Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Personeel chipmaker NXP in Nijmegen gaat opnieuw staken, zegt FNV

Personeel chipmaker NXP in Nijmegen gaat opnieuw staken, zegt FNV

NIJMEGEN (ANP) - Werknemers van chipfabrikant NXP gaan door met hun stakingen om zo hun eisen voor een nieuwe cao af te dwingen. Dat meldt vakbond FNV. Drie nachtploegen leggen komende week drie nachten het werk neer, nadat personeel deze week en vorige week ook al had gestaakt.

De nachtploegen leggen het werk neer in de nacht van dinsdag op woensdag, de nacht van donderdag op vrijdag en de nacht van vrijdag op zaterdag.

"Zolang er geen concreet verbeterd voorstel van de werkgever komt, staken deze werknemers door. Ze laten zich niet onder druk zetten door de powerplay van hun werkgever", stelt FNV-bestuurder Bernard van Iren. De vakbond eist onder meer 9 procent meer loon voor de ongeveer 3000 werknemers in Nederland. Ook wil FNV een compensatie voor de hoge inflatie.

Volgens de bond zijn andere vakbonden al akkoord met een loonbod van 4 procent van NXP. Maar dat vindt FNV onvoldoende. "NXP vergeet voor het gemak dat het personeel niet alleen uit hoogopgeleide, goedbetaalde werknemers bestaat", zegt van Iren. "Er werken ook mensen in de fabrieken en die moeten rondkomen van heel wat minder salaris dan hun collega's op kantoor."

Meer uit Financieel

Stevige minnen op Wall Street, Cisco Systems onderuit na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met flinke koersverliezen gesloten. Bij de bedrijven op Wall Street moest Cisco Systems het ontgelden na bekendmaking van cijfers. De maker van netwerkapparatuur zoals routers en switches kwam met tegenvallende verwachtingen voor het lopende kwartaal en dook meer dan 12 procent in het rood.

6 uur geleden
AI-bedrijf Anthropic 380 miljard waard bij financieringsronde

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - AI-bedrijf Anthropic heeft bij een nieuwe financieringsronde 30 miljard dollar opgehaald, waarbij de onderneming een waardering werd toegekend van 380 miljard dollar. Dat maakte Anthropic donderdag bekend. Met het geld wil het Amerikaanse bedrijf verdere investeringen doen in de concurrentiestrijd met rivalen als ChatGPT-moeder OpenAI.

7 uur geleden
Bloomberg: nieuw onderzoek door EU naar Google over advertenties

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Commissie begint een nieuw onderzoek naar Google over zorgen dat het Amerikaanse techbedrijf de prijzen voor advertenties op de zoekmachine kunstmatig hoog zou houden. Dat meldt persbureau Bloomberg dat documenten over de zaak heeft ingezien. Door die vermeende prijspraktijken zouden adverteerders op Google worden benadeeld, aldus de Commissie.

9 uur geleden
Von der Leyen dreigt met kopgroep voor Spaar- en Investeringsunie

RIJKHOVEN (ANP) - Als de 27 lidstaten van de EU in juni nog niet genoeg voortgang hebben gemaakt voor het opzetten van de Spaar- en Investeringsunie, moet een kleinere groep eensgezinde lidstaten ermee verder aan de slag. Dat stelde voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen donderdag na overleg met de EU-leiders. Deze kopgroep zou dan bestaan uit ten minste negen lidstaten.

9 uur geleden
AEX-index hard omlaag, Adyen en Magnum kelderen na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een flink verlies gesloten, onder druk van stevige minnen voor betalingsverwerker Adyen en ijsbedrijf Magnum door slecht ontvangen cijfers. Ook onder meer levensmiddelenconcern Unilever en verzekeraar NN Group kwamen met resultaten.

10 uur geleden
Grand'Italia wordt mogelijk overgenomen door Frans bedrijf

DEN HAAG (ANP) - Het pastasauzenmerk Grand'Italia komt mogelijk in handen van het Franse Pimente Investissement, dat onderdeel is van investeerder CVC. Pimente voert hierover vergevorderde gesprekken met GBfoods Europe, waar de in Nederland gevestigde Grand'Italia-eigenaar GranFood onder valt. Dit meldt GBfoods, een groot levensmiddelenbedrijf in Europa.

11 uur geleden
Cisco zakt op Wall Street na tegenvallende vooruitzichten

NEW YORK (ANP) - Cisco Systems behoorde donderdag tot de dalers op de beurzen in New York. De maker van netwerkapparatuur zoals routers en switches boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht dankzij de sterke vraag naar producten voor infrastructuurprojecten op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI). De vooruitzichten voor de omzet en winst in het huidige kwartaal vielen echter tegen. Het aandeel werd 7 procent lager gezet en raakte daarmee een groot deel van de jaarwinst kwijt.

12 uur geleden