Personeel industriële wasserijen legt werk neer
OOIJ (ANP) - Werknemers van industriële wasserijen hebben sinds woensdag het werk neergelegd, meldt vakbond FNV. Nadat het personeel bij wasserijen van Elis in Hoogeveen, bij CWS in Den Bosch en bij Cleanlease in Goes in staking ging, legden donderdag werknemers bij Cleanlease in het Gelderse Ooij het werk neer. De stakingen begonnen nadat een ultimatum van FNV aan werkgeversorganisaties FTN en NETEX was verlopen.
In de industriële wasserijen in Nederland werken zo'n 7000 mensen. Zij wassen kleding, beddengoed, handdoeken en ander textiel voor ziekenhuizen, verpleeghuizen, recreatieparken, de industrie, restaurants en hotels.
FNV eist onder meer een loonsverhoging van minstens 9 procent voor de nieuwe cao. Verder moeten de salarissen vanaf volgend jaar meestijgen als de prijzen in de winkels omhooggaan. Volgens FNV is het niet eerder voorgekomen dat de mensen in wasserijen het werk neerleggen. "Dat geeft wel aan dat het hen ernst is", aldus de bond.
Volgens FNV zal het niet bij deze stakingen blijven. Werkgevers willen niet verder gaan dan een loonstijging van 5 procent. Dat bod is volgens de bond "inmiddels al bijna ingehaald door het minimumloon".
Meer uit Financieel
GRONINGEN (ANP) - De gasvoorraden in Nederland worden langzaamaan weer aangevuld. Volgens data van gasnetbeheerder Gasunie is de huidige gasvoorraad maandag licht gestegen tot 5,1 procent, na een dieptepunt van 4,5 procent vorige week. Vanaf april mogen energiebedrijven de gasopslagen weer vullen voor de komende winter. De vraag was of dat ging gebeuren vanwege de hoge gasprijs als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten.
29 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street deden het maandag bij de opening voorzichtig aan, na een eerste positieve week die een verliesreeks van vijf weken doorbrak. De hoop op een spoedig einde van de oorlog tussen de VS en Iran ondersteunde de handel.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz is gestegen naar het hoogste niveau sinds de eerste dagen van de Iranoorlog, nu meer landen veilige doorvaartovereenkomsten met Iran lijken te hebben gesloten. Dat concludeert persbureau Bloomberg na een analyse van de locatiedata van schepen.
2 uur geledenDUIVEN (ANP) - IKEA heeft zijn winkel in Duiven maandag noodgedwongen dichtgehouden, omdat een internetkabel in de buurt is beschadigd. Dat is een domper voor de meubelketen, want tweede paasdag is normaal juist een dag dat veel mensen traditiegetrouw naar de woonboulevards trekken.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De waarde van bitcoin is maandag voor het eerst sinds 25 maart weer boven de 70.000 dollar gekomen. Ook andere cryptomunten stegen in waarde, terwijl handelaren berichten verwerkten dat Iran nadenkt over een plan voor een vrede of wapenstilstand met de Verenigde Staten.
3 uur geledenCANBERRA (ANP/RTR) - Australië heeft zijn brandstofleveringen veiliggesteld "tot ver in" mei en de tekorten bij tankstations in het land nemen weer af. Dat heeft energieminister Chris Bowen maandag gezegd tijdens een persconferentie.
4 uur geledenKUALA LUMPUR (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Zuidoost-Azië's grootste budgetmaatschappij AirAsia X heeft maandag aangekondigd de ticketprijzen fors te verhogen en onrendabele routes te schrappen om de impact van de oorlog in het Midden-Oosten op te vangen. Tickets van de Maleisische maatschappij gaan met wel 40 procent in prijs omhoog. Daarbij zijn de brandstoftoeslagen met een vijfde opgeschroefd.
5 uur geleden