Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Personeel FNV geeft bestuur twee weken om terug te treden

Personeel FNV geeft bestuur twee weken om terug te treden

UTRECHT (ANP) - Personeel van FNV geeft het bestuur van de vakbond twee weken de tijd om terug te treden. Dat is de uitkomst van een ledenraadpleging van de interne vakbond voor personeel van FNV. Het vertrouwen in het bestuur is volgens FNV Personeel ernstig geschaad na nieuws over onrust binnen de top van FNV.

Volgens Judith Westhoek van FNV Personeel heeft een overgrote meerderheid ingestemd met het stellen van een ultimatum aan het FNV-bestuur. Maar ze hoopt dat de vakbondstop in de tussentijd zelf besluit terug te treden. "We gaan ze zeer dringend adviseren om zich terug te trekken", zegt ze tegen het ANP. "Zodat er een interim-bestuur kan komen dat een volledig onderzoek kan doen naar alle spelers."

Naast het algemeen bestuur zou dat onderzoek zich ook moeten richten op de raad van toezicht, vindt Westhoek. De verkiezing van een nieuwe voorzitter van FNV moet wat haar betreft ook worden uitgesteld tot na het onderzoek. Om de eisen kracht bij te zetten, dreigt FNV Personeel met acties.

Onrust

Onlangs kwamen via media berichten naar buiten over onrust binnen de grootste vakbond van Nederland in de aanloop naar de verkiezing van een voorzitter. Er zouden valse beschuldigingen zijn geuit aan het adres van een bestuurslid dat zich verkiesbaar wilde stellen voor de voorzittersverkiezing. Maandag riep vicevoorzitter Kitty Jong anderen op om zich uit te spreken tegen beschuldigingen van grensoverschrijdend gedrag aan het adres van deze medebestuurder, Zakaria Boufangacha.

Volgens Westhoek moet een interim-bestuur opdracht geven tot een volledig nieuw onderzoek naar mogelijke misstanden of integriteitsschendingen. Er was weliswaar een onderzoek gaande, maar dat lag bij de raad van toezicht die volgens de bestuurster van FNV Personeel zelf ook mogelijk blaam treft.

Integriteitsschendingen

Westhoek noemde in een brief aan leden van FNV Personeel onder andere signalen van integriteitsschendingen, het ongeoorloofd inkijken van dossiers van collega's en het beïnvloeden van verkiezingen. "Hier gebeuren gewoon dingen waar wij buiten voor de poort voor gaan staan", zei Westhoek na afloop van de ledenraadpleging. "Dat raakt de mensen ontzettend diep, want dit is niet FNV."

Bestuurders van wie na onderzoek blijkt dat ze niets verkeerds hebben gedaan, mogen zich wat Westhoek betreft weer verkiesbaar stellen. "We weten dat er binnen het bestuur wel degelijk mensen zijn die hun rug recht houden."

Meer uit Financieel

Staatssecretaris: geopolitiek belang haven is lang onderschat

ROTTERDAM (ANP) - Het geopolitieke belang van de Rotterdamse haven is lang onderschat geweest. Dat zei staatssecretaris van Defensie Derk Boswijk op het Havencongres Rotterdam. Volgens hem is er nu meer urgentie. In de haven is eind vorig jaar een terrein gereserveerd waar militair materieel kan worden overgeslagen.

1 uur geleden
Renault schrapt duizenden ingenieursbanen

PARIJS (ANP) - Het Franse autoconcern Renault gaat het aantal ingenieursbanen de komende twee jaar tot 20 procent verminderen. Daarmee wil de autofabrikant de organisatie stroomlijnen onder druk van toenemende concurrentie, vooral uit China.

1 uur geleden
Eigenaar Gucci en Balenciaga ziet opbrengsten verder dalen

PARIJS (ANP) - Kering, de eigenaar van onder meer Gucci, Saint Laurent, Bottega Veneta en Balenciaga, heeft de opbrengsten in het afgelopen kwartaal verder zien dalen. Bij Gucci, het belangrijkste merk van het Franse concern, zakte de omzet met 14 procent.

1 uur geleden
Optimisme over Iran stuwt Damrak, Besi naar recordniveau

AMSTERDAM (ANP) - De beurskoersen op het Damrak gingen dinsdag verder omhoog, gesteund door optimisme dat de vredesgesprekken tussen de VS en Iran spoedig worden hervat. Ook elders in Europa en op Wall Street zat de sfeer er goed in. Bij de grote fondsen in Amsterdam viel chipconcern Besi op met een koerswinst van 5,4 procent op 218 euro, de hoogste slotstand ooit. Dat volgde nadat Bank of America het koersdoel voor Besi had opgeschroefd en zich positief had uitgelaten over het bedrijf.

2 uur geleden
Topman haven Antwerpen-Brugge stapt vervroegd op

ANTWERPEN (ANP) - Jacques Vandermeiren, topman van de haven Antwerpen-Brugge, stapt vervroegd op. Dat kondigde het bedrijf dinsdag aan. De Nederlander Rob Smeets, die nu operationeel directeur is, neemt de leiding tijdelijk over.

2 uur geleden
ERK: onduidelijkheden in EU-fonds voor CO2-uitstotende bedrijven

LUXEMBURG (ANP) - De Europese Rekenkamer (ERK) ziet onduidelijkheden in een fonds dat de Europese Commissie wil voor bedrijven die veel CO2 uitstoten. Het fonds is bedoeld voor bedrijven die meststoffen, aluminium, ijzer en staal produceren. Brussel ziet deze bedrijven als essentieel en is bang dat productie te duur wordt door eerder afgesproken klimaatregels.

3 uur geleden
Activisten verstoren aandeelhoudersvergadering ING

AMSTERDAM (ANP) - De jaarlijkse aandeelhoudersvergadering van ING werd dinsdagmiddag verstoord door enkele activisten van Extinction Rebellion, die schreeuwden in de zaal. Zij werden door de politie snel uit de zaal in het Amsterdamse Muziekgebouw aan 't IJ verwijderd, waardoor het niet nodig was om de vergadering stil te leggen.

3 uur geleden