Personeel Londense metro gaat staken
LONDEN (ANP/BELGA/BLOOMBERG) - De Londense metro rijdt het grootste deel van volgende week waarschijnlijk niet. Leden van de vakbond RMT gaan er staken voor meer loon. De laatste onderhandelingen met de werkgever die de actie zouden kunnen voorkomen, hebben niets opgeleverd.
De vakbondsactie begint formeel vrijdag al als het onderhoudspersoneel het werk neerlegt, maar de grootste impact wordt verwacht nadat andere collega's zich op zondagavond bij de staking hebben aangesloten. Vervolgens rijden er dagenlang waarschijnlijk amper metro's, is de verwachting.
Transport of London, dat verantwoordelijk is voor het openbaar vervoer in de Britse hoofdstad, heeft al gewaarschuwd dat er mogelijk ook bij andere lijnen dan die van de London Underground sprake zal zijn van verstoringen. Dit betreft de zogeheten Elizabeth Line, de Overground en de DLR.
Het conflict draait om de loonsverhoging van 5 procent die is aangeboden door de werkgever. Volgens het verontwaardigde metropersoneel is dat veel te weinig omdat leidinggevenden bij het bedrijf veel meer loonsverhoging zouden krijgen.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - China kan nog meer vliegtuigen kopen van het Amerikaanse Boeing. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump tijdens de terugreis van zijn staatsbezoek aan China. Hij zei donderdag al dat China een bestelling van tweehonderd vliegtuigen bij Boeing doet. Mogelijk kan de order wel groeien tot 750 vliegtuigen, aldus Trump.
13 minuten geledenUTRECHT (ANP) - FNV wil dat Schiphol beveiligers op de luchthaven zelf in dienst neemt. De luchthaven moet dat niet langer regelmatig uitbesteden aan andere organisaties. Deze oproep doet de grootste vakbond van Nederland om de zorgen onder medewerkers op de luchthaven aan te pakken.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP/RTR) - The Magnum Ice Cream Company is vrijdag flink in waarde gestegen op de Amsterdamse beurs. De opmars volgde op geruchten over een mogelijke overname van het bedrijf achter ijsmerken als Magnum, Cornetto en Ben & Jerry's. Het aandeel noteerde rond 12.35 uur ruim 14 procent hoger.
2 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Een zesdaagse staking in april heeft voor minder reizigers via Frankfurt Airport gezorgd. Piloten en cabinepersoneel van luchtvaartmaatschappij Lufthansa legden het werk neer en als gevolg daarvan werden vele vluchten geschrapt. De grootste luchthaven van Duitsland ontving ongeveer een half miljoen minder passagiers ten opzichte van een jaar eerder.
3 uur geledenWUHAN (ANP/AFP) - Autofabrikant Stellantis, eigenaar van merken als Opel, Peugeot, Jeep en Fiat, gaat de samenwerking met het Chinese Dongfeng verder uitbreiden. Onder de deal zullen vanaf 2027 twee nieuwe Jeep-modellen en twee nieuwe Peugeot-modellen worden geproduceerd in de fabriek van Dongfeng in Wuhan. De modellen zijn bestemd voor de Chinese en de buitenlandse markt.
5 uur geledenABU DHABI (ANP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten gaan de bouw van een nieuwe oliepijpleiding versnellen. Het land wil de exportcapaciteit vanuit Fujairah verdubbelen, om zo via de stad in het oosten van de VAE de Straat van Hormuz te kunnen vermijden voor het transporteren van olie.
5 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse luxeconcern LVMH verkoopt het merk Marc Jacobs aan WHP Global, de eigenaar van onder meer jeansmerk G-Star en modemerk Vera Wang. Dat hebben de bedrijven bekendgemaakt.
6 uur geleden