Personeel FNV geeft bestuur twee weken om terug te treden
UTRECHT (ANP) - Personeel van FNV geeft het bestuur van de vakbond twee weken de tijd om terug te treden. Dat is de uitkomst van een ledenraadpleging van de interne vakbond voor personeel van FNV. Het vertrouwen in het bestuur is volgens FNV Personeel ernstig geschaad na nieuws over onrust binnen de top van FNV.
Volgens Judith Westhoek van FNV Personeel heeft een overgrote meerderheid ingestemd met het stellen van een ultimatum aan het FNV-bestuur. Maar ze hoopt dat de vakbondstop in de tussentijd zelf besluit terug te treden. "We gaan ze zeer dringend adviseren om zich terug te trekken", zegt ze tegen het ANP. "Zodat er een interim-bestuur kan komen dat een volledig onderzoek kan doen naar alle spelers."
Naast het algemeen bestuur zou dat onderzoek zich ook moeten richten op de raad van toezicht, vindt Westhoek. De verkiezing van een nieuwe voorzitter van FNV moet wat haar betreft ook worden uitgesteld tot na het onderzoek. Om de eisen kracht bij te zetten, dreigt FNV Personeel met acties.
Onrust
Onlangs kwamen via media berichten naar buiten over onrust binnen de grootste vakbond van Nederland in de aanloop naar de verkiezing van een voorzitter. Er zouden valse beschuldigingen zijn geuit aan het adres van een bestuurslid dat zich verkiesbaar wilde stellen voor de voorzittersverkiezing. Maandag riep vicevoorzitter Kitty Jong anderen op om zich uit te spreken tegen beschuldigingen van grensoverschrijdend gedrag aan het adres van deze medebestuurder, Zakaria Boufangacha.
Volgens Westhoek moet een interim-bestuur opdracht geven tot een volledig nieuw onderzoek naar mogelijke misstanden of integriteitsschendingen. Er was weliswaar een onderzoek gaande, maar dat lag bij de raad van toezicht die volgens de bestuurster van FNV Personeel zelf ook mogelijk blaam treft.
Integriteitsschendingen
Westhoek noemde in een brief aan leden van FNV Personeel onder andere signalen van integriteitsschendingen, het ongeoorloofd inkijken van dossiers van collega's en het beïnvloeden van verkiezingen. "Hier gebeuren gewoon dingen waar wij buiten voor de poort voor gaan staan", zei Westhoek na afloop van de ledenraadpleging. "Dat raakt de mensen ontzettend diep, want dit is niet FNV."
Bestuurders van wie na onderzoek blijkt dat ze niets verkeerds hebben gedaan, mogen zich wat Westhoek betreft weer verkiesbaar stellen. "We weten dat er binnen het bestuur wel degelijk mensen zijn die hun rug recht houden."
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winst geopend na de flinke ommezwaai een dag eerder. Beter dan verwachte resultaten van beurslieveling Nvidia, de grote aanjager van de AI-rally dit jaar, leken donderdag nog voor opluchting te zorgen bij beleggers. Wall Street kon de koersrally echter niet volhouden door de onzekerheid over het aanstaande rentebesluit van de Federal Reserve.
20 minuten geledenABU DHABI (ANP/RTR) - Het conglomeraat International Holding Company (IHC) uit Abu Dhabi wil de buitenlandse bezittingen van het Russische oliebedrijf Lukoil overnemen. De Emirati hebben hun interesse ook al kenbaar gemaakt aan het Amerikaanse ministerie van Financiën.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP/RTR) - Brussel heeft Italië op de vingers getikt over Italiaanse regels waarmee het land voorwaarden kan stellen aan deals in de bankensector. De actie van de Europese Commissie volgt op strenge voorwaarden die de Italiaanse regering had gesteld aan de voorgenomen miljardenovername van de Italiaanse bank Banco BPM door rivaal UniCredit. Die deal ging uiteindelijk niet door.
2 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Gameontwikkelaar Ubisoft heeft de resultaten over de eerste helft van zijn boekjaar uitgesteld vanwege een onjuiste opgave van de omzet in die periode. Volgens de accountants van de uitgever van videogames als Assassin's Creed en Far Cry had het bedrijf de inkomsten uit een recent partnerschap ten onrechte al als omzet in de boeken gezet.
4 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM noemt de vrijdag aangekondigde investeringsplannen van luchthaven Schiphol "essentieel" om passagiers goed te blijven bedienen. Tegelijkertijd houdt de luchtvaartmaatschappij, die Schiphol als thuisbasis heeft, zorgen over mogelijk oplopende kosten.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een uitzendkracht dertien jaar onafgebroken inhuren is te lang. Dat heeft de Hoge Raad vrijdag beslist in een zaak die was aangespannen door een werknemer die meermaals vroeg om een vast dienstverband. Het bedrijf waar hij als uitzendkracht werkte, weigerde dit. Dat het bedrijf zich beroept op de behoefte aan een 'flexibele schil', is volgens de hoogste Nederlandse rechter geen rechtvaardiging om een uitzendkracht zo lang in te lenen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam reageert geschrokken op de investeringsplannen van Schiphol. Die lijken vooral gericht op groei van de luchthaven, terwijl het stadsbestuur het liefst ziet dat er minder wordt gevlogen.
5 uur geleden