Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Personeel FNV wil dat twee externe rvt-leden worden aangesteld

Personeel FNV wil dat twee externe rvt-leden worden aangesteld

AMSTERDAM (ANP) - De interne vakbond van FNV wil dat de ondernemingskamer in Amsterdam twee onafhankelijke functionarissen benoemt die de raad van toezicht (rvt) van de bond versterken. FNV Personeel wil dat zij de taak krijgen om gedane onderzoeken naar de vakbond te duiden. Ook zouden ze de verkiezingen voor een nieuw bestuur moeten organiseren, en niet het huidige interim-bestuur.

FNV Personeel staat dinsdag tegenover de eigen organisatie in de ondernemingskamer, die is gevraagd om zich te buigen over de bestuurscrisis bij de bond. Volgens de interne vakbond zijn de problemen zo hoog opgelopen dat het zonder hulp van buitenaf onmogelijk is om de problemen aan te pakken en de rust te laten terugkeren.

Vorige maand dienden twee van de drie leden van de rvt hun ontslag in, waardoor die nu nog bestaat uit één lid: Gioia Convent. Het tijdelijke bestuur, geleid door Dick Koerselman, kan zich intussen richten op het herstel van vertrouwen en rust binnen FNV, is het verzoek van FNV Personeel.

Gezonde start

De vakbond heeft een gezonde start nodig, bepleit de advocaat van FNV Personeel. Daarvoor is meer nodig dan alleen verkiezingen, vindt de interne vakbond. Die vraagt de ondernemingskamer dan ook om de bestaande onderzoeksuitkomsten te duiden en daaraan opvolging te geven.

Het Ledenparlement heeft bovendien een dag eerder besloten om de verkiezingen voor een nieuw bestuur, die eerst in juli moesten plaatsvinden, verder uit te stellen naar 15 september. De verkiezingen voor een nieuwe voorzitter vinden later plaats. Volgens Koerselman is er meer tijd nodig om de verkiezingen zorgvuldig te voorbereiden.

Tijdelijk bestuur

Slechts drie weken geleden kwam er nog een nieuw tijdelijk bestuur, nadat het vorige interim-bestuur was weggestuurd door het Ledenparlement.

Ook de ondernemingsraad (or) van FNV liet van zich horen. Volgens de or wordt de raad nu onvoldoende betrokken bij besluitvorming, die bovendien onberekenbaar is. Medewerkers zijn bang om zich uit te spreken, er is een gebrek aan transparantie en er kunnen heel snel besluiten worden genomen, uitte de or dinsdag zijn zorgen. De or en sectorraden ondersteunen de verzoeken van FNV Personeel.

Meer uit Financieel

UnitedConsumers: adviesprijs benzine mogelijk boven 2,50 euro

EINDHOVEN (ANP) - De adviesprijs voor een liter Euro95 kan dinsdag boven de 2,50 euro stijgen door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat zegt brandstofexpert Derk Foolen van consumentencollectief UnitedConsumers. Nu staat die landelijke adviesprijs voor Euro95 van de grote oliemaatschappijen op 2,486 euro per liter.

3 minuten geleden
Eerste waterstoffabriek aangesloten op Nederlands netwerk

ROTTERDAM (ANP) - De eerste producent van groene waterstof is aangesloten op de Nederlandse waterstofinfrastructuur, meldt Gasunie. De waterstoffabriek van Shell op de Rotterdamse Maasvlakte, genaamd Holland Hydrogen 1, is de eerste met een aansluiting op het waterstofnetwerk.

8 minuten geleden
Verzekeraars aan werkgevers: neem actie en voorkom pensioenstrop

DEN HAAG (ANP) - Het Verbond van Verzekeraars roept ondernemers op snel contact op te nemen met hun verzekeringsmaatschappij of premiepensioeninstelling om de pensioenregeling aan te passen aan het nieuwe stelsel. Als werkgevers dit niet voor 2028 hebben gedaan, ziet de Belastingdienst het opgebouwde pensioenvermogen als loon en moet over het hele pensioenvermogen belasting worden betaald. Dat bevestigt een woordvoerder van de branchevereniging na berichtgeving door het AD.

15 minuten geleden
Brussel wil niet één molecuul energie importeren uit Rusland

BRUSSEL (ANP) - Ondanks de stijgende energieprijzen is Brussel niet van plan "ook maar een molecuul" aan Russische energie te importeren in de toekomst. Dat zei Eurocommissaris Dan Jørgensen (Energie) voorafgaand aan een vergadering van EU-ministers van Energie.

1 uur geleden
AEX opent met kleine winst, olieprijzen omhoog

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is maandag licht hoger geopend. Beleggers blijven de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten volgen. De Verenigde Staten voerden afgelopen weekend bombardementen uit op het Iraanse eiland Kharg. Vanaf dat eiland wordt verreweg de meeste olie uit Iran verscheept.

1 uur geleden
Italiaanse bank UniCredit biedt 35 miljard voor Duits Commerzbank

MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - De grote Italiaanse bank UniCredit wil het Duitse Commerzbank overnemen. Aandeelhouders van de Duitse bank hebben maandag een officieel overnamevoorstel ontvangen, waarmee in totaal zo'n 35 miljard euro is gemoeid. Het gaat om een grote deal, maar het is wel de vraag in hoeverre de overname kan slagen.

1 uur geleden
DHL Express teleurgesteld over staking, wil in gesprek met bonden

SCHIPHOL (ANP) - DHL Express is teleurgesteld over de staking die vakbonden FNV en CNV hebben opgezet bij de bezorger. Van die actie kunnen bedrijven en particulieren mogelijk hinder ondervinden. "Wij houden ontvangers via track en trace op dhlexpress.nl op de hoogte van het verloop van hun zending", laat de onderneming maandagochtend weten.

2 uur geleden