Personeel FBI getest op deelname aan onderzoek bestorming Capitool
WASHINGTON (ANP/RTR) - FBI-medewerkers in de Verenigde Staten moeten laten zien of ze hebben meegewerkt aan onderzoek naar mensen die meededen aan de bestorming van het Capitool op 6 januari 2021. Daarmee bestaat er angst voor een nieuwe ontslagronde. Het persbureau Reuters kreeg inzage in de vragenlijst die de medewerkers moeten invullen.
"Ik weet dat ik zelf en anderen die de vragenlijst hebben ontvangen een hoop vragen en zorgen hebben, waarop ik antwoord probeer te krijgen, schrijft Chad Yarbrough, assistent-directeur van de divisie Crimineel Onderzoek op het hoofdkwartier van de FBI, in een e-mail die Reuters heeft ingezien.
Democraten en andere critici hebben gezegd dat de regering Trump een zuivering doorvoert bij de FBI en op het ministerie van Justitie, dat ook een rol heeft gespeeld in het onderzoek naar de bestorming van 6 januari en president Donald Trumps rol daarin.
Gratie verleend
Trump heeft de straffen van veertien mensen die deelnamen aan de bestorming veranderd en aan de rest gratie verleend.
Inmiddels zijn tien leidinggevenden en staffunctionarissen van de FBI ontslagen. Ook op het ministerie van Justitie zijn zeker tien mensen ontslagen, die werkten aan het onderzoek van speciaal aanklager Jack Smith tegen Trump.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP) - Het Franse lagerhuis heeft ingestemd met het uitstellen van een omstreden pensioenhervorming. De Assemblée Nationale nam een voorstel daarover met 255 stemmen aan, 146 parlementariërs stemden tegen. Als het uitstel van kracht wordt, betekent dit dat de pensioenhervorming wordt vooruitgeschoven tot in ieder geval januari 2028. Amendementen om het uitstel te schrappen, werden voorafgaand met overweldigende meerderheid weggestemd.
2 uur geledenBELÉM (ANP) - De partijen op de klimaattop moeten in de eerste dagen al grote meningsverschillen overbruggen, maar ze beginnen "bruggen te slaan". Dat zei klimaatadviseur Jacob Werksman van de Europese Commissie woensdag op de eerste persconferentie van de Europese Unie tijdens de klimaattop in de Braziliaanse stad Belém.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Democraten in het Huis van Afgevaardigden hebben e-mails vrijgegeven waarin Jeffrey Epstein suggereert dat de Amerikaanse president Trump meer wist van het misbruik door de overleden zedendelinquent dan hij tot nu toe heeft toegegeven, schrijft de New York Times.
5 uur geledenBANGKOK/PHNOM PENH (ANP/RTR) - Thailand en Cambodja beschuldigen elkaar van een heropleving van geweld aan de grens. Cambodja zegt dat Thaise militairen woensdag het vuur hebben geopend, waarbij een dode en drie gewonden zijn gevallen.
6 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland zegt het Oekraïense leger te hebben verdreven uit Soechy Jar. Dat kleine dorp ligt ten zuiden van de belegerde steden Pokrovsk en Myrnohrad.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat de Israëlische premier Benjamin Netanyahu een presidentieel pardon krijgt. Trump heeft een officiële brief gestuurd met die boodschap, zegt het kantoor van de Israëlische president. Netanyahu staat terecht in meerdere corruptiezaken, omdat hij onder meer dure cadeaus zou hebben ontvangen van rijke Israëliërs.
7 uur geledenTRIPOLI (ANP/AFP) - Bij het kapseizen van een migrantenboot voor de kust van Libië zijn vermoedelijk tientallen mensen omgekomen. Volgens de Internationale Organisatie voor Migratie (IOM) zijn 42 mensen vermist. De VN-organisatie gaat ervan uit dat zij niet meer in leven zijn.
7 uur geleden