Personeel FBI getest op deelname aan onderzoek bestorming Capitool
WASHINGTON (ANP/RTR) - FBI-medewerkers in de Verenigde Staten moeten laten zien of ze hebben meegewerkt aan onderzoek naar mensen die meededen aan de bestorming van het Capitool op 6 januari 2021. Daarmee bestaat er angst voor een nieuwe ontslagronde. Het persbureau Reuters kreeg inzage in de vragenlijst die de medewerkers moeten invullen.
"Ik weet dat ik zelf en anderen die de vragenlijst hebben ontvangen een hoop vragen en zorgen hebben, waarop ik antwoord probeer te krijgen, schrijft Chad Yarbrough, assistent-directeur van de divisie Crimineel Onderzoek op het hoofdkwartier van de FBI, in een e-mail die Reuters heeft ingezien.
Democraten en andere critici hebben gezegd dat de regering Trump een zuivering doorvoert bij de FBI en op het ministerie van Justitie, dat ook een rol heeft gespeeld in het onderzoek naar de bestorming van 6 januari en president Donald Trumps rol daarin.
Gratie verleend
Trump heeft de straffen van veertien mensen die deelnamen aan de bestorming veranderd en aan de rest gratie verleend.
Inmiddels zijn tien leidinggevenden en staffunctionarissen van de FBI ontslagen. Ook op het ministerie van Justitie zijn zeker tien mensen ontslagen, die werkten aan het onderzoek van speciaal aanklager Jack Smith tegen Trump.
Meer uit Buitenland
SOFIA (ANP/BLOOMBERG) - Voormalig president Rumen Radev, die zich verzet tegen sancties tegen Rusland en militaire steun aan Oekraïne, heeft de overwinning geclaimd in de Bulgaarse parlementsverkiezingen. Hij beloofde vernieuwing na jaren van politieke impasse en corruptie.
37 minuten geledenHANNOVER (ANP/DPA) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft uitgehaald naar de Verenigde Staten vanwege de oorlog die het land samen met Israël voert tegen Iran. "Waanzin", aldus de Braziliaan, in een toespraak bij de opening van Hannover Messe, een grote handelsbeurs in de Duitse stad.
1 uur geledenHOUSTON (ANP) - Een van de wetenschappelijke instrumenten aan boord van de ruimtesonde Voyager 1 is uitgeschakeld. Het apparaat heeft vrijwel onafgebroken metingen verricht sinds de lancering in 1977. Zeven andere meetinstrumenten waren eerder al uitgezet, twee doen het nog. Volgens de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA moet de stap energie aan boord sparen en het leven van de verkenner zo lang mogelijk rekken.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse marine heeft "een gat in de machinekamer" geschoten van een onder Iraanse vlag varend vrachtschip, schrijft president Donald Trump op Truth Social. Het schip zou volgens Trump geprobeerd hebben de Amerikaanse zeeblokkade bij de Straat van Hormuz te doorbreken. "En dat is voor het schip niet goed afgelopen."
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël heeft zijn leger geïnstrueerd om met "volle kracht" op te treden tegen dreigingen die uitgaan van Libanon, ondanks het daar geldende staakt-het-vuren, en huizen met de grond gelijk te maken die door Hezbollah worden gebruikt. Dat heeft de Israëlische minister van Defensie Israel Katz verklaard.
3 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Twee Oekraïense politieagenten zijn geschorst nadat er online een video was verschenen waarop te zien is hoe zij vluchten van de plek van een schietpartij in Kyiv, meldt minister Igor Klymenko van Binnenlandse Zaken. Bij de schietpartij kwamen zes mensen om.
3 uur geledenSOFIA (ANP/AFP/RTR) - De Bulgaarse oud-president Rumen Radev gaat aan de leiding bij de Bulgaarse verkiezingen, blijkt uit exitpolls. Het lijkt erop dat hij ongeveer 38 procent van de stemmen heeft behaald. De pro-Russische Radev was favoriet onder de stemmers, mede dankzij zijn belofte om corruptie in het land aan te pakken.
4 uur geleden