Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Personeel FNV naar Ondernemingskamer om bestuurscrisis bij bond

Personeel FNV naar Ondernemingskamer om bestuurscrisis bij bond

UTRECHT (ANP) - Personeel van FNV heeft de Ondernemingskamer gevraagd zich te buigen over de bestuurscrisis bij de bond. Dat bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van De Telegraaf. "De crisis aan de top duurt nu al te lang en heeft grote impact op de werkorganisatie en de reputatie van de FNV", zegt bestuurder Judith Westhoek van de interne vakbond FNV Personeel.

Het is al langer onrustig bij FNV na een vermeende valse integriteitsmelding over toenmalig vicevoorzitter Zakaria Boufangacha. Eind februari besloten het Ledenparlement, de raad van toezicht en het toenmalige bestuur van de vakbond dat er een interim-bestuur moest komen in afwachting van uitgestelde verkiezingen.

Interim-voorzitter Dick Koerselman zegt de stap van FNV Personeel "enorm te betreuren". Volgens hem hebben er de afgelopen tijd gesprekken plaatsgevonden met de interne bond. "En we willen blijven praten om hieruit te komen, zodat we ons kunnen richten op het echte vakbondswerk."

Onveilige werksfeer

Vorige week meldden verschillende media op basis van gelekte onderzoeksuitkomsten dat er sprake was van een onveilige werksfeer binnen FNV. De dagelijkse leiding zou bovendien te weinig hebben gedaan om daar iets aan te doen.

Volgens FNV Personeel is de afgelopen maanden gebleken dat het bestuur en de raad van toezicht de situatie niet onder controle kunnen krijgen. De stap naar de Ondernemingskamer is daarom een "uiterste middel, maar noodzakelijk om tot een oplossing te komen die recht doet aan de werkorganisatie én de vereniging als geheel".

Meer uit Financieel

Groei Europese luchtvaart vlakt af door Iranoorlog

BRUSSEL (ANP) - De Europese luchtvaart is afgelopen kwartaal minder hard gegroeid door de Iranoorlog. Er kon minder worden gevlogen naar het Midden-Oosten en ook schrapten enkele luchtvaartmaatschappijen vluchten vanwege de dure kerosine. In het tweede kwartaal nam het aantal reizigers volgens luchthavenkoepel ACI Europe met 1,3 procent toe, veel minder dan de 4,3 procent van drie maanden eerder.

1 uur geleden
Minder impact huurverhogingen op inflatie, voorziet ABN AMRO

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse inflatie wordt steeds minder opgedreven door huurverhogingen, voorziet ABN AMRO. Volgens de economen van de bank is dat goed nieuws, omdat het erop wijst dat de doorwerking van de inflatiepiek van 2022 op huurverhogingen en huisvestingskosten langzaam wegebt. Hierdoor verbetert volgens hen het structurele inflatiebeeld voor Nederland.

1 uur geleden
Facebook-moeder Meta ziet omzet flink stijgen, winst wel gedaald

MENLO PARK (ANP) - Meta Platforms, het moederbedrijf van Facebook, WhatsApp en Instagram, heeft in het tweede kwartaal flink meer omzet geboekt, geholpen door hogere prijzen voor advertenties op zijn platformen. De winst daalde wel onder druk van hogere kosten voor onder meer AI-investeringen en banenverlies.

3 uur geleden
Wall Street onderuit na rentebesluit Fed en stijging olieprijzen

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met flinke verliezen gesloten. De aandacht van beleggers op Wall Street ging vooral uit naar het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank. De Federal Reserve hield de rente onveranderd, al waren er wel drie stemmen in het bestuur voor een verhoging. Daarnaast stegen de olieprijzen hard door het opgelaaide geweld in het Midden-Oosten. De chipfondsen stonden opnieuw bij de dalers door aanhoudende zorgen over toenemende concurrentie vanuit China.

3 uur geleden
Fed houdt rente gelijk, wel stemmen in bestuur voor verhoging

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse centrale bank handhaaft opnieuw de rente in de Verenigde Staten. Binnen het beleidsbepalende comité van de Federal Reserve waren er wel drie stemmen voor een verhoging, maar negen bestuursleden stemden voor het handhaven van de rente.

5 uur geleden
Air France-KLM en Lufthansa doen definitief bod op Portugees TAP

LISSABON (ANP) - Zowel Air France-KLM als Lufthansa heeft vlak voor de deadline een definitief bod uitgebracht op de Portugese luchtvaartmaatschappij TAP. Air France-KLM en Lufthansa deden in april al een niet-bindend bod voor een minderheidsbelang. De Portugese staat, de volledige eigenaar van TAP, vroeg de concerns daarna binnen drie maanden met een definitief bod te komen.

6 uur geleden
Airbus boekt hogere winst door meer afgeleverde vliegtuigen

TOULOUSE (ANP) - Airbus heeft in de eerste helft van dit jaar een flink hogere winst behaald, vooral door de levering van meer verkeersvliegtuigen aan klanten. Daarnaast handhaafde de Europese vliegtuigbouwer zijn doelstelling voor de levering van het recordaantal van ongeveer 870 toestellen in heel dit jaar.

6 uur geleden