Personeel drietal industriële bakkers staakt om cao-conflict
UTRECHT (ANP) - Het personeel van drie industriële bakkerijen staakt vanaf donderdagochtend 48 uur lang. Dat hebben vakbonden FNV en CNV aangekondigd nadat de werkgevers in de bakkersbranche een ultimatum om met een beter loonbod te komen hadden laten verlopen.
Het gaat om twee vestigingen van Bakkerij Borgesius, die onder meer voor Albert Heijn brood maakt, en de Eindhovense vestiging van Dutch Bakery. Ook dat bedrijf maakt brood voor supermarkten.
Albert Heijn meldt in nauw contact te staan met leveranciers van brood. "Vooralsnog wordt er voldoende brood gebakken en geleverd door de bakkerijen om al onze klanten te kunnen voorzien van vers brood", zegt een woordvoerster van de supermarktketen. Bij bakkerijen die het brood leveren voor concurrent Jumbo blijven werknemers donderdag en vrijdag aan het werk, laat een woordvoerder van de keten weten. Het winkelconcern zegt de cao-strijd bij bakkers nauwlettend te volgen.
Eisen vakbonden
De vakbonden willen 14,3 procent salaris erbij voor de circa 51.000 mensen die in de bakkersbranche werken. Ook eisen zij automatische prijscompensatie. "De bakkers kunnen niks met de krenterige 6,75 procent extra salaris die de werkgevers hun gemiddeld per jaar willen geven", zegt FNV-bestuurder Ron Vos. Zijn CNV-collega Nicole Engmann-van Eijbergen is het daarmee eens. "Bij de vorige cao kwamen de werkgevers weg met een veel te lage loonsverhoging, nu willen ze weer een cao afsluiten die ten koste gaat van hun eigen mensen. Onbegrijpelijk."
Van de mensen in de bakkersbranche werkt zo'n 15 procent bij grote industriële bakkers. Met stakingen richten de bonden zich wel vooral op die bedrijven. De overige circa 44.000 mensen werken bij ambachtelijke bakkerijen.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - Er komt geen volledig verbod meer op nieuw geproduceerde auto's met een verbrandingsmotor in de EU per 2035. De Europese Commissie presenteert dinsdag een herziening, waarin nieuw geproduceerde auto's niet volledig emissieloos moeten zijn, maar 90 procent minder CO2 moeten uitstoten vergeleken met 2021. Daardoor blijft er ruimte voor autofabrikanten om hybride auto's op de Europese markt te brengen.
11 minuten geledenARNHEM (ANP) - Nexperia mocht kort na de schorsing van de topman door de ondernemingskamer een werknemer op non-actief stellen. Dit heeft de rechtbank in Arnhem bepaald in het kort geding dat de hoge hr-medewerker tegen de chipfabrikant had aangespannen.
47 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - EU-landen moeten makkelijker staatssteun kunnen verlenen voor meer betaalbare huisvesting, ook voor het middensegment. Dat stelt de Europese Commissie dinsdag in een speciaal woonplan.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag terughoudend begonnen. Beleggers verwerkten zwakke Amerikaanse banencijfers over november en oktober. De publicatie van het banenrapport over oktober was uitgesteld door de shutdown van de Amerikaanse overheid. De werkgelegenheid geeft meer inzicht in de gezondheid van de grootste economie ter wereld en speelt een belangrijke rol bij het rentebeleid van de Federal Reserve.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Banken, bedrijven en vrijwilligersorganisaties hebben afspraken gemaakt die problemen bij het openen van een zakelijke rekening moeten verminderen. Die overeenkomst volgt op gevallen waarbij ondernemers en non-profitorganisaties geen betaalrekening kregen, onder andere doordat banken de risico's rond anti-witwaswetgeving te groot vonden.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement heeft ingestemd met enkele voorwaarden die gesteld zijn aan het handelsverdrag met Mercosur-landen Argentinië, Brazilië, Paraguay en Uruguay. Die zogeheten safeguards waren in de deal gezet om Europese boeren te beschermen, die bang zijn dat de Europese markt wordt overspoeld door goedkope producten uit Zuid-Amerika.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse vleessector spreekt tegen dat er sprake is van dumping van varkensvlees op de Chinese markt. China legde vleesbedrijven in de Europese Unie definitieve importheffingen op, omdat varkensvlees volgens Beijing tegen kunstmatig lage prijzen zou worden verkocht in het Aziatische land. Maar volgens brancheorganisatie Vlees.nl is dat niet waar en komen de vleesprijzen door marktwerking tot stand.
3 uur geleden