Personeel FNV geeft bestuur twee weken om terug te treden
UTRECHT (ANP) - Personeel van FNV geeft het bestuur van de vakbond twee weken de tijd om terug te treden. Dat is de uitkomst van een ledenraadpleging van de interne vakbond voor personeel van FNV. Het vertrouwen in het bestuur is volgens FNV Personeel ernstig geschaad na nieuws over onrust binnen de top van FNV.
Volgens Judith Westhoek van FNV Personeel heeft een overgrote meerderheid ingestemd met het stellen van een ultimatum aan het FNV-bestuur. Maar ze hoopt dat de vakbondstop in de tussentijd zelf besluit terug te treden. "We gaan ze zeer dringend adviseren om zich terug te trekken", zegt ze tegen het ANP. "Zodat er een interim-bestuur kan komen dat een volledig onderzoek kan doen naar alle spelers."
Naast het algemeen bestuur zou dat onderzoek zich ook moeten richten op de raad van toezicht, vindt Westhoek. De verkiezing van een nieuwe voorzitter van FNV moet wat haar betreft ook worden uitgesteld tot na het onderzoek. Om de eisen kracht bij te zetten, dreigt FNV Personeel met acties.
Onrust
Onlangs kwamen via media berichten naar buiten over onrust binnen de grootste vakbond van Nederland in de aanloop naar de verkiezing van een voorzitter. Er zouden valse beschuldigingen zijn geuit aan het adres van een bestuurslid dat zich verkiesbaar wilde stellen voor de voorzittersverkiezing. Maandag riep vicevoorzitter Kitty Jong anderen op om zich uit te spreken tegen beschuldigingen van grensoverschrijdend gedrag aan het adres van deze medebestuurder, Zakaria Boufangacha.
Volgens Westhoek moet een interim-bestuur opdracht geven tot een volledig nieuw onderzoek naar mogelijke misstanden of integriteitsschendingen. Er was weliswaar een onderzoek gaande, maar dat lag bij de raad van toezicht die volgens de bestuurster van FNV Personeel zelf ook mogelijk blaam treft.
Integriteitsschendingen
Westhoek noemde in een brief aan leden van FNV Personeel onder andere signalen van integriteitsschendingen, het ongeoorloofd inkijken van dossiers van collega's en het beïnvloeden van verkiezingen. "Hier gebeuren gewoon dingen waar wij buiten voor de poort voor gaan staan", zei Westhoek na afloop van de ledenraadpleging. "Dat raakt de mensen ontzettend diep, want dit is niet FNV."
Bestuurders van wie na onderzoek blijkt dat ze niets verkeerds hebben gedaan, mogen zich wat Westhoek betreft weer verkiesbaar stellen. "We weten dat er binnen het bestuur wel degelijk mensen zijn die hun rug recht houden."
Meer uit Financieel
LOS ANGELES (ANP) - Warner Bros. Discovery noemt het nieuwste overnamebod van entertainment- en mediaconcern Paramount Skydance "superieur" aan dat van Netflix. Dat laatste streamingbedrijf krijgt nu vier werkdagen om met een nog beter bod te komen om Warner Bros over te nemen.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag overwegend met verliezen de handel uitgegaan. Beleggers verwerkten de kwartaalresultaten van Nvidia. Die belangrijke ontwikkelaar van AI-chips overtrof weliswaar de verwachtingen met zijn omzet en winst, maar dat nam zorgen over de houdbaarheid van de forse investeringen van de techsector in AI niet weg.
3 uur geledenNEEDHAM (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde verkoop van smartphones daalt dit jaar door tekorten aan geheugenchips met bijna 13 procent. Dat voorspelt marktonderzoeker International Data Corporation (IDC), die daarmee veel pessimistischer is dan enkele maanden geleden. Grote fabrikanten van geheugenchips zetten hun productiecapaciteit volop in voor geavanceerdere chips die data opslaan voor AI-toepassingen. Dat gaat ten koste van de productie van eenvoudigere geheugenchips voor apparaten zoals smartphones.
5 uur geledenKIEL (ANP/DPA) - Een Duitse rechtbank heeft de oliewinning uit het grootste olieveld van Duitsland geblokkeerd. Decennialang pompte het Mittelplate-platform olie op in het oostelijke deel van de Waddenzee. Een rechter oordeelde dat dit tot nader order moet stoppen, omdat een verplichte analyse van de impact op de natuur ontbreekt. De Duitse milieubeweging spreekt van een historische uitspraak.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens, de toezichthouder voor privacy, wil van Odido weten of het bedrijf te lang gegevens van voormalige klanten heeft bewaard. De telecomprovider is getroffen door een dataroof. Ook data van mensen die al jaren geen abonnement meer hadden, kwamen daardoor op straat te liggen.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De uitbreiding van windenergie op zee blijft ver achter bij die op land in Europa, blijkt uit cijfers van brancheorganisatie WindEurope. De toename van capaciteit van windenergie op land is het hoogst in de afgelopen tien jaar. Aan de andere kant ligt de toename op zee op het laagste niveau in negen jaar.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een verlies gesloten. Chipbedrijven trokken de AEX-index omlaag na de presentatie van de kwartaalcijfers van Nvidia. Die ontwikkelaar van AI-chips overtrof de verwachtingen rondom de omzetgroei. Maar het bedrijf wist twijfels op de financiële markten over de houdbaarheid van de gigantische investeringen van techbedrijven in kunstmatige intelligentie niet weg te nemen.
8 uur geleden