Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Personeel FNV geeft bestuur twee weken om terug te treden

Personeel FNV geeft bestuur twee weken om terug te treden

UTRECHT (ANP) - Personeel van FNV geeft het bestuur van de vakbond twee weken de tijd om terug te treden. Dat is de uitkomst van een ledenraadpleging van de interne vakbond voor personeel van FNV. Het vertrouwen in het bestuur is volgens FNV Personeel ernstig geschaad na nieuws over onrust binnen de top van FNV.

Volgens Judith Westhoek van FNV Personeel heeft een overgrote meerderheid ingestemd met het stellen van een ultimatum aan het FNV-bestuur. Maar ze hoopt dat de vakbondstop in de tussentijd zelf besluit terug te treden. "We gaan ze zeer dringend adviseren om zich terug te trekken", zegt ze tegen het ANP. "Zodat er een interim-bestuur kan komen dat een volledig onderzoek kan doen naar alle spelers."

Naast het algemeen bestuur zou dat onderzoek zich ook moeten richten op de raad van toezicht, vindt Westhoek. De verkiezing van een nieuwe voorzitter van FNV moet wat haar betreft ook worden uitgesteld tot na het onderzoek. Om de eisen kracht bij te zetten, dreigt FNV Personeel met acties.

Onrust

Onlangs kwamen via media berichten naar buiten over onrust binnen de grootste vakbond van Nederland in de aanloop naar de verkiezing van een voorzitter. Er zouden valse beschuldigingen zijn geuit aan het adres van een bestuurslid dat zich verkiesbaar wilde stellen voor de voorzittersverkiezing. Maandag riep vicevoorzitter Kitty Jong anderen op om zich uit te spreken tegen beschuldigingen van grensoverschrijdend gedrag aan het adres van deze medebestuurder, Zakaria Boufangacha.

Volgens Westhoek moet een interim-bestuur opdracht geven tot een volledig nieuw onderzoek naar mogelijke misstanden of integriteitsschendingen. Er was weliswaar een onderzoek gaande, maar dat lag bij de raad van toezicht die volgens de bestuurster van FNV Personeel zelf ook mogelijk blaam treft.

Integriteitsschendingen

Westhoek noemde in een brief aan leden van FNV Personeel onder andere signalen van integriteitsschendingen, het ongeoorloofd inkijken van dossiers van collega's en het beïnvloeden van verkiezingen. "Hier gebeuren gewoon dingen waar wij buiten voor de poort voor gaan staan", zei Westhoek na afloop van de ledenraadpleging. "Dat raakt de mensen ontzettend diep, want dit is niet FNV."

Bestuurders van wie na onderzoek blijkt dat ze niets verkeerds hebben gedaan, mogen zich wat Westhoek betreft weer verkiesbaar stellen. "We weten dat er binnen het bestuur wel degelijk mensen zijn die hun rug recht houden."

Meer uit Financieel

Spaans oliebedrijf Repsol wil meer investeren in Venezuela

WASHINGTON (ANP) - De Spaanse olieproducent Repsol is bereid meer te investeren in de olie-industrie van Venezuela. Dat zei topman Josu Jon Imaz bij de bijeenkomst van de Amerikaanse president Donald Trump en bazen van olieconcerns in het Witte Huis.

6 uur geleden
Europese boeren protesteren tegen Mercosur-deal

BRUSSEL/PARIJS (ANP/AFP/BELGA) - Boeren in Europa hebben opnieuw protestacties gehouden tegen de handelsdeal met Zuid-Amerikaanse landen. Meerdere Belgische wegen werden geblokkeerd. In Frankrijk maakte de politie een einde aan een dagenlange blokkade door boeren van een brandstoffendepot in de buurt van Bordeaux. In Ierland demonstreerden duizenden boeren tegen het akkoord.

7 uur geleden
Vluchten op Schiphol als vanouds, wel enkele mensen op veldbedden

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol en KLM verwachten zaterdag geen grote problemen. De afgelopen week gingen vele honderden vluchten op de luchthaven niet door als gevolg van de sneeuw en vrieskou, wat de reisplannen van 300.000 passagiers in de war schopte. Ondanks de temperaturen onder nul gaan verreweg de meeste vluchten nu door.

10 uur geleden
Indonesië blokkeert Grok na wereldwijde kritiek op uitkleed-AI

JAKARTA (ANP/RTR) - Indonesië heeft de toegang tot de chatbot Grok van Elon Musks bedrijf xAI tijdelijk geblokkeerd. De regering van het land vindt het risico te groot dat het programma pornografische beelden genereert met hulp van kunstmatige intelligentie.

11 uur geleden
Exxon-baas noemt Venezuela ongeschikt om in te investeren

HOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De topman van oliemaatschappij Exxon, Darren Woods, noemt Venezuela momenteel "ongeschikt om in te investeren". Dat zei Woods vrijdag in het Witte Huis, waar president Donald Trump topbestuurders van oliebedrijven had uitgenodigd om te praten over de mogelijkheden voor de olie-industrie in Venezuela.

13 uur geleden
Trump: VS beslissen welke oliebedrijven in Venezuela mogen werken

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zullen beslissen welke oliebedrijven actief mogen zijn in Venezuela. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd voorafgaand aan een ontmoeting met bestuurders van oliebedrijven in het Witte Huis, waar wordt gepraat over de heropbouw van de Venezolaanse olie-industrie.

23 uur geleden
Trump: focus gesprek oliebedrijven op Venezuela en lagere prijzen

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De focus bij de gesprekken die de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag heeft met topbestuurders van oliebedrijven ligt op de olie-industrie van Venezuela en het verlagen van de prijzen voor Amerikanen. Dat schreef Trump op zijn socialemediaplatform Truth Social.

1 dag geleden