt KLM deze passagiers nog geen vervangende reis aan op zaterdag of zondag. "Zodra het kan, worden de passagiers omgeboekt", meldt het bedrijf op de eigen website.
3 uur geledenDAVOS (ANP) - De investeringsdrift in bepaalde delen van de AI-technologiesector heeft kenmerken van een zeepbel, zegt Google-onderzoeker Demis Hassabis tegen Financial Times. De chef van Googles onderzoeksafdeling naar kunstmatige intelligentie DeepMind verwacht dat zijn eigen werkgever daar weinig last van krijgt.
4 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Voedingsmiddelenconcern Danone heeft zijn terugroepactie van babyvoeding uitgebreid. Eerder werd bekend dat het Franse bedrijf in Singapore partijen babyvoeding terughaalde. Nu doet het bedrijf achter merken als Nutrilon en Nutricia dat ook in Frankrijk en een aantal andere landen.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn vrijdag behoorlijk gestegen door het oplopen van de spanningen rond Iran. De aandelenmarkten op Wall Street sloten de handelssessie evenwel af op een relatief rustige noot, na een turbulente week waarbij beleggers vooral reageerden op de dreiging van gewapend conflict over Groenland.
17 uur geleden