Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Personeel FNV bereidt acties voor: ultimatum wordt genegeerd

Personeel FNV bereidt acties voor: ultimatum wordt genegeerd

UTRECHT (ANP) - Medewerkers van vakbond FNV beginnen maandag met het voorbereiden van acties. Volgens FNV Personeel, dat de belangen van het personeel van de bond zelf behartigt, wordt het ultimatum genegeerd dat dinsdag aan het bondsbestuur werd gesteld. Naast het aftreden van de FNV-top, eiste de interne vakbond dat de verkiezingen voor een nieuwe voorzitter worden uitgesteld. Maar inmiddels is besloten om deze verkiezingen gewoon door te laten gaan.

Onbegrijpelijk, vindt bestuurder Judith Westhoek van FNV Personeel die beslissing. "Hoe kunnen eerlijke verkiezingen plaatsvinden als sociale onveiligheid en bestuurschaos de norm zijn?", vraagt zij zich af. Daarmee is volgens haar feitelijk geen gehoor gegeven aan het ultimatum. "Dit is precies waarom we nu handelen. We verwachten dat het algemeen bestuur alsnog verantwoordelijkheid neemt, in het belang van alle werknemers en de hele FNV."

Onlangs kwamen via media berichten naar buiten over onrust binnen FNV, in de aanloop naar de verkiezing van een voorzitter. Er zouden valse beschuldigingen zijn geuit over een bestuurslid dat zich verkiesbaar stelt voor de voorzittersverkiezing. Maandag riep vicevoorzitter Kitty Jong anderen op om zich uit te spreken tegen beschuldigingen van grensoverschrijdend gedrag aan het adres van deze medebestuurder, Zakaria Boufangacha.

Twee weken

Dinsdag besloten medewerkers van FNV het voltallige vakbondsbestuur, inclusief voorzitter Tuur Elzinga, twee weken te geven om terug te treden. In dit ultimatum vroeg FNV Personeel aandacht voor verschillende misstanden die binnen de bond zouden bestaan. Zo zouden werknemers onder druk worden gezet en zou er misbruik worden gemaakt van vertrouwelijke informatie.

"Onze leden maken zich grote zorgen over de sociale veiligheid binnen de FNV", stelt Westhoek. "Er is sprake van structurele onveiligheid door gebrek aan transparantie en belangenverstrengeling. Het bestuur negeert signalen van medewerkers en weigert verantwoordelijkheid te nemen. Dat is onacceptabel."

De verkiezing voor het voorzitterschap gaat tussen Elzinga en vicevoorzitter Boufangacha. Op donderdag 6 maart wordt de uitslag bekendgemaakt, aldus FNV.

Meer uit Financieel

Trump ondertekent nieuwe wereldwijde importheffing van 10 procent

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag een presidentieel decreet ondertekend waarmee een nieuw wereldwijd invoertarief van 10 procent op buitenlandse goederen wordt ingevoerd. Daarmee handelt hij snel, in een poging zijn handelsagenda overeind te houden, nadat het Amerikaanse Hooggerechtshof veel van de heffingen die hij vorig jaar invoerde onwettig verklaarde.

2 uur geleden
Wall Street wint na verwerpen heffingen Trump door Hooggerechtshof

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten gesloten na de uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof over het onwettig verklaren van een groot deel van de importheffingen van president Donald Trump. Trump kondigde vervolgens een nieuwe wereldwijde importheffing van 10 procent aan die maximaal 150 dagen gaat gelden.

7 uur geleden
Trump: besluit Hooggerechtshof 'zeer teleurstellend'

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump vindt het besluit van het Hooggerechtshof over het onwettig verklaren van een groot deel van zijn importheffingen "zeer teleurstellend". Dat zei Trump bij een persconferentie in het Witte Huis. Volgens hem is dat besluit "verschrikkelijk" en "niet-vaderlandslievend".

9 uur geleden
Trump: nieuwe wereldwijde importheffing van 10 procent

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat een decreet ondertekenen voor een nieuwe wereldwijde importheffing van 10 procent. Dat zei Trump in een persconferentie na het besluit van het Amerikaanse Hooggerechtshof waarin een groot deel van zijn eerder ingevoerde importheffingen onwettig werd verklaard.

9 uur geleden
AEX hoger na uitspraak Hooggerechtshof VS over heffingen Trump

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is vrijdag met winst gesloten na de uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof waarin een groot deel van de importheffingen van president Donald Trump onwettig werd verklaard. Volgens de rechters heeft Trump zijn bevoegdheden overschreden door die heffingen op buitenlandse goederen op te leggen.

11 uur geleden
Trump noemt heffingenuitspraak Hooggerechtshof 'schande'

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump noemt de uitspraak van het Hooggerechtshof dat een groot deel van zijn importheffingen onwettelijk is een "schande". Dat meldt een verslaggever van CNN. De president had ten tijde van de uitspraak een ontbijt met gouverneurs in het Witte Huis. Hij zou de aanwezigen hebben gezegd dat hij een plan B heeft. Trump is nog niet met een officiƫle reactie gekomen.

12 uur geleden
VK verwacht gunstige handelspositie met VS te behouden

LONDEN (ANP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk verwacht dat het zijn "bevoorrechte handelspositie" met de Verenigde Staten behoudt, ook nu het Amerikaanse Hooggerechtshof een groot deel van de tarieven van president Donald Trump onwettig heeft verklaard. Dat stelt de Britse regering in een reactie op de uitspraak.

12 uur geleden